The Queen's Gambit (2020)

The Queen's Gambit (2020)

Puan 8.8 (64 kullanıcı)
Senin Puanın
Ülke
ABD
Son bölüm
178
2
286
21
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Gerçekten güzel bi mini dizi. Odak noktası satrançtan ziyade küçük yaşlarda öksüz kalmış bi kızın satranç dolu ama oldukça buhranlı hayatı, olağanüstü yeteneği, çok güçlü gözükürken aslında içinde fırtınalar kopması... Dizinin kendisinin ve Anya Taylor Joy'un duygusuzluğun duygusunu vermede çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda Joy rolünün hakkını fazlasıyla vermiş ve çok başarılı bi seçim olmuş. Mini dizi olduğu için bazı detaylardan yoksun ama bence tam tadında. Aynı zamanda çok sürükleyici, akımına kapılmamak elde değil. "Dizi izleyesim var ama yarına kalmasın, öyle uzun uzadıya izleyemem. Bugün bitiriyim ama arka arkaya izleyince sıkmasın." diyosanız tam size göre.
report_problem
2 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Vaaay bee nerdeen nereyee ...Boynuz kulağı geçti tabirinin vücut bulmuş hali. Öncelikle Anna Taylor Joy bu rol için biçilmiş kaftan olmuş, o donuk bakışlar, vakurluk, ketumluk, asilik..Dönemin görsel unsurları zaten göz büyüleyici, şarkıları da bu güzelliğe güzellik katmış. Yarışmalar esnasında taşların tahtada çıkardığı sesler, oyuncuların gözlerine odaklanan çekimler, o bakışmalar insanı heyecanlandırmayı başarıyor - biz de ekran karşısında soğuk soğuk terliyoruz. İzlerken aklıma hep Bobby Fisher geldi.
Bu arada evet mantık hataları vardı ama bence genele baktığımızda göz ardı edilecek cinsten. Keyif aldığım bir mini dizi oldu.
report_problem
2 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Detaylarıyla yansıttığı dönemin modası, müzikleri, insanların fikirleri, duruşları vs ile çok güzel bir mini dizi olmuş. İyi ki de film olmamış mini dizi olarak çekmişler. Bir sonraki sahnede neler olacak diye su gibi akıp giden bir ilerleyişi var. Beth karakterini Anya Taylor-Joy ne güzel canlandırmış.
report_problem
2 ay önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
Öncelikle çok güzel bir dizi.
report_problem
2 ay önce
satir.arasi profil resmi
satir.arasi
İzlediğim en iyi netflix dizilerindendi.
report_problem
3 ay önce
scrscream profil resmi
scrscream
Mükemmeldi..
report_problem
3 ay önce
gulnihalozdemir profil resmi
gulnihalozdemir
son 20 dakikası ve tüylerim diken diken ağzım açık gözlerim dolu bir şekilde izledim der susarım
report_problem
3 ay önce
olcaywtsn profil resmi
olcaywtsn
Diziyi izledikten sonra satrançta maç kaybetmedim henüz :D
Geçtiği dönem itibariyle beni bi cezbetti zaten çerezlik güzel bir dizi.
report_problem
3 ay önce
Ned profil resmi
Ned
Mükemmel bir dizi. Çok beğendiğimiz için eşimle zamana yayarak izledik. Her detayın bu kadar güzel işlenmesi hayranlık uyandırıcı. Romanını düşünemiyorum bile. Satranç oynunu zaten çok severim iyice ilgimi çekti bu yüzden. Beth'in güzelliği, güçlü duruşu ve zerafetine ayrıca düştüğümü söyleyebilirim. 60'lı yılların Amerikasına hep hayran kalmışımdır. (11.22.63 dersem çoğu kişi anlayacaktır zaten)
report_problem
4 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Çok beğendim ve tek günde bitirdim. Resmen film gibi akıp gitti. Oyunculuklar, kostüm muazzam. Tek eksik satranç ile ilgili hamleleri ve terimleri açıklamadan geçiyorlar ve bilmeyen için bu sahneler biraz sıkıcı gelebilir.
report_problem
4 ay önce
ssabiha profil resmi
ssabiha
Kesinlikle çok iyi. Hiçbir detay atlanmamış.
report_problem
4 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Uzun zaman sonra bu kadar bağlanıp izlediğim ve hemen bitirdiğim dizi olmadı. Çok güzeldi. Satranç duygusunu körüklemesinin yanında Beth'in yaşamı, yaşadıkları ve tercihleri filmi daha da cazip kıldı. Zaten rusya'nın bu alandaki başarısı bilindik.. Rusya için antipropaganda yapılmadan tarafsız bir dizi olmuş. Borgov'u ne övmüşler, ne de ezmişler. Bir tek Meksika'da o çocuk adamla oynanan maçta ona üzüldüm.
report_problem
4 ay önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Netflix sadece dizi yap film değil olmuş :) izleyin
report_problem
4 ay önce
mels profil resmi
mels
Çok keyifli ilerleyen bir mini dizi.Mekanlar , kıyafetler, olay örgüsü, oyuncular hepsi on numara beş yıldız 🤩 çabucak da bitiyor, dizinin tadı damağınızda kalıyor. Ama öyle olması bile güzel.
report_problem
4 ay önce
SonofGods profil resmi
SonofGods
Bu zekanın önünde yapılması gereken tek bir şey var saygı ile eğilmek. Hikaye harika. Oyunculuk güzel. Mekanlar ilgi çekici.
report_problem
4 ay önce