Kevin Hakkinda Konusmaliyiz (We Need to Talk About Kevin) (2011)

Kevin Hakkinda Konusmaliyiz (2011)We Need to Talk About Kevin

Puan 8.6 (16 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
112 dakika
260
11
590
229
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok ilginç bir fimdi sürekli böyle sanki içimde karınca yürüyormuş ve onu öldüremiyormuşum gibi hissettim film boyunca . çok kararsızım film için hem değişik ve farklıydı hem de durağan ve sıkıcı tarafları vardı bazen çok bunaltan çekim tarzı bazen ise filme çok değişik hava katmıştı ilginç bir film olduğu kesin am sonrasında daha karar veremedim :D
report_problem
2 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
İlk 30 dakikadan sonra cidden izlettiriyor,psikolojik ve sürekli bir şeyleri anlamayla ilgili empati ve sabırla izlenmeli
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bu filmi nasıl yorumlamalıyım bilemiyorum. Çok kararsız kaldım. Hem çok iyi hem de çok kötü desem nasıl olur acaba? Müzikleri gerçekten efsane. Tilda Swinton'un oyunculuğuna da söyleyecek tek bir kelimem yok. Gerçekten harikaydı. Çaresizliğini ve tükenmişliğini iliklerime kadar hissettim. Kevin karakterinin küçüklüğünü oynayan vatandaş da bence diğerinden daha iyiydi. Bunun yanında filmin gerçekten insan psikolojisini etkileyecek bir atmosferi var. Sahneler geçmiş ve günümüz arasında bölünmüş. Sürekli gel git yaşıyoruz. Bir yandan ne olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da karakterlerin psikolojik analizini yapmanız gerekiyor. Aslında bu yönleriyle etkileyici ve güzel bir filmdi diyebilirim. Ama çok durağan, çok yavaş ilerliyor. Bir noktadan sonra gerçekten sıkılmaya başladım. Sabırlı biriyimdir yanlış anlaşılmasın. Yavaş ilerleyen her filmde isyan etmem yani. Ancak bu film hem sizi geriyor hem psikolojinizi ister istemez etkiliyor, sizi düşündürecek diyaloglara sahip, sürekli bir beyin aktivitesi gerektiriyor ve tüm bunlarla birlikte ağır ilerleyince benim için bir noktadan sonra eziyet halini aldı desem yalan olmaz. İyi yönleri de kötü yönleri de bol bir yapım benim açımdan. Tamamen kötü veya hiç beğenmedim diyemem yani. Neyse uzun lafın kısası izleyeceklere hem iyi seyirler diliyorum hem de Allah sabır versin diyorum..
-_-
report_problem
3 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
uzun zamandır psikolojik-gerilim türünde izlediğim en iyi film.Genel olarak anne/oğul ilişkisi çevresinde gitse de detaylarda daha fazlası var;''anne olmaya hazır olmayan ve doğumla beraber bebeğine bunu hissetiren bir kadın Eva;annesinin ona görünmeyen tavrını hisseden,büyüdükçe sosyopat bir gence dönüşen Kevin''ın çatışması.Film ilk saniyesinde içine çekiyor.Film boyunca ''sebep ne?'' filmin sonunda''hak etti mi ikisi de?''.(daha fazla bir şey yazmayayım spoiler olacak yoksa,hiç düşünmeden izleyin.kusursuz filmlerden)
report_problem
3 yıldan fazla önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
allah belanı versin kevin :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
30 dk dayanabildim açıkcası '' Oğlunun davranışlarını anlayabilmek için yardım almak, araştırma yapmak ve çaba harcamak yerine neden kendi çocuğu sanki yabancıymış gibi her davranışını büyük bir dram ve gerilim unsuru haline getiren bir anne izliyoruz?'' (alıntıdır)
yönetmen neden böyle bir yol seçmiş halbuki bu kadar gerilime ihtiyaç yok çünkü biz hayatın içindeyiz zaten böyle bir olayı bu kadar gerilim ile yaşamayız ve bu kadar olayın içerisinde iken ailemize bu kadar yabancı ve soğuk olamayız.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Sisyphos. profil resmi
Sisyphos.
bir "sorunlu çocuk" filmi izleyeyim diye sıfır beklentiyle öylesine açtığım, arka planında ise sosyokültürel yapının dayattığı kuralların acımasızca eleştirildiğini farkettiğim, rahatsızlıkla izlediğim bir film oldu. kevin bütün ilkel benliğiyle bir okta günümüz ilişkilerine sallamış galiba.
report_problem
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Fazlasıyla gerdi beni çok yoğun bir alt metine sahip film ''annelik' olgusunu sorguluyor çok çarpıcı sahneler vardı şiddetle tavsiye edilir..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Çok can sıkıcı, fazlasıyla etkileyici bir film. Beklentimin çok çok üstündeydi. Ezra her zaman favorim ama küçüklüğünü oynayan çocuk da çok iyiydi. Tilda Swinton muazzamdı. Çok beğendim
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
irena profil resmi
irena
Cocugunuz olacaksa izlemeyin bu filmi. Ciddiyim izlemeyin.
Psikolojim alt ust oldu. Cok carpici cok..
report_problem
4 yıl önce
BELIT profil resmi
BELIT
Film bittiginde düşündüğüm şey "iyi ki bu romani hollywood da uyarlamamislar " oldu . Yazik olurdu hikayeye. Çarpıcı bir film olmuş, sanat eseri demek daha doğru olur, Tilda nin oyunculuğuna hayran kaldım.
report_problem
4 yıl önce
Sophie profil resmi
Sophie
Cidden filmin son anına kadar çok güçlü bir merak duygusuyla beraber izledim filmi. Oldukça ilginçti. Ezra Miller'ın performansı harikaydı
report_problem
4 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Gözlemediğim bir kaç vakadan sonra bu filmle beraber söylemeliyim ki, eğer merhamet gereğinden fazla iyimser,hoşgörü, tam manasıyla "görmezlikten gelme" halini alırsa, o zaman merhamet olmaktan çıkıp, gelecekte olacakları tahmin etmenize rağmen göz yummanız anlamına gelir. Yani bir nevi vahşete susmak halini alır. Eva'nın çaresizliği film boyu sizin de çaresizliğiniz olacak...
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
davisllewyn profil resmi
davisllewyn
psikolojik dram severler izlemeli...
report_problem
5 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
sıradan bir "sorunlu aile" filmi izleyeceğim diye açtım ama bambaşka bir güzellikle karşılaştım. konu gayet başarılı işlenmiş. yer yer Aronofsky filmi izliyormuş hissine kapıldığım da oldu. rahatsız filmler kategorisine alsam mı diye kararsız kaldım. kısaca, oedipus kompleksi nedir nasıl bişeydir, ilgi duyanlar, merak edenler için yerinde bir tercihken, psikolojik/karanlık filmleri sevenler için de güzel bir örnek.
report_problem
5 yıldan fazla önce