Transformers 5: Son Sövalye (Transformers: The Last Knight) (2017)

Transformers 5: Son Sövalye (2017)Transformers: The Last Knight

Puan 5.5 (26 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
154 dakika
54
13
205
34
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Saçmalamışta saçmalamışlar. İzlediğim en kötü Transformers filmiydi. Filmde bir tek görsellik var.
report_problem
2 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Çok iyiydi baştan sona iki kere izledim Anthony Hopkins ayrı bir renk katmış , Michael Bay yinee harika ötesi bir film çıkarmış, ortaya karışık aksiyon komedi cesaret ile harmanlanmış, bence de tam bir görsel şölen.
report_problem
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Son filmlerini hep görsellik için izledim artık onlarda azalıyor. nerde o ağır çekimdeki dönüşümler ya
report_problem
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Transformerslar bildiğimiz gibi. Michael Bay de bildiğimiz gibi. Seri olarak tutarlı bir final olmuş diyebilirim. Michael Bay'in yönettiği Transformers filmleri senaryodan önce her zaman görsel şölen sunduğu için bu da aynı doğrultuda yapılmış bir film. 3D performansı başarılıydı bana göre. Transformers filmleri içinde 217 milyon dolar bütçe ile en pahalı filmmiş ve Michael Bay'in yönettiği son Transformers filmi olmuş. Tabi ondan başka kim elini taşın altına koyar bilinmez ama biraz dinlendikten sonra seriyi yeniden ele alabilir.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Görsel olarak başarılı olsa da konu olarak kopuk ve çok da insanı bağlamayan bir film. Yani aslında kısaca diğer Transformers filmlerine benzer bir film bu konuda. O yüzden seriyi sevenler yine keyif alacaktır diye düşünüyorum. Ben serinin hayranı olmasam da her filmini takip ettim ve orta halli bir seri orta halli bir film diyebilirim. 5,5/10
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Efektlerinin dışında konusunun kopuk olduğu serideki beğenmemeye yakın film bu oldu benim için. Karakterleri görmek güzeldi. Umarım devamında daha iyi toparlayıp daha iyi bir film izleyebiliriz.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Transformers serisinin sevdiğim bir yanı; sürekli yeni şeyler denemeleri. Tabi bu her zaman kusursuz bir şekilde olmuyor. Bir önceki filmde dinazorlarla birlikte seriye yeni bir boyut getirmelerinin ardından şimdi de filmimizi hepimizin az çok bildiği Camelot efsanesiyle bütünleştirerek ilgi çekici bir hikaye yakalamışlar. Efsaneyle ilgili daha önce izlemiş olduğum dizilerin ve filmlerin etkisiyle birlikte genel olarak başarılı bulduğum bir film oldu. Yeni karakterleri de fazlasıyla beğendim. Özellikle Cogman harika bir karakter. Devam filmlerinde de mutlaka görmek istiyorum. Yeni oyuncu seçimleri de bence harikaydı. Eski elemanlarımızın kalitesini zaten biliyoruz. Aynı kadroyla bir film daha çekilse yine izlerdik. Ancak filme Anthony Hopkins faktörünün de dahil olması bence muhteşem olmuş. Müziklerde ise Linkin Park arayışım devam ediyor... Bu seriye en çok yakışan müzikler bence onlara aitti. Maalesef artık öyle bir şansımız yok tabi. Bu iyi yorumlarımdan sonra filmin değinmek istediğim bir kaç olumsuz yönü de var elbette. Hikayede çok fazla kopukluk var. Sürekli aksiyon yaşatmak uğruna bazı noktalarda hikayeyi harcamışlar. Bunun dışında gereksiz uzatılmış sahneler benim biraz canımı sıktı. Bu sahnelerden kısıp hikayeye biraz daha fazla yoğunlaşmış olsalardı yer yer kopukluklar yaşamazdık diye düşünüyorum. Ve son olarak asıl kötü karakter çok güçsüz göründü gözüme. Çok daha etkili, çok daha güçlü bir konumda olmalıydı diye düşünmeden edemiyorum. Başlangıçta devasa bir güç beklediğim karakter daha sonradan çok basite indirgenmiş. Özetle yeni bir şeyler denemenin ufak tefek bedelleri oluyor. Daha iyi bir film çıkabilirdi ancak bu filme de aşırı kötüydü diyemem. Serinin devam filmini de her zamanki gibi merakla bekliyorum. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler. :)

