Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) (2017)

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (2017)Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
115 dakika
171
8
280
96
Agent47 profil resmi
Agent47
Çok etkileyici bir hikaye. Martin McDonagh sevdiğim bir yönetmen. Önceki iki filmine göre biraz daha ağır ilerleyen bir film ama kendine has mizahını da yer yer görmek mümkün. Filmi izlerken doğruyu yanlışı, haklıyı haksızı sorgulatıyor. Birbirini tetikleyen birtakım olaylar var. İyi bir şey yaptığını zannederken korkunç olayları tetikleyebiliyorlar. Kötü gibi gözüken bir karakter hayatını riske atarak güzel bir şey için çabalıyor. Öte yandan ana hikaye olarak kızının katilini arayan acı ve öfke dolu bir anne var. Film boyunca ne kadar agresif gözükse de duygusal olarak içindekini yansıttığı birkaç sahne var. Uzun uzun incelenmesi konuşulması gereken bir film. Karakterler, diyaloglar, çekimler hepsi inanılmaz.
error_outline
6 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Tuhaf bir film. Sonu olmadığı için sonu herkese bırakılmış. Ucu açık finaller filmin yüksek oy oranına ulaşmasını sağlıyor. Filmin ilk yarısı baya yüksek perdeden ilerliyor, ikinci yarısı biraz düşüş sergiliyor. Psikolojik bir film gibi izlemesi uzun sürüyor ama güzel film.
error_outline
11 ay önce
rusyena profil resmi
rusyena
Hunharca bir cinayetle öldürülen kızının katilinin peşine düşen, suratsız-gözü pek bir anne... Anneyle hemen bir özdeşlik kurup tatmin edici bir sona ilerlemek istiyor insan... Oysa konunun ele alınış biçimi ve işlenişi ile yavanlaşan bir film.. Çıkarımlar ve sorgulamalarla zihinlerde yaşamaya devam edebiliyor neyse ki... Oscar'a dek götüren de bu olmalı. Başka da nesi vardı ki!
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
arkadaşlar Allahaşkına bu filmin neresi güzel senaryo ilerlemiyor filmin sonunu bağlayamamışlar gerçekten sahiden bu filmde ne buldunuz
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
En iyi film en özgün senaryo ödüllerini de almalıydı . Başrol oyuncusu beni benden aldı . Filmi izlemedim filmin içindeydim
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
sezgo profil resmi
sezgo
Film hakkında hiçbir şey bilmiyor oluşuma rağmen sadece cover ve isminden etkilenip biraz inceleyince o kadar izlenecek film arasından direkt sıradaki film olarak atadım kendisini, çok da iyi yapmışım. Filmin akışına kendini öyle kaptırmışım ki credits akarken ekranda anca kendime gelebildim "bitti mi aa!" diye sızlanarak. Bitmesin böyle filmler...
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Acının en saf halini bir anne üzerinden onu etkileyen tüm insanları da içine alan bir çemberde anlatan muazzam bir film olmuş. Çarpıtmadan ve abartıya kaçmadan aslında bu ve bunun benzeri olayların oluşturduğu etkiyi en ince detayına kadar hissettirmesi durağanlığın oluşturduğu boşluğu doldurmaya yetmiş. Umarım bu hikaye, toplumu derinden etkileyen olayların sonuncusu olur..
