Dark (2017 - )

Dark (2017- )

Puan 8.9 (72 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Karanlık
Dil
Almanca
Ülke
Almanya
Süre
60 dakika
Son bölüm
241
7
427
76
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yine iki sezonun ardından büyük düşüş yaşayan netflix dizisi.Genel olarak beklenti yaratıldığı kadar beğenmediğim bolca sıkıldığım bir diziydi.
report_problem
5 gün önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
yani 3 sezonu çekmeseydiniz harika olurdu
report_problem
8 gün önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Öncelikle diziye başlayacaklara tavsiyem 3 sezonu da peşpeşe izlemeniz olur aksi halde olay örgülerini toparlamak dahada güçleşir. 1.sezon stranger things benzerliğiyle başlasa da bu benzerlik yaratılan atmosferle sınırlı kalıyor ki konuları oldukça farklı. İlk sezon kişileri tanıma (gerek isimleri gerek aileleri ve her karakterin 3 dönemi), zaman döngülerini anlama konusunda iyi işlenmiş beklenmedik bir hikaye ve bence en iyi sezon. 2.sezonda ise yapıyı madem çözdün işleri daha da girift yapalım karakterleri yıllar arasında gezdirip ilişki yumağı oluşturalım diyor:) Akıcılığı, merak uyandırıcılığı, şaşkınlık içinde bırakması ile tatmin edici bir şekilde de bunu yapıyor. 3.sezon ise hangi yıl hangi evren denklemleri arasında savrulunan ve bu kadarına gerek var mıydı diye izleme motivasyonunu adım adım kaybettiğiniz sadece nasıl bağlanacak diye merak duygusuyla izlediğiniz bir sezona dönüşüyor. Final ise çoğu kişiyi tatmin etmiş olsa da (3 boyut vurgusu dışında) döngünün başlangıcını oluşturan hikaye beni tatmin etmedi. Geçidin yol geçen hanı gibi olması, zaman makinesinin her kaybı olanın yapabileceği ve kullanabileceği basitlikte olması ve bunun gibi boşlukları saymazsak zamanı anlama, kendi varlığını, evrenin varlığını, hayattaki misyonunu, değişimi, değişmezliği sorgulatan derin bir tarafı da olan müzikleri, oyunculukları, mekanları, çekimleri ile keyifli bir hikaye.
report_problem
16 gün önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
3. Sezondaki Adam&Eve ve "cennet" arayışı final için biraz endişelenmeme yol açmıştı. Neyseki oralarda düğümlenmedi mevzu ve tatmin edici bir final oldu. Alnının akıyla bitti ve benim için yeri ayrı olan dizilerden oldu.
report_problem
20 gün önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
İlk iki sezonda aldığım tadı üçüncü sezonda alamadım. Üçüncü sezonda işleri daha karışık hale getirmek istemişken biraz saçmalamışlar. Ama yine de beynimiz yandı yani... Kadınların sürekli Ulrich'in peşinden koşmasına anlam verememişken çoğu karakterin Bartosz'dan olmasını görünce hayal kırıklığı yaşadım. Ama yine de efsane bir teorim var; Behzat Ç. 81. bölüm > Dark'ın bütün sezonları.
report_problem
20 gün önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Her açıdan oldukça kaliteli ve güzel bir yapımdı özellikle oyuncu seçimleri harikaydı, kurgusu, senaryosu, akışı, oyunculuklar, hepsi çok çok güzeldi hemen başlayın ve bitirin :)
report_problem
1 ay önce
seraysinaparlak profil resmi
seraysinaparlak
An itibariyle Dark'ı bitirdim. Anladığım kadarıyla benim aklım bana yetmiyormuş...
report_problem
2 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Öncelikle sağlam bir hafızanızın olmasını gerektiren bir yapım. Birbirinden farklı paradoxlar ve döngüler mevcut. Oldukça başarılı ve akıcı bir şekilde işlenmiş, harika bir atmosfere sahip, birbirine çok yakın oyuncular seçilmiş muhteşem bir dizi. İlk 2 sezonuyla bence efsane olmayı başarabilmiş ben 3.sezonu pek beğenemesemde güzel bir final ile sonuca bağladılar olayları. Beyin yakan türden. Çok beğendim. 8.5/10
report_problem
2 ay önce
psykhe profil resmi
psykhe
En güzel yanı dizi zihninizi ele geçiriyor başka bir şey ile ilgilenmiyorsunuz:)
report_problem
2 ay önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Ne finaldi öyle... paradoxlarda mantık hataları vardı ama bir çok şey cevaplandı. Kafam yandı resmen son iki bölüme kadar. ... Dönemin en iyi dizisisin net !!! Lost'a kişisel hayranlığım olmasa önüne koyacağım :)

