Westworld (2016 - )

Westworld (2016- )

Puan 8.6 (61 kullanıcı)
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
62 dakika
Son bölüm
304
6
552
146
Raziye. profil resmi
Raziye.
Çok karmaşık,kaçırılan tek bi sahneyle kendinden koparıyor işkenceye dönüyor,daha önce yaşadım,bu sefer pür dikkat izledim.Senaryosu,western-bilimkurgu karşımı,karakterleri(maeve hariç,çok gıcık),kalitesi harikaydı.Çok fena Ed Harris hayranı yaptı beni.İzlenmeli .
report_problem
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
2.sezon gerçekten müthişti. Ilk sezondan çok daha başarılı buldum. İyi ki biriktirerek izlemişim. 10 saatlik bir film gibi oldu benim için. Muazzamdı. Zaten dizi tam bir zeka ürünü. Felsefik yönü ve izleyicilerin çıkaracakları mesajlar oldukça yoğun. Kurgu olarak,emek olarak, oyunculuk olarak her şeyiyle çok iyi. Özellikle bu sezon dram açısından da çok vurucu bölümler vardı. Çok beğendim. İlk sezon hafta hafta takip ettiğimden keyfini tam olarak alamamışım bunu fark ettim. İzleyecek olanlara da sezonları biriktirerek izlemelerini tavsiye ederim.👍
report_problem
1 yıldan fazla önce
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Birinci sezon da beni hayretlere düşümüştü. **spolier:William, Bernard** Ama ikinci sezon başka, İkinci sezon çılgın. İnanılmaz. İddialı bir şekilde "ben şaşırmam ya" diyorsanız özellikle izleyin.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
İkinci sezon ilk sezonu evire çevire döver. İlk sezon izleyip bırakanlar varsa kesinlikle devam etsin. Parkın orijinine indikleri için hikayeyle daha çok bütünleşiyorsunuz. Ve senaryo da şahaneydi ayrıca. Sadece birkaç twist var diye değil, bütünüyle puzzle kutusu gibi dizi.
report_problem
1 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
ilk sezonu beğenmiştim. ikinci sezonu pek beğenmedim. Sezon 02x10 sezon finalinde bittikten sonra çıkan yazılardan sonra yaklaşık 4 dk .lık sahne vardı. Görmeyenler izlesin.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
2.sezon o kadar güzeldi ki izlediğim bütün dizi sezonları arasında ilk sıraları aldı. Söyleyecek söz bulamıyorum. Bu kadar efsane bir diziyi zamanında izlediğim için çok şanslıyım. İlk sezonun durağanlığından sıkılıp, izlemekten vazgeçtiyseniz lütfen birazcık dişinizi sıkın istediğinizi bulacaksınız.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ilk sezonun ilk 2-3 bölümü hiç sarmadı zorlayarak devam ediyorum bakalım ya batar ya çıkar ama daha fazla dayanmam gibi çok sıkıcı ilerliyor
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Birinci sezonun ilk dört bölümünü izlerken açıkçası biraz sıkıldım. Daha sonra bir ivme kazanıp, içine çekeceğini bildiğim için ilk bölümleri zamana yayarak izledim. Ama daha sonra kalan 6 bölümü bir çırpıda izledim. İkinci sezona henüz başlamadım ama iyi bir beklentim var. İlmek ilmek emeğin işlenmesinden öte derin bir felsefesinin olduğu aşikar. O yüzden sorgulamak, dikkat, algı, anlamladırabilmek kilit kelimeler. Genel çerçevede ana fikir bu denilebilecek bir hikaye değil, çok geniş. Ama belli bir yerde işlenen bazı noktalarda Descartes'ın o metodik bir şüphesi kafamda canlandı.. "Düşünüyorum, o hâlde varım." noktasına ulaşmaya çalışmak gibi...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Nisan'da geliyor gönüllerin sultanı. :)
report_problem
2 yıl önce
Nergisg profil resmi
Nergisg
Siz bunu nasıl izlediniz aylardır uyumaktan başlayamadım bir türlü aynısı "the girl walks home alone at night" filminde olmuştu 2 yıl sürmüştü izleyebilmem sjdkadh
report_problem
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Senenin en iyi yapımıydı. Her fırsatta teori kastığımız lost günlerine döndük resmen, her bölüm sonunda çalışma arkadaşlarımla tahmin yapmak epey eğlenceliydi. Çoğu teorimiz de tutmuştu. İkinci sezonu dört göz, iki kol, sekiz ayakla bekliyorum.
report_problem
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
yakın sahnelerde oyuncuların tamamı başarılı. dizinin sorguladıklarını 10 bölümde anlatmak için zorlanmışlar. bölüm sayısı arttırılabilir ve daha net anlatılabilirdi. yine de açık uç bırakmamışlar, çok fazla çekim öncesi emek var. olaylar birbirine güzel bağlanıyor. karakterler oturuyor. sıkıntım duygusal durumlara odaklanılmamış olması, çok güzel bir drama çıkabilirdi içinden. ve karakterlere daha iyi bağlanabilirdik.
canlı nedir? yaşamak sadece nefes alıyor olmak mı? bilinç nedir ve nasıl oluşur? ve neden bize verildi? insanı insan yapan nedir? gibi kendimizi sorgulatan ve bu dünyadaki diğer varlıklardan neden farklı davranmamız gerektiğini anlatan bir dizi. illa insana benziyor diye insan muamelesi yapmamız gerekmez diyor. çünkü yaşadığımız dünya da aslında "ev sahipleri" var. belki de dizi zamanımızın insanına bir protestodur.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Winpeace profil resmi
Winpeace
muazzam bir konuyu ele almasi ve mukemmel bir cast ile izleyiciye sunulmasi cok ilgi cekici. oyuncular basarili, ama cok bilimsel oldugu icin arada can sikabiliyor mantik hatalarini kurgu hatalarini ararsaniz dikkatiniz kacabiliyor. fazla sorgulamadan izlenmesi gerekir bence.
report_problem
3 yıl önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Evet overrated, evet top tier falan değil, ama hala çok solid bir diziydi. Oyunculuklar çok başarılıydı, kaliteli replikler vardı, hikaye -orjinal olmasa da- ilgi çekiciydi, ilk bölümler sıkıcı bile olsa sonrasında dizi güzel toparlandı. Genel olarak müzikleri de jeneriğiyle beraber beğendim. Madalyonun diğer yüzündeyse; senaryodaki açıklıklar, birkaç mantık hatası, Maeve karakterinin zorlama olan ve sonda havada kalan storyline'ı var. HBO'da daha iyi diziler elbette var, ama bu da gayet kaliteli. Her zaman dediğim gibi; HBO'dan babam çıksa izlerim.
report_problem
3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
İlk bölümlerde gerçekten kendine bağlayamadı ama sabrettikten sonra istediğinizi buluyorsunuz. Zaten J.J. Abrams ve Jonathan Nolan dan çok iyi şeyler bekliyordum. Kaliteli bir yapım, konu güzel daha da iyileşeceğine inanıyorum. Sir Anthony Hopkins her zamanki gibi muhteşem :)
report_problem
3 yıl önce