12 maymun (Twelve Monkeys) (1995)

12 maymun (1995)Twelve Monkeys

Puan 8.1 (34 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
749
21
2314
504
uyscuti profil resmi
uyscuti
Brad Pitt'in oyunculuğu beni benden aldı resmen. Çok güzeldi.
report_problem
1 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
Hiç düşünmeden türünün en iyisi diyebilirim. Geleceği bilmenin ne kadar efsane(!) olduğunu gözler önüne seriyor.. seyredilmeli.
report_problem
2 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
Bruce ve Brad in en iyi filmlerinden diyebilir miyim? diyebilirim. izleneceklerden bir film daha eksildi eksilmesine ben neden bu kadar geç kaldım onu bilmiyorum. eski filmleri izlediğimde çoğunlukla eğlenirim saçmalıklarıyla ama bu filme hayran kaldım.
report_problem
2 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Tek kelime, harika. Bu filmi izledikten sonra dizisi beni mutlu etmedi bıraktım :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Kesinlikle zamaninin çok çok ötesinde.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bence kesinlikle kült kategorisinde olmayı hak eden bir yapım. 95 yılında bu kadar kaliteli bir bilim kurgu filmi çekebilmek gerçekten büyük başarıdır. Oluşturulan mekanlar, efektler kesinlikle kendi döneminin ilerisindeydi. Yapay mekanlar ile bu mekanların gerçek halleri arasında yapılan geçişler de ayrıca hoşuma gitti. Tüm bunların yanında kurgusu birbiri içine geçmiş kablolar gibiydi. Düğümlenmiş halde, karman çorman görünse de her düğüm tek tek açıldıkça ortaya orjinal şeyler çıkmaya başladı. Böyle orjinal bir olay örgüsünün içerisinde Brad Pitt ve Bruce Willes gibi iki usta oyuncu da olunca tadından yenmez bir film ortaya çıkmış. Özellikle vurgulamalıyım ki Brad Pitt'in bence en iyi rollerinden biriydi(Ya da rol yapmıyordu sanırım :D) Uzun lafın kısası, beğendim arkadaşlar. Size de tavsiye ederim. Bu türün sevenleri kesinlikle kaçırmasın. :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
90'lı yılların yetersiz kaynaklarına rağmen çok iyi iş çıkarılmış ve harika bir zekanın ürettiği bir film. Oyuncular muhteşem. Bunca zaman bu filmi nasıl izlemedim diye kendime kızmama neden oldu. İlerleyen aylarda bir kez daha izlenmeyi kesinlikle hak etti. Mutlaka izleyin.
report_problem
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Günümüz şartlarıyla çekilse tadından yenmezdi diye düşünüyorum aksiyon sahneleri pek tat vermedi biraz eksiklik vardı filmde oyunculuk olarak enfesti diyebilirim onun dışında tuzu eksikti biraz..
report_problem
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Brad Pitt'in bende gerçekten deli olduğunu düşünenlerdenim. Deliliğine övgüler eder, önünde saygı ile eğilirim..
report_problem
4 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Dünyanın sonu komplo teorileri içinde en iyi filmlerden biri , sürükleyiciliğin aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı filmlerden , oyunculuklar ve kurguda çok iyi olunca kendi tarzında başyapıtlardan biri olmayı haketmiş bir yapım .
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Brad Pitt in içinde gerçekten bi deli var. Bence rol yapmıyor. Bruce Willis de ondan geri kalmamış. Karşılıklı iyi paslaşmışlar.Filmin en güzel yanı ise seyirciyi uyanık tutmak için arada ufak paradokslar yaratıp sonradan onları aydınlatması.
report_problem
5 yıl önce
szymek profil resmi
szymek
Zaman Karmaşası ve gizem türünün öncü film olarak görülüyor ve filmin son saniyelerine kadar kendini çözdürmekte oldukça zorluyor izleyicisini. Geçen yıl Diziside çıktı Filmi kadar olmasa da oda mükemmel
report_problem
5 yıl önce
ahmetbrdl profil resmi
ahmetbrdl
Kurgu mükemmel.Oyunculuk mükemmel.Akıcı ve izleyiciyi her an uyanık tutan bir film.
report_problem
5 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Doğru yoktur ,yanlış yoktur, yalnızca halkın görüşü vardır.''Brad Pitt'den mükemmel bir performans...(Ben bir deliyim ve siz benim deliliğimsiniz.)
report_problem
5 yıldan fazla önce
BurakAgacdan profil resmi
BurakAgacdan
Bu film günümüzde çekilmiş olsa acayip bir şey ortaya çıkardı. Aksiyon sahneleri çok çekici değil, teknolojik aletler hurda yığını gibi vs.. Ama fikir çok yaratıcı, ilk ortaya çıktığı gün için.. Biraz da sıkıcı gelebilir. :)
report_problem
5 yıldan fazla önce