The Handmaid's Tale (2017 - )

The Handmaid's Tale (2017- )

Puan 9.3 (35 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
60 dakika
Son bölüm
102
0
147
88
gokcan profil resmi
gokcan
Çok çok iyi bir dizi bayıla bayıla 3 bölümünü bir çırpıda izledim. İzlemeyi düşünenler varsa hiç tereddüt etmeden başlasın pişman olmazlar. Ben diziyi bitirip kitabını da okumayı düşünüyorum.

“Artık gerçeklerin farkına vardım. Öncesinde uyuyordum. Her şey de bu yüzden oldu zaten. Meclis binasında katliam yaptıklarında hiçbirimiz uyanmadık. Suçu teröristlere attıklarında, anayasayı askıya aldıklarında. O zamanlarda da uyanmadık. Geçici olacağını söylemişlerdi. Zaten hiçbir şey bir anda değişmez. İçinde olduğun kazan yavaş yavaş ısınırken farkında olmadan haşlanarak ölürsün.”
report_problem
15 gün önce
tugced profil resmi
tugced
Çok iyi! gerçekten içine çekiyor.. kasveti gerginliği her negatif enerjiyi bir arada tutuyor.. kapkaranlık alandaki umut ışığını yakalamak ! asıl mesele bu.. yeni sezonu heyecanla bekleteceği bi gerçek..
report_problem
1 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
İlk sezonu nerdeyse bı gecede bitirdikten sonra eyvah bitecek diye git gide izlemeyi azaltsam da 3. Sezonu bitirmiş bulunmaktayım. Kesinlikle izlediğim en iyi diziler arasında. Çok çok başarılı. İlk sezonun ben de baş dönmesi, sinir bozukluğu, mide bulantısı gibi yan etkileri oldu. Sinirlenmemek, tiksinmemek elde değil yani yok böyle bişey. Genel olarak özellikle bazı bölümlerde yaşasın diyip zafer kutlamari yaparken hemen akabinde depresyona sokabilen bı dizi.. Ama korkmayın lütfen ve izleyin. Bence her bireyin izlemesi gerekenlerden.. İzledikten sonra dunyaya farklı bı gözle bakmaya başladım. Ayrıca sonda çalan müziklere bayıldığım söylemem lazım. Öyle bi tezat oluşturuyor ki diziye. Bu da çok başka bı hava ve güzellik katıyor.
report_problem
2 ay önce
psykhe profil resmi
psykhe
Kesinlikle çok iyi
report_problem
4 ay önce
Perfectstranger profil resmi
Perfectstranger
İçinden çıkılamaz bir dizi...Ekrana esir oldum. Karakterler gibi..
report_problem
7 ay önce
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Her bölümünde yeniden akıl tutulması yaşıyorum. Sinematografik olarak da mükemmel ama en güzel yönlerinden biri, o eski kasvetli havasının arkasında çalan modern müzikler. Çok ilginç bir hava katıyor diziye. Dünyada ne zekalar var be.
report_problem
11 ay önce
zevdush profil resmi
zevdush
en sevdiğim diziler top 3e girdi, aşır aşırı çok beğendim
report_problem
11 ay önce
eceselcuk profil resmi
eceselcuk
güzel bir dizi yeni sezonunu heyecanla bekliyorum
report_problem
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Aşırı aşırı beğendim diziyi. O kadar beğendim ki çalıştığım kurumdaki birçok insanı diziyi izlemeye teşvik ettim. İnanılmaz bir distopik hikayesi var. Gerçekten bu kadar iğrençleşebilir mi dünya bilmiyorum ama cidden birçok şey korkunç. Herkese şiddetle tavsiye ederim. 9.5/10
report_problem
1 yıldan fazla önce
trevor profil resmi
trevor
“İyi asla 'herkes için iyi' demek değildir.” ''piçlerin seni ezmesine izin verme''
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Blu TV satın aldıktan sonra ne altyazısı var ne de izleme linki. sanırım çok ama çok geç kaldım. fak!
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
minervaa profil resmi
minervaa
Spoiler da içeriyor ama güzel bir inceleme yazısına şuradan ulaşılabilir https://www.facebook.com/CatlakZemin/posts/452252751899643
report_problem
2 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Distopya,galiba bu bir yakın zaman distopyası.Hatta maalesef zaten başlamış durumda. İzlerken toplumların bilinçsizce boyun eğmeleri ,dinin siyaset alet edilmesiyle demokrasi ve dikta arasındaki geçişin ne kadar kolay olduğunu çok net görebiliyorsunuz.Kadınlara verilen hakların aslında ne kadar pamuk iplğine bağlı olduğuda güzel anlatılıyor.Ancak inanıyorum ki hak verilmez alınır vurgusuda yapılacak sonraki sezonlarda.Soruyor sorgulatıyor,düşündürüyor insanın gidişatı üzerine.İzlemeye değer yani.
report_problem
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Diğer çekilen distopya dizi/filmler gibi değil. İzlerken insanın içi içini yiyor. Neredeyse bir günde bitirmeme ben de şaşırsamda öyle bir sürükleyiciliği var. İnsanın içi sarsılırken ya gerçekten böyle bir şey yaşasak? diye düşünmek istemedim. Bir şeylere göz yumduğumuz için bir önceki cümlemin gelişme sürecindeyiz. Demek için bile geç kalmış olabilirim. İzleyenler o değişimi, farkında olmayışları anımsayacaklardır. Pek kullanmayı ve dile getirmeyi de sevmem ama "Kadının adı yok" diye tabir kullanırız ya durum daha da vahim... Mutlaka izleyin. Benim gibi altı ay izlemek için bekletmeyin.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
ürkütücü bi karanlık distopya.. izlerken sarsılmamak elde değil. elisabeth kesinlikle kendini aşmış, keza diğer oyunculuklarda gayet başarılı ama görüntü yönetmenini ayrı bi tebrik etmek lazım ki sinematografik olarak o kasvetli ve boğucu ortamı bize çok güzel geçirmiş. muhakkak izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. "artık bir yerlerde bir 'biz' olmalı. çünkü artık onlar diye bir şey var."
report_problem
2 yıldan fazla önce