Günesli pazartesiler (Los lunes al sol) (2002)

Günesli pazartesiler (2002)Los lunes al sol

Puan 8.3 (7 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Sanat Eseri
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
113 dakika
92
1
186
103
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
J. Bardem'in en sevdiğim filmi diyebilirim. Öyle yalın ve güzel ki anlatılmaz izlenir. :) Hayatının bir dönemi işsizlik yaşamış insanları çok daha derinden etkileyeceğine eminim.
report_problem
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Arkadaşlığın, dayanışmanın, başkaldırının incelikle anlatıldığı aslında hepimizin bildiği tanıdık olduğumuz hikaye hiç te yabancı degiliz karakterlere. Belki benim Santa belki de kimi zamanlar sizsiniz kim bilir. Okadar naif, icten, samimi anlatılmış hikayemiz. Filmde ki her diyalog düşündürüyor sorgulatıyor
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
''-Bu viski müthiş.
*Adamın iyi bir zevki var.
-Hepimizin var ama onun parası var.'' Parası olanın konuştuğu bir dünyada olduğumuzu anlatan,işsizliği konu alan ve iş bulabilme çabalarında olan insanları anlatan yer yer duygulandırıp aynı zamanda gülümseten (Ki bazen öyle yapmaz mıyız bizler de, acınacak halimize güler geçeriz,aksi halde baş olmaz ki :))) ) gerçekçi bir film..Lakin bu tür durağan filmleri sevmeyenlar sıkılabilir.. Konu basit ama sabırla ele alınmış,işlenmiş karşımıza şölen çıkarmış :)
Yakın arkadaş olan,içlerinden birisinin ''SİYAM İKİZLERİ'' benzetmesi çok hoşuma gitti.Vefatından sonra arkadaşı Santo ''biz de siyam ikizleri gibiyiz,birbirimize bağlıyız ,birimiz düşerse hepimiz düşeriz'' diye arkadaşlığa yaptığı vurgu yerinde olmuş...Yönetmenin elleri dert görmesin diyor ,daha başka başarılı filmlerini bekliyoruz :)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
dreaf profil resmi
dreaf
ağustos böceği ile karınca hikayesini bir de santa nın ağzından dinleyin
report_problem
4 yıldan fazla önce
Inermayas profil resmi
Inermayas
Size bir son vaat etmiyorum. Size var olanı gösteriyorum temalı film. İzlerken sonunda ne olacak diye düşünmeyin. Sonunuzu düşünün.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
o kadar alışmışız ki her noktasından marjinallik akan filmlere, böyle naif, samimi bir film karşısında insanın ruhu sakinliyor. film, farklı bir dil konuşan ama bizim gibi sorunları olan diğer bizim gibi insanların filmi olmuş sanki... bir grup hayat mücadelesi veren insanı, yönetmen filmde hiç bir noktasında abartıya kaçmadan, naif bir dil kullanarak anlatmış. Ve çok tatlı bir final yapmış, neden bilmiyorum ama bana big lebowski'yi hatırlattı bir saniyeliğine:) izlenesi!
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
O kadar samimi bir film ki... samimi kelimesi bile bu film yanında eğreti kalıyor.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce