La casa de papel (Money Heist) (2017 - )

La casa de papel (2017- )Money Heist

Puan 8.7 (133 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
Sırp
Ülke
İspanya
Süre
70 dakika
Son bölüm
399
9
757
57
starch profil resmi
starch
Dördüncü sezonun bitiminde, Avrupa'da bir demokratik hukuk devletinde vatandaşa ve tepkilerine değer verildiğini görmek çok güzel ve umut verici...Keşke bizim de olsa. Ben 2 aydır apartman bahçesinde sabahın köründe çalıştırılan su motorunun normal bir saatte çalıştırılması konusunda hiç etkili olamıyorum maalesef. Bizim memlekette birbirine saygı kalmadı.
report_problem
5 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
4. sezonun ardından: Aslında dizinin bölüm sayılarına bakıp biraz zorlarsak normalde 2 sezonu dört kısma bölmüşler gibi. Hatta kendi ülkesinde 2 sezon olarak gözüküyor tahmin ettiğim gibi. Dizinin geldiği noktaya bakarsak bu karar doğru verilmiş. Zamanında çok konuşuldu, çok övüldü ve beklentimi yüksek tuttum haliyle. Bittikten sonra özler miyim sanmıyorum. Evet kendini izlettiriyor, mantık hatalarını da bir nebze göz ardı edebiliyorsunuz ama sabırsızlıkla her sezonunu izledim diyemiyorum. Bazı bölümlerde heyecan tavan yaparken, bazı bölümler çok klişe olmuş. 5. sezonun final olması doğru karar. Bakalım bölüm sayısı kaç olacak?
report_problem
5 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Dizi izlettiriyor lakin açıkları çok. Ben çok beğenerek izliyorum ama biraz Netflix dizisi diye popüler. Kendi ülkesinde bile 2. sezondan sonra kaldırıldı. Gerisini siz düşünün...
Ayrıca SimS arkadaşıma katılıyorum. Artık son sezon olmalı...
report_problem
10 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Genel anlamda güzel ve sürükleyici bir dizi 4. Sezon da ortalama olarak güzeldi ama 5. Sezonun kesinlikle son sezon olması gerekiyor diye düşünüyorum.
report_problem
10 ay önce
SonofGods profil resmi
SonofGods
4. Sezon güzeldi. Heyecan, gerilim vardı. 3 ün vasatlığını telefi etti.
report_problem
10 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Yine bir günde biten bir sezon. Eksikler ve saçmalıklar var ama izlerken sıkılmadan zevkle izliyorsun. Helal olsun gerçekten.
Bölümlere gelince psikolojik kısmı çok ön plana atmışlar. Bu uzun vaade sıkntı olabilir. Ayrıca bu netflix yapımcısı hehralde gay veya lez. bütün dizilerde bu karaktarler var ve bazen mide bulandırıcı.
Uzun yazının kısası yine harika bir bölüm ve yine beklenecekler günler...
report_problem
10 ay önce
SonofGods profil resmi
SonofGods
Harika bir 2 sezon ardına tatmin etmeyen 3. sezon. Bu zihin savaşı. Bu sisteme başkaldırı. Bu oğrakla çekicin 28 yıl sonra yeniden buluşması. Saygılar profesör
report_problem
10 ay önce
dilber34 profil resmi
dilber34
3.sezon beklentimin baya üstünde çıktı..bence böyle bir dizi zaten tatil sahneleriyle,zengin hayatlarını göstererek değil yine benzer bir aksiyonla devam etmeliydi.. ve en iyi yaptıkları şeyi tekrarlamaları bile diziyi banelleştirmedi. aksiyon yine tavandı. oldukça beğendim. son bölüm ise beni benden aldı.şimdi bekle bi sene daha pff
report_problem
1 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
2 sezon kaliteni belli ettikten sonra bu kadar gereksiz bir 3.sezon, senarist arkadaş dizi başında çıksa dese bu dizi baya yürüdü yine soygun yaptıralım dedik ekmeğimizdeyiz dese daha mantıklı başlarmış. Öyle saçma başlıyor ki sezon, bu arkadaşlar kaçtıkları yerlerde sanatsal bakışmalı takılsalar daha mantıklı olurmuş. Her şeye rağmen suç konusunda kendini izletiyor.
report_problem
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Modernizmdeki en tehlikeli husus belki de sapyoseksüelliğe olan eğilimlerimizin körüklenmesidir. Etkileniyoruz evet. Her birimiz ekran başında CIA'nin tekniklerini öğrendiğimizi düşünüyoruz evet. Düşündüğümüz şeyler gerçekleştiğinde kendimizi zeki sanıyoruz doğru. Ama şunu gözden kaçırıyoruz. Zaten bunu hissedelim diye yapılıyor bu. Bir iki mantık hatası dışında kusursuz denebilecek bir dizi kesinlikle aksini iddia edemem. Düşündüğümüzün zıttı çıksa da tahmin edebilsek de etkileneceğimiz belirlenmiş. Düşünsenize ne olursa olsun zaten zevk alacağız. Bu bir müsabaka olsa rakibimiz her türlü galip. Ama biz mağlup muyuz acaba? Bunu çok düşündüm. Gerçekten düzen güçleri perişan olduğunda zevk almamızın nedeni ne? Madem potansiyel soyguncularız neden dünyanın Dörtte üçü hala orta sınıf? Bunların fantazya olduğunun bilincinde olduğumuzu düşünüyorum ama kısa süreliğine beynimizi uyuşturuyor ve bundan haz alıyoruz. Bu da hepimizi uyuşturucu bağımlısı yapar. Gündüz iş güçle uyuşan beyin fantazyalarda yaşarken de uyuşuyor. Bu nedenle iş çok güç bir durum olduğu için aynı ölçüde rahatlama yaşatıyor. Taktiksel bir düzen gücü stratejisi öyleyse bu da. Ve biz gündüz aptal gece çok zeki iken bu durum değişmeyecektir. Tek akıllı benim düşüncesi insanlığın sonunu getirecektir. Bu da bu diziyi ne anlamda politik kılar acaba. Hangi tarafta? Nedense Çav Bella söylerken Mussolini'yi İdol alan Berlin geldi aklıma.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Yesilova profil resmi
Yesilova
İzleyin pişman olmayacaksınız
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
emosss profil resmi
emosss
Harika, sürükleyici, beni benden alan bir dizi...
report_problem
2 yıldan fazla önce
Mear profil resmi
Mear
Hepimiz öleceğiz. Buna kadeh kaldırıyorum. Çünkü hayattayiz! Berlin...
report_problem
2 yıldan fazla önce
Melkor profil resmi
Melkor
Cık. Abarttıklarının yarısı kadar yok.
report_problem
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Türün sevenlerinden biri olarak 19 bölümde neler izleyebiliriz sorusuna en güzel cevabı veren, akıcı, etkileyici, soluk soluğa bir dizi. Müzikleri harika. Perfecto. Diziyi ilk Mine.Ce'den duydum. UNALILK, haydi izleyin dedi, baktım ki burcst da izliyor. Bana destekleriyle yalnızlık hissettirmeyen arkadaşlarıma teşekkürler.:)
report_problem
2 yıldan fazla önce