X-Men: Apocalypse (2016)

X-Men: Apocalypse (2016)

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
144 dakika
337
22
940
121
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Evet yeni serinin ilk filminden iyi değil ama asla kötü bir film de değil. İlk film çıtayı çok yükseğe koydu. Ben Apocalypse'i animasyonlarda daha güçlü izledim. Bu filmde sönük kalmış biraz. Bir de Magneto'ya çok sinir olmaya başladım artık. Kötüysen kötüsündür kötülüğünü yapar geri adım atmazsın. Her canı yandığında masumlara saldırmak sonra da tam tersi davranmak sinir etti beni. Xavier nasıl beyazsa, Magneto'da siyah olmalı. Gri olma lüksü yok.
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Kısaca X-Men ile Mısır tanrılarını savaştırmışlar işte. Biraz tarih, biraz dram, biraz kardeşlik duygusuyla oluşan savaş ve dünyanın kurtulması. O değil de o atom bombalarına yazık oldu.

Geçmiş günler gelecek filminin bir tık gerisinde kalmış. Logan'ı da yine ne yaptı ettiler kısada olsa soktular. X-men fanları için izlenebilecek bir film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
X-men efsanesi her filmde daha da büyüyor. Kurgusu, hikayelerin bağlantı noktaları yine muhteşemdi.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Son yıllarda moda olan seri filmlerdeki geçmişi anlatma durumu star warsla başlayıp hobit ve bu gibi filmlerde devam ediyor. Karakterler ve efektler oldukça güzeldi. Savaşların bir çok ülkede geçmesi güzeldi. Wolverine'in rolü kısaydı ancak güzeldi. Genel olarak marvel yine başarılı bir yapım ortaya çıkarmış. Son olarak Lawrence 'e hala ısınamadım ve geçmiş günler gelecekteki kadar ön planda olmamasına çok ama çok sevindim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Sansa karakteriyle tanıdığımız Sophie filme o kadar güzel uyum sağlamış ki hiç yadırgamadım. Sanki en başından beri oradaymış gibiydi. Karakter seçimlerini her zaman çok yerinde yapıyorlar zaten. Devam filmlerinin genel özelliği olduğu gibi bir tehlike çıkar ve onunla mücadele ederler. Güzel bir konu bulmuşlar, bağlantılar çok hoştu. First Class ve Days of Future Past ilk iki favorim bunlardan sonra birazcık altta kalıyor. ^^
error_outline
4 yıldan fazla önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
yani ortalama, seriye yakışır bir x-men olmuş ama days of future la çıtayı çok yükseltmişlerdi o yüzden beklentimin altında oldu birazcık.
error_outline
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Diğer X-Men filmleri gibi bu filmde güzeldi , efektler , oyunculuklar,senaryo her şey iyiydi ama bir şeyler eksik gibiydi yani en güzel X-Men filmi değildi daha doğrusu , dewamını merakla bekliyorum :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
efektler muhteşemdi.yazılardan bitmeden son 1,5 dk. da başka sahne var
error_outline
4 yıldan fazla önce
HuseyinSenBagci profil resmi
HuseyinSenBagci
Dünya yine son anda kurtuldu valla verilmiş sadakamız varmış.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Hugh Jackmana niye bu kadar kısa rol verilmiş yine. X men denildiginde akla gelen ilk karakter bence ama rolü cok kısa. Filme gelirsekte Başarılı serisi gibi doyurucu sahneleri vardı.Ne fazla Ne eksik.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
SNOWS profil resmi
SNOWS
diğer serileri beğendiğim gibi beğendim bunuda. devamını bekliyorum :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Sürükleyici ve muhteşem bir filmdi. Bugüne kadarki tüm filmleri izlemeden izlemeyin derim. Zira çok büyük bağlantılar vardı geçmişle. Yine de boşluk bırakmamaya özen göstermişler ve film içinde de geçmiş bölümlerden hatırlatmalar sunmuşlar. Ama tadını çıkarmak isteyenler mutlaka tüm seriyi izlemeli. Yine de X-Men filmleri arasında en iyisi bu olmuş diyemedim. 3 D izlemeye değdi ama. Her anlamda sıkılmadan izledim ben şahsen. Şimdiden iyi seyirler izleyecek olanlara.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir süper kahraman filminden çoğunluk ne bekler bilmiyorum ama benim beklediğim her şey bu filmde vardı. Kahramanlar hakkında öğrendiğimiz her yeni şey, önceden bildiğimizin içini doldurur vaziyetteydi. Yani havada kalan hiçbir şeye rastlamadım. Çoğu filmde 3 D nin gereksiz göz yorgunluğu olduğunu düşünsem de bu filmde oldukça hoşuma gitti. Michael Fassbender ise filmdeki en iyi şeydi, her zamanki gibi. Adam tam olarak Magneto olmak için yaratılmış. Sinemada izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Çok sürükleyeci bir film olmuş gerçekten insan bir dakika bile dinlendirmiyo film yaratılna karakterde serinin devamı için farklılık oldu..Tam gözlerim Wolveriine aradı derken ortaya çıktı filmin devam serisinde daha etkin bir rolle çıkıcak karşımıza kanımca..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
lews profil resmi
lews
Aksiyon olarak baya iyiydi ,yeni x-men karakterlerini zaten sevmiştim bu filmde de yabancılık hissetmedim oyunculuklar gayet iyi , ama marvelin en büyük sorunu olan kötü karakter yine biraz sıkıntılı tam oturtulamıyor senaryoya bu kötü karakterler . Ama marvel fırtınası devam ediyor bence aksiyon , komedi farktörlerini güzel kullanıyorlar her filmde ve zaman akıp gidiyo filmi izlerken . Quicksilver X-men inde önüne geçti zaten 2 filmdir en güzel sahneler ona ait:)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce