Ayna (Zerkalo) (1975)

Ayna (1975)Zerkalo

Puan 8.8 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Rusça
Ülke
Sovyetler Birliği
Süre
107 dakika
91
0
182
127
Celestine profil resmi
Celestine
Adeta resimli bir kitap.
report_problem
3 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sırasıyla izlediğim filmleri arasında en karmaşık filmiydi. 5N1K soruları gibi kestirmesi zordu. İzlerken zaman su gibi akıp geçti, çabuk bittiğini "son" yazısını görünce anladım. Kaçırılan detayları yakalamak için bir kez daha izlenmeli.
report_problem
5 ay önce
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Ne kadar doğru bilinmez, şöyle bir şey anlatılır: Filmin galasında eleştirmenler oturur ve film hakkında ateşli bir tartışmaya tutulurlar. Temizlikle görevli bir kadın gelir ve der ki, niye bu kadar tartıştınız, adam yaptıklarından pişman,işte bu kadar.
Film, harika bir tablo gibi.
report_problem
2 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
"Bitkiler, hiçbirinin acelesi yok. oysa biz etrafta koşturup yaygara koparıyor, sıradanlığımızı haykırıyoruz; çünkü iç doğamıza güvenmiyoruz. sürekli şüphe içindeyiz, telaşlıyız, durup düşünmeye vaktimiz yok."
report_problem
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Yeaaaa uykum geldi filmi izlerken, uyudum höaaaa... denilen bir filmdir. Bunu diyecek arkadaşlar sakın izlemesin. Tarkovski'nin en kişisel filmidir Ayna. Bolca sembolik anlatım vardır ve tabi ki her Tarkovski filmi gibi kendini hemen ele vermez. Belki de hiçbir zaman vermeyecektir. Ama izlediğiniz görsel şölen yanınıza kar kalır.
report_problem
4 yıl önce
rey profil resmi
rey
çok ağır ve derin bir film. kesinlikle bir kez izlenecek bir film değil. rahat üç beş kez izlenmesi lazım bence. bildiğiniz kült film. kendine güvenen ben iyi film izlerim diyenler izlesin. yoksa mal gibi filmdi gibi yorumlar yapılıp, film
hiç edilmesin.
report_problem
4 yıldan fazla önce