Ben, Daniel Blake (I, Daniel Blake) (2016)

Ben, Daniel Blake (2016)I, Daniel Blake

Puan 8.3 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Düşündürücü
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
100 dakika
53
0
95
61
arifcicek profil resmi
arifcicek
Bir bürokrasi filmi... tam olarak sıkıcı diyebilir miyim bilmiyorum sıkılabilirsiniz. Devlet, her yerde devlet... Prosedür, prosedür...
report_problem
6 ay önce
rusyena profil resmi
rusyena
İngiltere’deki sağlık sistemini yaşlı bir adam üzerinden gözler önüne sererken, bizlere demokratik-toplumcu ülke olarak yutturulan bu ülkenin gerçekte ne kadar anlayışsız, bürokratik anlamda ne denli hantal ve beceriksiz olduğunu anlatıyor. Hüzünlü sahneler var. İnsanlığını kaybetmiş kapitalist bir sistemde ayakta kalmaya çalışan insanların dramları var. İzlemekte de çok yarar var!
report_problem
7 ay önce
tugced profil resmi
tugced
Lütfen, sürekli yaşadığı ülkeyi kötüleyen, diğer ülkeleri övenlerden olmayın.. Adaletsizlik kavramı dünya genelinde sorun olan bi durum.. bunun ülkeyle ilgisi yok! insanlıkla ilgisi var.
report_problem
7 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hele ki gündem de ortadayken... Daha da sinirim bozuldu. Hiçbir ülkede rüya gibi bir hayat yok diyor işte. Gerçek hayatın taa kendisi olduğundan her şey ortada ismimiz, ailemiz olabilir. Ama sayılardan ya da rakamlardan ibaretiz.
report_problem
7 ay önce
VeryApe profil resmi
VeryApe
ken loach ateş etmiş. tüfek gibi film.
report_problem
1 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Dünyanın en büyük beş ekonomisinden biri olan İngiltere'de açlar ve evsizler var. Evet, filmin anlattığı dehşet verici konu bu! Başka lafa gerek var mı?
report_problem
3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok çarpıcıydı. Devleti tarafından insandan sayılmayan, sadece sayılardan ve listelerden ibaret olan insanların dramı... Boğazım düğüm düğüm çıktım filmden. Şiddetle tavsiye ederim.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce