Toni Erdmann (2016)

Toni Erdmann (2016)

Puan 8.0 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Almanya
Süre
162 dakika
31
1
62
62
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film inanılmaz uzun, yani anlamsız uzunlukta... ve ben bu derinlik ve psikolojiyi atlatamadım. Bana fazla gelen film, sığ kaldım. Zamanımı boşa harcadım.
report_problem
6 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Toni Erdmann'ı anlatan bir film izleyeceğini düşünen yanılır. Bu film tam anlamıyla başarı basamaklarını hırsla çıkmaya çalışan, bu yolda da kolay kolay tatmin olmayan, dolayısıyla depresyon halindeki tüm kadınları anlatıyor. Toni sadece bu karakterdeki kızına yarattığı tiplemelerle yardım etmeye çalışıyor. Yalnız bir adama üzüleceğimizi düşünürken, aslında bu kadına üzülüyoruz. Aşk ve iş hayatında sürekli bocalayan, sosyal yaşamına tamamen kendini veremeyen Ines çalışan pek çok kadını temsil ediyor. O'nun şansı biraz dengesiz, biraz sevimli, sınır tanımayan, kural nedir bilmeyen, uçuk kaçık bir babasının olması. İyi seyirler.
report_problem
1 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Film festivallerinin overratedı, bu kadar dakika Engin Günaydın' ın deyimiyle balon yapmış
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Film durağan ve yavaş ilerliyor. İlk bir saatinde neler oluyor, konu bakalım nereye gidecek diye insan çözemiyor. Dikkatiniz çok çabuk dağılan biriyseniz filmi hemen bitirmeniz zor.
report_problem
3 yıl önce
colorful profil resmi
colorful
yeni alman sinemasının tüm tekniklerinin istisnasız uygulandığı sıradışı karakter ve hikayeye sahip uzun soluklu bir komedi dram. seveni kadar anlamayanı, anlayanı kadar da sevmeyeni olacak potansiyele sahip..
report_problem
3 yıl önce