Gece Hayvanlari (Nocturnal Animals) (2016)

Gece Hayvanlari (2016)Nocturnal Animals

Puan 7.8 (55 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
190
7
413
117
.SimS. profil resmi
.SimS.
Film çok ortada bir yapım beğenip beğenmemek arasında çok ince bir çizgi var güzel ve değişik senaryosu ile kendini izlettiriyor ama aynı şekilde akış ve sürekli alttan verilen mesajlar metaforlar filmi anlamayı güçleştiriyor tam ortada Benim için
report_problem
4 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok etkileyici bir film.. filme puanım : 10 üzerinden 7.5
report_problem
4 ay önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Yorumlara bakıyorum da filmi izleyenler keskin bir çizgi ile ikiye bölünmüş izlesem mi izlemesem mi karar veremedim
report_problem
11 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Kusursuz bir kurgu ve çarpıcı bir yapım.
report_problem
1 yıl önce
ozgetos profil resmi
ozgetos
Filmi düşünmeden sadece izlemek için izleyenlerin anlamayacağı bir film olmuş. Mükemmel değil ancak çarpıcı.
report_problem
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
"bomboş" yorumları gördüm çok üzüldüm açıkçası. harika bir "intikam" filmi bile diyebilirim. izlemeyip ne yapacağız?
report_problem
1 yıldan fazla önce
Oznurr profil resmi
Oznurr
FİLMİ ANLAMAYANLAR YANİ HERKES İÇİN!
İzlediğim kuruguyu mantıksız buldum ancak okuduğum incelemeleri daha mantıksız buldum. Olumlu ya da olumsuz yorum yapanların filmi anladığını düşünmüyorum. Filmi incelemelerini okumadan anlayamazsınız. Söylenilenlere ve incelemelere göre Edward yazdığı romandaki Tony'nin başına gelenlerle, Susan'ın Edward'ı terketmesinde Edward'ın çektiği acıyı anlatmak istiyormuş. Örneğin; Tony'nin karısının ve kızının cesedini bulduğu kırmızı koltuk Susan'ın Edward'ı terk ettiği sahnede Edward'ın yüzüne vuran kırmızı ışığı simgeliyormuş. Bu kadar ince bir mesajın filmi izlerken ne gibi bir yararı olacağını ya da kimin gerçekten bunun farkına varacağını merak ediyorum. Romandaki katil Ray gerçekte Susan'mış. O zaman Lou ve Turk kimler oluyor? Susan romandaki Ray karakterini sadece okuduğu halde iş arkadaşının telefonundan bebeğine baktığında Ray'in yüzünü halüsünasyon olarak nasıl görüyor ? Bunun gibi birçok detay. Herşey o kadar ince anlam taşıyormuş ki filmde bunu anlayamıyorsunuz ancak filmden sonra yorumları okuyarak öğrenebiliyorsunuz. Buda o zaman neden film var ki sorusunu akla getiriyor?
report_problem
1 yıldan fazla önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
berbat bir film bomboş bir senaryo ne buldunuz şu filmde Allahın cezaları youmlarınıza kanıp izledik
report_problem
1 yıldan fazla önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
gençler ayıp sahne var mı ya ona göre izliycem
report_problem
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ne ara geçti bitti bu iki saat ...İtiraf etmeliyim ki adından ve afişinden ötürü çok etkilenerek izleğim ve pişman olmadığım bir film oldu...Çarpıcı bir hikayeyi çarpıcı bir şekilde sunmuş yönetmenimiz Tom Ford...Sanırım kendisinin aynı zamanda da modacı olmasından dolayı mekanları,dekoru çok iyi düzenlemiş..Metaforlar çok etkiledi beni..Ayrıca Amy Adams filmde oldukça asildi...ŞİDDETLE TAVSİYE :)
report_problem
2 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
hmm çok güzeldi aslında. ama ben başkalarının gördüğü kadar über bi güzellik göremedim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir filmin her saniyesi sembollerle mi dolu olur arkadaş! O metafor senin bu metafor benim gezinirken arada nerede kaldığınızı unutup, filme adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Ama şükür ki film o kadar karışık değil ve metaforları bağlamak da çok kolay. Kitap ve gerçek hikaye birbirine çok güzel bağlanmış. Geçişleri çok sevdim. Finalindeki aniliğe de kızmadım çünkü o sırada bir önceki sahneyi anlayıp sindirmekle meşguldüm:) Spoiler kısmında sorun var sanırım. Buradan sonrası spoiler:)Yorumlara baktığımda, çoğunlukla finaldeki intikamın zayıflığından yakınılmış. Ben tam tersini düşünüyorum.
Ölümüne mutsuz bir kadın, öyle bir kitabı okuduktan sonra o halde yalnız başına bırakılıyorsa, bu o kadın için felakettir. Devamı olsaydı kadının intihar sahnesini izliyor olurduk diye düşünüyorum. Çünkü hayatı o kadar negatif ki en ufak olumsuzluğu bile sığdıracak yer kalmamış artık. Bu sebeple intikamın ağır olduğunu düşünenlerdenim.
Oyunculuklar da şahaneydi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
ben mi modern dunyaya ayak uyduramayan yasli oldum bu filmler mi bos. son zamanlar da izledigim her sey hayal kirikligi. tim birtonla baslayan kotu gidisat bi filmi de pas gecemedi. kurulmaya calisilan baglar cok acemi ve alti doldurulamamisti
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Tartışmasız son zamanlarda izlediğim en güzel film. Beni çok derinden etkilemişti ve adeta tokat gibi yüzüme vuran sahneleri oldu. Herkes de aynı etkiyi yaratmaz ama bence izleyin. Yönetmen anlatmak istediği her şeyi tek tek mükemmel incelikte anlatmış ve bize gözümüze sokmadan göstermiş. Filmin o atmosferini yakalarsanız çok seversiniz. Yoksa sıradanlaşır hatta sıkılırsınız boş bir kafayla izlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
3 yıl önce
sulti profil resmi
sulti
Çok sürekleyici bir filmdi. Hayatımdan 2 saatin gittiğini fark etmedim bile zaman durmuş gibiydi. İzleyiciyi içine çekmeyi çok iyi başarmış; sanki o anları ben yaşıyormuşum gibi hissettim.
report_problem
3 yıl önce