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
oyunculuklar muazzam ki iki oscarı kaptılar. en sevdiğim yanı konuyu hüzne boğulmadan saf acı haliyle hissetmiş olmam. Frances McDormand a bayıldım, hem filmdeki karakterine hem de kendisine.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Melkor profil resmi
Melkor
Senenin en etkileyici filmi.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Frances McDormand oyunculuk dersi vermiş,filmin renk kullanımı ve oyunculukları üst düzeyde başarılı harika bir yapım çıkmış ortaya kaçırmayın derim.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Oscar'ı kazanması gereken film! Umarım alır. Klasik bir son yok ama filmlerde illa ki bir 'son' bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
mutlaka oscarı bu film almalı .. oyunculuklar,senaryo,müzikler .. bu kokuşmuş düzene tokat gibi bir cevap ... Filmin ana teması herşeyin, insanların tüm benliğimizin anlamı sevgi .. kurtuluş Sevgi de yatıyor ... Aynı mildred in ilk sahnede ters giden böceği düzeltiği gibi ... veya willoghby nin ömrünün son anlarındaki bahsettiği mektuplarındaki gibi... hayat, bu kokuşmuş sistem seni seni savurabilir ancak önemli olan so nefesine kadar yaptığn hatalarla yüzleşek ve çok geç olmadan saf sevgi , merhamet ve vicdan olgularıyla bu dünyadan göçüp gitmenin en önemli şey olduğunu beyinlerimize kazıyor....Tek kelimeyle MUHTEŞEM... Ayrıca kendi kurduğmuz bu düzenin bizi üzerimizdeki olumsuz etkilerini apaçık gözler önüne seriyor. Faşizm,emperyalizm,toplumsal baskı, hepsi fimin her teasında eleştiriliyor.... FUCK THE SYSTEM !
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Muhteşem oyunculuklar, birbirinden güzel müzikler barındıran harika film. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Oscar'ın en güçlü adayı
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Tek kelimeyle "Muhteşem!".. 7 ay boyunca ölen kızıyla ilgili hiçbir gelişme olmaması üzerine polislerin işlerini yapmadıklarından şikayet eden ve bunu üç ilan panosunu kiralayarak herkese duyuran acılı bir annenin mücadelesini izliyoruz. Katilin bunca zamandır yakalanmamış olmasından sorumlu tutulan şerifin kısmen gizli kalmış sağlık durumu ve bunun ortaya çıkışıyla annenin neredeyse bütün kasabayı karşısında bulması olayların seyrini bir hayli değiştiriyor. Bambaşka duygular hissetmenize sebep olacak tonla şey sizleri bekliyor. Olay örgüsü ve filmin akışı bence kusursuzdu. Hikayenin kalitesine söylenecek tek bir kelime yok. Martin McDonath harika bir iş çıkarmış ve umarım filmlerine son sürat devam eder. Oyunculuklara bakacak olursak Frances McDormand bu performansıyla bence en iyi kadın oyuncu ödülünü sonuna kadar hakediyor. O korkusuz, kendinden emin ve son derece kararlı tavrı harika bir şekilde yansıtmış. Bunun yanında yaşadığı kırgınlık ve duygusal çöküntüyü de gayet başarılı bir şekilde hissettiriyor. Woody Harrelson ve Sam Rockwell ikilisine de mutlaka değinmem gerek. Woody Harrelson her zamanki gibi hafif esprili ve sempatik tavrıyla karşımızda. Canlandırdığı karakterin samimiyetini o denli güzel yansıtmış ki ister istemez bir sevgi beslemeye başlıyorsunuz. Ben bazı eleştirilerin aksine gayet başarılı buldum. Sam Rockwell e gelecek olursak beklentimin üzerinde bir performans sergilediğini söylemeliyim. Canlandırdığı karakterin o pislik tavırlarından sonra komik ve sempatik hallerini de sevdirebilmek bence çok büyük bir başarı. İyi polis kötü polis olayını bu ikili üzerinde biraz farklı bir şekilde yeniden gözlemleyeceğinizi de söyleyebilirim sanırım. Ve yardımcı erkek oyuncu dalında ikisini de iddialı adaylar olarak görüyorum. Tabi Sam Rockwell bence birkaç adım daha önde. Son olarak müzikleri de başarılı bulduğumu ifade edeyim. Özellikle Townes Van Zandt - Buckskin Stallion Blues çok sevdiğim parçalardan ve böylesine güzel bir filmde duymak beni mutlu etti. Özetle izlemenizi ŞİDDETLE tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Birçok dram ögesi barındıran film dilemmalar yaratarak da sorgulatıyor hayatı.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce