Olagan Süpheliler (The Usual Suspects) (1995)

Olagan Süpheliler (1995)The Usual Suspects

Puan 8.3 (49 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Kült, Gizem
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
1453
15
3928
751
.SimS. profil resmi
.SimS.
95 yılı için gayet güzel ve kült olacak bir yapım kesinlikle ama şimdiler için klasik bir film ortalarda tüm filmi tahmin ediyorsunuz o yüzden de pek bir havası falan olmuyor. Ama genel anlamda iyi tabi kötü değil
report_problem
5 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Film çekildiği yıl itibariyle düşünülürse kesinlikle zamanının ötesinde bir film.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Filmin ortasında kim olduğunu anladım ama sonlara doğru başkasının üstüne attılar ya dedim ki formadan düşüyorum :D Sonra final şamar gibi indi suratıma neden kendinden şüphe ediyosun.. Kendi kendimden şüphe duydum film yüzünden. zamanının çok ilerisinde bir film.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İzlemekte geç kaldığım, ortalara doğru sıkılıp ''Keyser Türk mü? Nee?'' diyerek tekrar dikkatimi verdiğim gerçekten hoş filmlerden. Ben sonunu çok fazla tahmin edemedim aklımdan geçti ama diğer olasılıklarda çok kuvvetliydi kararsızdım. Dikkat isteyen güzel filmlerden. ^^
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
mels profil resmi
mels
Şaşırtan etiketi için izlemiştim bu filmi ancak şaşırtmadı. Filmin ilk yarısında çözdüm olayları. Şu artistik gözlüklü smiley buralarda mı acaba ? :D :D Neyse başları sıkıcı olsa da güzel film sonuç olarak. Tavsiye edilir. :)
report_problem
4 yıl önce
Deniz. profil resmi
Deniz.
Sona erdikten sonra 15 dakika kendime gelemediğim film.Listemde bir numaradır.
report_problem
4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Bu kadar beklettiğim için pişman oldum baştan sona bir merak unsuru gizem filmde aksiyon olmamasına rağmen sıkılmayı önleyen unsurlar olmuş film zekice kurgulanmış ters köşe finallerden çok şaşırdımm Kayzer soze ismi etkileyici bir isim ben hep farklı tahminlerde bulundum bunu tahmin edememiştim. Kevın Spacey çok iyi çok başarılı o referans olur aten filme izlenmeli:)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Efsane bir film ancak Tarantino kafasını yakalamış ve ancak bu zamanda filmi izleme zamanı bulduğum için sonu açıkcası beni şaşırtmadı. Son 45 Dakikada her şeyi çözdüm yinede efsane laf yok.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Feedback profil resmi
Feedback
son sahnede ha s...r dedirten efsane film
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
çokta şe y yapmamak lazım yani diyeceğim o yıllarda abartsınlarda bu yıllarda gitmiyor :) yeni izlemek isteyenler fazla bişey beklemesin bolca konuşma daha güzel geniş süryle işlense hoş olurmuş big bang theory leonard gördm sanki bide black jack başrolünü :) çok uzattm iyi seyirler
report_problem
5 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Türkün gücünü saolsun kayzer abim göstermiş. Destekliyoruz kayzer abii
report_problem
5 yıl önce
lews profil resmi
lews
20 sene sonra izledim , keşke daha önce izleseymişim türünün en iyi filmlerinden biri kesinlikle izlenmeli ve kevin spacey harika oyunculuguyla yine döktürmüş.
report_problem
5 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
efsane kurgu efsane final
report_problem
5 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Film o kadar sıkıcı başladı ki. Az kalsın kapatıyordum. Ama ben de bir hastalık bir filme başladıysam o film bitecek arkadaş. İyi ki de bitirmişim. Yani sadece Kayzer Soze demek bile filmi özetliyor.
report_problem
5 yıldan fazla önce
zeyyn profil resmi
zeyyn
Daha filmin başlarında olayı çözdüm sandığım film ilerledikçe ikilemlerde kaldığım bastan sona hep yanlış tahminlerde bulunduğum ve en sonunda yook artııık dediğim sarsıcı final sahnesiyle tek kelimeyle efsane bi filmdiiiiiii kesinlikle basyapıııt.......
report_problem
5 yıldan fazla önce