Uzak (Distant) (2002)

Uzak (2002)Distant

Puan 8.1 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
110 dakika
177
3
507
265
melihkaya profil resmi
melihkaya
İlk 60dk civarı sıkılsamda sonlara doğru o sıkıcı olduğunu düşündüğüm sahnelerin anlam kazandığını görmek her şeyi sildi attı ve yerini güzel bir film izlediğini hissetme duygusuna bıraktı.
report_problem
9 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Evet insanı düşünmeye iten ve uzaklık kavramanın değişken olduğunu bize sorgulatan bir film olmuş..Onun dışında film görsel olarak sizi doyuruyor ama kurgu ve oyunculuklar için aynısını söylemek biraz zor Muzaffer Özdemir in oyunculuğu dışında bir oyunculuk yoktu filmde ve kurgu çok basit olmuş Nuri Bilgenin kurguyu en basit kullandığı filmdir hiç bir zaman bir Kış Uykusu veya Bir Zamanlar Anadoluda olamaz..
report_problem
3 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Film çok iyiydi. Eski İstanbul görüntülerini izleyince içim acıdı. Güzelim şehri mahvetmişiz ya
report_problem
5 yıl önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Türk sinemasının en önemli filmlerinden. Benim için ise her zaman ilk beşte yeri hazır.
report_problem
5 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
filmde, yönetmenin anlatmak istediğini çok iyi bir dil ve görsellikle ifade etmesini bir kenara koyarsak -ki detaylarda gerçekten de harika göndermerler var ve sahnelerin yalınlığı içindeki doluluk tartışılamaz- 'yalnızlık' 'yabancılaşma' hatta 'yozlaşma' temalarının şehir ve taşra üzerinden bu kadar yüzelsel tartışılması ödüle giden en kısa yol gibi geliyor bana. Şu şehirde hepimiz çok yalnız ve yozlaşmış durumdayız ama taşralı hala insancıl duygularını koruyor yaklaşımı ile çekilen filmlerin ödül almasıyla oscarda özürlülerin hayatının anlatıldığı filmlerin ödül alması arasında fark yok benim için. Tabi film 2002 yapımı. ve yönetmenin her çektiği filmin bir öncekinden daha iyi olması detayını düşünürsek benim bu filmi bugün izleyerek eleştirmem benim ayıbım oluyor.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmi pek beğendğimi söyleyemeyeceğim. Nuri Bilge Ceylan'ın klasik tarzında bir film. Sıradan bir olayı konu alıyor film , Bir Zamanlar Anadolu'da filminde Yılmaz Erdoğan'ın da oyunculuğunun katkısıyla beğenmiştim sanıyorum, zira sonraki filmlerini pek beğenmedim. Kötü değil fakat sıkıcı. Bu filmde de oyunculukları o kadarda başarılı bulmadım.
report_problem
6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
bu filme getirilen ''adam iki saat yürüyor abi...'' eleştirisi daha doğrusu alayının gerçeklikle herhangi bir alakası yoktur
report_problem
6 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
kasaba ve mayıs sıkıntısı filmlerindeki ana karakterleri 3. filminde de kullanıyor nuri bilge ceylan. bu sefer mekan ilk iki filmdeki gibi taşra değil kent. taşradan kopup gelen bir akrabasına iş bulması için bir süre yardım edip evini açıyor mustafa. tabi ev içi anlaşmazlıklar, kırda yaşayan gencin kent'teki uyumsuzluğu-yalnızlığı ve ümitsiz çabaları, kentin bazı bunalım noktaları ve mustafa'nın yabancılaşması güzel işlenmiş. her zamanki gibi durağan bir senaryo tabiki. bazıları için sıkılmadan izlemekte zorlanılacak, bazıları için ise gayet güzel bir film..aldığı ödülleri hak ediyor.
report_problem
6 yıldan fazla önce