Acı ve Zafer (Dolor y gloria) (2019)

Acı ve Zafer (2019)Dolor y gloria

Puan 7.4 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
113 dakika
26
0
46
44
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Hayatımın,omurgamın etrafında dönebileceğini keşfettim. Ama her şey o kadar fiziksel ve somut değildir.
report_problem
9 ay önce
emosss profil resmi
emosss
Almadovar'ın izlediğim ilk filmiydi. Filmin sonunda şaşırtan ve akışta iyi giden anlatım tarzını sevdim. Kullanılan tonlar çok canlıydı ve müzikler güzeldi.
report_problem
11 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kısaca Almadovar'ın hissettiği, kendinden parçalar yansıttığı hikâyesi ve filmi. Antionio Banderas'ın oyunculuğu da harikaydı.
report_problem
11 ay önce
Agent47 profil resmi
Agent47
İlk izlediğim Almodovar filmi o yüzden yorumum biraz yüzeysel olacak. Konusundan bahsedecek olursak bir yönetmen var (Salvador Mallo). 32 sene önce çektiği bir film kült filmler arasına girecek ve 30 yıldır görüşmediği başrol oyuncusu (Crespo) ile görüşmek istemektedir. Bir yandan bu süreç gösterilirken bir yandan da geçmişi/çocukluğu anlatılmaktadır. Film ilerledikçe aradaki köprüler öne çıkmakta bir yandan da -bence- geçmişiyle alakalı çeşitli pişmanlıklarıyla yüzleşmektedir. Çok tatlı bir anlatımı var, kullanılan renkler çok güzel -özellikle kırmızı-. Zaten Almodovar'ın renkleri ünlüymüş. Bu tarz filmlerde benim sevmediğim şey ise final kısmının ''hayatı devam ediyor'' şeklinde bitmesi. Daha net, keskin finaller seviyorum ben şahsen. En azından tabloyla alakalı şeyi netleştirselerdi :D Merakta bırakmışlar biraz.
report_problem
11 ay önce