Not: Kesinlikle Dark - Lost kıyaslaması yapmıyorum her düşünceye saygım var :)
report_problem
3 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Artık bittiğine göre bütün olarak baktığımda, izlediğim süreç içerisinde gözlemlediğim kadarıyla ne kadar karmaşık olursa olsun nasıl baktığınız, gördüğünüz, parçaları birleştirdiğiniz ya da bütünleri parçaladığınız, size ne kattığı, neyi aldığınızı ve eylemlere nasıl döktüğünüze de katkı sağlayan, düşündüren o hikâyesi kimi zaman durdursa da bir sürükleyişi var.
O sürükleniş içerisinde bir sürü dünyamız var. Kendi içimizde, kafamızın içinde, yüreğimizin içinde diye sıralanalıp gider. Hepsinin içinde tanımladıklarımız ya da tanımlayamadıklarımızın içerisinde keşfetmeyi bekleyen, varlığını sorgulayan ya da çoktan bulduğumuzu sandığımız bir yerlerde de olabiliriz. Şartlara göre "her son bir başlangıç" oluşu kiminin durumuna değişir ya onu bir kenarda kimine göre parantez açarak tartışmak gerekir. Dizi son buldu ama yine de bir başlangıç diyerek ben yine de sonrasını merak ediyorum. :)
Zamanı gelince o anın değişimiyle tekrar baştan oturup izlemeyi hak eden dizilerden birisi. Belki biriktip izlemeyi tercih edenler ya da yeni izleyecek olanlar için tavsiyem kafanız elbette çook karışacak olsun karışsın, izlemek için izlemek yerine size katacaklarını düşünmeyi ihmal etmeden izlemeniz tavsiye ederim. Başa dönersek son olarak yine şunu söyleyebilirim "Amanın nasıl bir dizidir bu?" :)
report_problem
3 ay önce
oflayn profil resmi
oflayn
beklediğimden daha güzel bir sezon finaliydi. anlaşılmayan ve zaman zaman saçma gelen olay döngüsünü sonunda güzel bağladılar. iyi seyirler...
report_problem
3 ay önce
nowarefree34 profil resmi
nowarefree34
Dünyanın en iyi dizisidir.

Edit: Kuduran arkadaşlar için bir tavsiye vereyim,bir filmi veya diziyi sadece izlemek için izlemeyin bir anlam çıkartın dark konusu haricinde bile, resmen felsefik bir dizidir bir çok anlam çıkartılır.
report_problem
3 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
SEZON 2 - evet gerçekten de söylendiği gibi ikinci sezon iyice karışıyor olaylar. O kadar karışıyor ki zaman zaman boş boş ekrana baktığım oldu izlemekten keyif almadan. İkinci sezonda ilki kadar etkilendiğimi de söyleyemeyeceğim 6,5/10
report_problem
4 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
SEZON 1 - enteresan bir dizi. Söylenildiği kadar kafa karıştırıcı mı emin değilim ama anladım mı tamamen kesinlikle hayır :D izleyeceklere ilk tavsiyem karakterleri ve isimleri çok dikkatli takip edin. Ağır ve karanlık havası dizide beni içine çeken şeydi diyebilirim bayıldım mı hayır ama izlemek için iyi bir seçenek ilk sezon itibariyle. 8/10
report_problem
4 ay önce