Masum sanik Roger Rabbit (Who Framed Roger Rabbit) (1988)

Masum sanik Roger Rabbit (1988)Who Framed Roger Rabbit

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Animasyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
104 dakika
20
0
59
8
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Çocukken Fox Kids'te Çılgın Korsan Jack'in ilk bölümünün sonunda Deniz Tavuğu isimli geminin maskotu olan bir tavuk bölümün içindeyken ölmediğini çocuklara açıklamak için çıkar ve aslında kendisinin bir çizgi karakter olduğunu ve duyularının olmadığını canının yanmadığını anlatır. Meğer bu filme çok sıkı bir göndermeymiş bugün bunu fark ettim. Hollywood'un varlıkları çeşitli yönlerden sömüren bir şirket olduğunu çok net bir şekilde aktarıyor.Bir Porno Endüstrisi olduğunu, insanların hislerine önem vermediklerini, bencil olduğunu ve çizgi karakterleri istedikleri gibi kontrol edebildiklerini söylüyor. Daha önce hiç çizgi karakterlerin haysiyetleri, hisleri olduğunu düşünmemiştim. Film bunu sağlıyor. Çizgi karakterlerin çocuklar için olduklarını ve asla ahlaksız olamayacaklarını savunuyor. Aslında hayatlarını çizen kişiler onları çeşitli ahlaksızlıklara sürükleyen kişiler olarak veriliyor ve bu durumda çizgi karakterlerin elleri kolları bağlanmış oluyor. Kötü karakterin Yargıç Doom olarak verilmesinin nedeni kötü olmayı seçen insanların ya da insan maskesi ardına saklanan hisleri olmayan varlıkların aslında suç işlediği ve onları yargılamaya hakları olmadığını göstermek için bu şekilde sunuluyor. Ve bu yargılamanın doğru olmadığını ifade etmek için de sapkınlık ile ilişkilendiriliyor. Ve esas gülünç durumda olan insanları eğlendirmek için devamlı başlarına piyanolar düşen, kendilerine tavalarla vuran, birbirlerine ölümüne saldıran çizgi karakterler değil onları istedikleri gibi kullanan Hollywood, Maroon, Acme gibi çeşitli egemen şirketlerdir diyor. Bu anlamda Cool World filmindeki fahişe Holli Would karakterinin doğuşu da bu filmle birlikte çıkmış oluyor. Kim Basinger'ın bu karakteri canlandırdığını düşünecek olursak L.A. Confidential filminde de aynı kişiliğiyle karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Etkilendim. Kesinlikle izlemenizi öneririm.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çizgi ve gerçek hayatın buluştuğu oldukça eğlenceli bir polisiye filmiydi .D Christopher Lloyd harikaydı. Bir de efsane Jessica Rabbit var tabi :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Dedektif Eddie Valiant ( Bob Hoskins), Toontown'un sahibi iş adamı Marvin Acme'nin Jessica Rabbit'le olan uygunsuz ilişkisini kanıtlamak için kiralanmıştır. Tam bu sırada Acme'nin cinayete kurrban gitmesiyle bütün gözler güzel Jessica'nın kocası süperstar çizgi kahraman Roger Rabbit'e çevrilir ve bir anda, adaletin yerini bulmasını isteyen pek tekin bir adam olmayan Yargıç Doom'un hedefi haline gelir.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce