Mayin Ülkesi (Under sandet) (2015)

Mayin Ülkesi (2015)Under sandet

Puan 8.6 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Danimarka
Süre
100 dakika
29
0
51
42
Rainbow profil resmi
Rainbow
Savaş bitti demekle ne yazık ki bitmiyor...O kadar dokunaklı ki filmin hikayesinin gerçek olmaması diliyorsunuz.Sarsıcı,düşündürücü,etkileyici...
report_problem
7 ay önce
OscillateWildly profil resmi
OscillateWildly
nefesimi tutarak izledim tüm filmi.
report_problem
9 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Son zamanlarda içimi bu kadar burkan bir film olmamıştı. Bunda konunun yanı sıra oyunculukların da payı büyük. Baştan sona bayıldım.
report_problem
10 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Savaş bitmiş, savaşın en büyük suçlusu hitler ölmüş. Hitler ölmüş ama faşizm ve insan vicdansızlığı hala hayatta... İnsanın içini cız eden bir film. Bence en çarpıcı nokta, o çocuk askerlerin esaret altında bile hala "ülkemize çok çalışmamız lazım" demeleriydi. Güzel film.
report_problem
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
savaş ve getirdiği çirkinlikler üzerine, başlatmak ne kadar kolaysa bitirmek o kadar zor olayını anlatan ve etkileyen film. romantik finali -her ne kadar insanlık adına umut saçsa da- kalitesini bi tık düşürmüş bence.
report_problem
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Muhteşem bir gerçek hayat uyarlaması.İskandinav sinemasını hep sevmişimdir ve bu filmle bir yıldız daha kazandı bendeki yerinde. Savaşın bitmesinin ateşkes yapılmasının gerçekten de savaşın bittiği anlamına gelmediğini gösteren bir filmdi. İşin en acıklı tarafı ise bu savaşa sebebiyet verenlerin değil de masum çocukların bunun acısını çekmesiydi. Film bir gerilim filmi değil ama çok uzun zamandır ilk kez bir filmde bu kadar gerildim. Geniş açıda uzayan her sahnede acaba bir mayın daha mı patlayacak yoksa kötü bir şey mi olacak diye nefesim kesilerek izledim. Her yönüyle harika ve üzücü bir filmdi.
report_problem
3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
epey iyi film ya hatta savaş sonrasını anlatan izlediğim en iyi film bile olabilir. savaş bitince bile bitmiyor savaş, politikacıların hırslarının kurbanı da gencecik çocuklar oluyor. bu değişmedi, değişecek gibi de durmuyor. film boyunca aklımdan teoman-çoban yıldızı geçti 38 kere falan dinlerim üstüne şimdi.
report_problem
3 yıldan fazla önce