Band of Brothers (2001)

Band of Brothers (2001)

Puan 9.7 (12 kullanıcı)
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
594 dakika
Son bölüm
215
2
545
144
cinemarty profil resmi
cinemarty
Sadece rüzgarın uğultusunun duyulduğu o sessiz çayırlar ve harabe kasabalarda ilerlerken tedirgin edici gerginliği hissetmemek elde değil. Biliyorsunuz ki birazdan herkes cehennemi yaşayacak. Er Ryan'ı Kurtarmak filminin yönetmeni Steven Spielberg ve başrol oyuncusu Tom Hanks üç yıl sonra tekrar bir araya gelerek bu dizinin yapımcılığını üstlendiler. Spielberg ve Hanks II. Dünya Savaşı'nda dizide anlatılan Easy Company bölüğünde savaşmış askerlere gerçekliğe en yakın sonucu elde etmek için her bölümün senaryosunu göstererek onay aldılar. Sonuçta dizi tarihinin en başarılı yapımı ortaya çıktı.
report_problem
3 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Savaşı bizzat hissettirerek bizlere anlatan inanılmaz kaliteli bir dizi. Çok ama çok güzeldi.
report_problem
5 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sanki savaşı anlatan bir dizi olarak değil de gerçekten savaşı o an çekmişler gibi... İzlerken içinde gibi hissediyorsunuz. Her karesine sarf edilen emeğiyle, oyunculuklarıyla övgüyü hak ediyor. Zamanına göre de müthiş kaliteli bir iş çıkarmışlar. II.Dünya Savaşına dair izlediklerimin arasında en kaliteli ve zirve de yerini alan bir yapım oldu. Müthiş bir etki bıraktı.
report_problem
9 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Savaş sahneleri o kadar gerçekçiydi ki harcanan her kuruşa değmiş.. Oyuncular da hakkını vermiş. Keşke bizimkilerde sarayın harem entrikalı dizillerindense şöyle güzelinden belgesel tadında bir "Kurtuluş Savaşı" dizisi çekseler.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
bir çok filmde görmediğiniz savaş sahnelerini bu dizide görebilirsiniz.fakat onun dışında fazlasıyla amerikan egosuna maruz kalabilirsiniz :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en gerçekçi yapımlardan biriydi. Olayların ne kadarı gerçek ne kadarı abartı bunları umursamıyorum ortada gerçekten müthiş bir emek harcanmış dönemini aşmış kalitede bir yapım var. Bana göre dünyanın en iyi dizisi olmasa da mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Helal olsun adamlara nasıl propaganda yapacaklarını askerlerini nasıl kahramanlaştırıcaklarını gerçekten biliyorlar. Biz de tarih boyuncaki milyonlarca kahramanlarımızı ancak utandırıp rezil edelim. Ne kadar acı !!!
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Guapo profil resmi
Guapo
II. Dünya Savaşı'na ilgisi olan ve savaş filmlerini sevenler için bulunmaz bir görsel nimet. Ne uzun sezonları kapsayan bir dizi ne de iki üç saatlik bir film. Kurgu ve karakterleri ile harika bir savaş serisi.
report_problem
5 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
ne denebilir ki dizi değil savaş izledim ancak bu kadar gerçekçi olabilirdi inanılmazdı oyunculuklar harikaydı tek bölüm oynayanlar bile harikaydı tom hanks ve steven spielberg müthiş bişey çıkarmışlar masraftan kaçmayıp her detayda gerçekçiliği çok başarılı vermişler en son six feet under bitince böyle hissetmiştim çok özel bir yapım
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İnanılmaz kaliteli bir dizi, mini dizi. On bölümlük bir dizi ve bütçesi 100 milyon $. Sanırım bugüne kadar çekilmiş en gerçekçi savaş sahnelerine sahip. Tabi bir de Pacific'i izleyeceğim bundan sonra ama azıcık bir savaş merakınız varsa asla kaçırmayın.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
çok keyifli 1 sezoncuk mini dizi
report_problem
6 yıl önce