Dipnot: Filmin başlarında Camelot efsanesiyle ilgili kısımda hikayeyi anlatan dış sesi Merlin dizisindeki ejderhayla aynı ses olması da çok hoşuma gitti beh! Sanırım bunu da John Hurt seslendirmiş. :) (Ya da çok benziyordu... :))
report_problem
3 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
diğer serilerinin biraz altında kalmış ama yinede güzeldi.. Anthony Hopkins renk katmış.. neden bu kadar az puan verildi anlamıyorum gerçekten bu puanı hak eden bir film değil ve bazılarının abarttığı kadar yerden yere vuracak derecede berbat bir film değil.. puanım : 7.0
report_problem
3 yıl önce
mutehassir profil resmi
mutehassir
Konu bütünlüğünün olmaması -ya da kendine has bir hikayesinin olmaması-, daldan dala atlanan süreçle sahnelerin birleştirilmesi, klasik -dünyanın umudu yalnızca sensin- mantığıyla ilerleyen senaryoyla ilerleyen bir film. Eski filmlerinde olan tadı bulunmuyor. Yalnızca cogman'ı beğendim.
report_problem
3 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Cogman karakteri harikaydı.
report_problem
3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-------> yüzbaşı lennox un autobot avlaması, simmons ın bu kadar az kullanılması canımı sıktı. "eski ekip geliyor" dan kasıt bu ikisi iken. bay ın gitmesine üzüldüm, inşallah ikna ederler, hakkının yendiğini düşünüyorum. 2 film atlattık ben sam karakterini unutamadım. yapım unutturamadı. her filmini ayrı sevsemde ilgi çekmek için baş karakterin bir anlık taraf değiştirmesini hızlı ve öfkeli 8 de de itici bulmuştum bu da öyle. izleyiciyi gereksiz dramatize ediyor. sir edmund karakteri fazla yer tutmuş gibi hissettim. aile yardımcısının çok güçlü olduğunu gösterip savaşa katmamaları ilginç geldi. son şovalye muhabbeti havada kaldı gibi. beklentimi fazlasıyla karşıladı, sinemadan mutlu çıktım diyebilirim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
İlk filmler kadar olmasa da idare ederdi yine de. Konular film içinde birbirinden kopuk gibi duruyordu ama bazı sahneler izlemeye değerdi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
protonobilissimos profil resmi
protonobilissimos
Daldan dala atlanan bir konu sanki ara film havasındaydı. Dikkatli izlenirse oldukça saçma olaylar var. ilk serileri mumla aratıyor. Heyecanlandığım bir sahne olmadı açıkçası. Film öncesinde gidip gitmeme konusunda kararsızdım yorumları okuyunca bizzat haklı olduklarını gördüm.
report_problem
3 yıldan fazla önce
sertbugra profil resmi
sertbugra
Filmin son yarım saatine kadar sıkılarak izledim. Serinin en kötü filmi olduğunu düşünüyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Maalesef serinin en kötü filmi. Dağınık konu ağı, saçmalayan gidişat ve yetersiz oyunculuklarla kurtarılamamış bir film. Ayrıyetten IMAX 3D ile çekilmiş ilk film olmasına rağmen, filmin ` 'ı IMAX, geri kalan @ ı 16:9 formatında geçiyor. Madem IMAX diye övünüyorsunuz, bunu filmin geneline yaysanıza ! Michael Bay seriden iyi ki ayrıldı dedirten bir yapım olmuş. Bir sonraki filmde bu saçmalığı nasıl toparlayacaklar merak ediyorum...
report_problem
3 yıldan fazla önce