Kuzularin Sessizligi (The Silence of the Lambs) (1991)

Kuzularin Sessizligi (1991)The Silence of the Lambs

Puan 8.4 (46 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
118 dakika
1617
33
5196
583
tugced profil resmi
tugced
Dialoglar olsun, kurgu olsun gerçekten sevilebilecek kıvamda hiçbir iticiliği olmayan bir film. Sadece son 20dksında artık dedim ne zaman silahı kullanacak süs diye mi tutuyor bi sinir bastı ki yani.. Neyse ki tam beklenilecek şekilde doğru bitti devamı varmış gibi kurguda o yüzden beğendim. dipnot: sürekli ertelenen filmleri seyretmeye devam :))
report_problem
2 yıldan fazla önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Uzun süredir hiçbir karaktere bu kadar ilgi duymamıştım. Hannibal Lecter'ın etkileyici bir karakter olduğunu duymuştum fakat bu kadarını beklemiyordum. Anthony Hopkins bizi takdire şayan oyunculuğuyla, Jodie Foster ise güzelliği kadar duru olan oyunculuğuyla etkisi altına alıyor. Daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama çok çok sevdim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Bol diyaloglu harika bir suç-gerilim filmi. Gerçekten efsane. Bazı filmler vardır kötü karakterleri kahramandan daha çok seversiniz işte buda onlardan biri Anthony Hopkins'in müthiş Hannibal performansı sevmemek elde değil. Mutlaka izlenmeli.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Jodie Joster'ın aşırı güzel olduğu, en az Jodie kadar güzel bir film ^^ Gerilimi, hikayesi oldukça iyi kurgulanmış, eski olmasına rağmen tekrar tekrar izlenebilecek düzeydedir ^^
report_problem
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Beklediğim kadar iyi değildi ama tabi ki bu filmin güzel olmadığı ve beğenmediğim anlamına gelmez. Bence gayet güzel zaman zaman gerilimli oyuncuların da başarılı performansıyla güzel bir iş çıkmış. Bence kesin izlenmeli ama sanki biraz fazla abartılmış gibi.
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
HER SAHNESİ ÇOK KONUŞULMUŞ BİR FİLM. Anthony Hopkins efsane olmuş. Yamyam bir seri katile verdiği karizmayla onu sevdirebiliyor! Eski olsa bile seyredilir.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
HAKANT profil resmi
HAKANT
The silence of lambs'ı bugün dikkatle izledim de "kuzuların sessizliği" çevirisinin ne kadar yanıltıcı olduğunu farkettim. Sessizlik ingilizce'de quietness ile karşılanır. Zaten deyimi bile var: "quiet as a lamb." Burada anlatılmak istenen "kuzuları susturmak" olmalıydı. Tıpkı silencer : susturucu'daki gibi. Clarice küçükken kuzuların kesildiğini görüyor ve kuzular sürekli bağırıyor. Daha sonra büyüdüğünde de bu sahne rüyalarına giriyor. Kuzular hiç susmuyor. Elindeki cinayeti çözerek bu kuzuların susacağına inanıyor. Filmin sonunda Clarice katili haklayıp kurbanı kurtarınca da zaten Dr. Lecter soruyor: "Have the lambs stopped screaming?" diye.
report_problem
6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
''hanibal'' nerden geliyor sanıyorsunuz. ??
report_problem
6 yıldan fazla önce
reconnduress profil resmi
reconnduress
lecter'ın askerleriyiz :
report_problem
6 yıldan fazla önce
tutucu profil resmi
tutucu
mükemmell ..
report_problem
6 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
efsane film gerçekten harika
report_problem
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
sürükleyici hikayesiyle gerçekten sıradışı bir psikolojik film
report_problem
6 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir.Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır.Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar.Fakat, Clarice’in Lecter’dan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır.

Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü.Bu başarılı yapım, Hannibal Lecter serisinin 1.filmidir ve seride dört film daha yer almaktadır.Serinin diğer filmleri; The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007) şeklinde sıralanmaktadı
report_problem
neredeyse 7 yıl önce