Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) (1994)

Esaretin Bedeli (1994)The Shawshank Redemption

Puan 9.1 (69 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
142 dakika
4876
36
10806
592
Peris profil resmi
Peris
Bu filmi sinemada seyretmiştim. Tabi o zamanlar filmler şimdiki gibi abd ile aynı anda gösterime girmiyordu. Bazılarını izlemek için bir yıl beklememiz gerekiyordu. Bu filmdede öyle olmuştu. Yaşımı belli eden bu gereksiz bilgilerden sonra şu belirteyim. Esaretin bedeli gösterime girdiğinde herkes çok sevdi ama kimse sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olduğunu düşünmedi. Bu film gösterimden kalktıktan yıllar sonra imdb sitesinde bir numaraya yükselmesi ile oluşmuş bir algı. İmdb seyirci oyları ile şekillenen bir liste hazırlıyor. Bu yapımı en iyiler değilde en çok sevilenler arasında düşünmek en doğrusu olacaktır. Bir film çok iyi diye onu sevmenize bir filmi çok sevdiğiniz diye onu en iyiler arasına koymanıza gerek yok. Esaretin Bedeli iyi bir film ama bundan öte benim çok sevdiğim bir yapım. Halen izlemeyen varsa zaman kaybetmesin.
report_problem
4 ay önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
bu filmi en iyilerden yapan şey, insanlık adına olabilecek bütün duyguları izlerken uyandırıyor olması. her duygunuzu kelimelerle anlatamazsınız aslında hep genellersiniz kelimelere dökerken, işte bu film o bütün duygularınıza sıradan dokunuyor. bu yüzden hala zirvede çünkü iyi şeyler asla ölmez :)
report_problem
4 ay önce
Ned profil resmi
Ned
2 saat 20 dakikanın hiçbir anında sıkılmadan izledim. Çok güzel işlenmiş bir filmdi. Izlediğim için çok memnunum. 🥰 "So was Red."
report_problem
5 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Müthiş anlamlı bir film olmasına rağmen dünyanın en iyi filmi olabilir mi bilmiyorum ancak şundan eminim ki onların arasında yer alır. Oldukça başarılı bir efsanedir.
report_problem
6 ay önce
Couldhard profil resmi
Couldhard
Dünyanın en iyi filmi değil, en iyi filmlerden birisi olarak gösterilebilir anca..
report_problem
8 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok çok anlamlı çok güzel işlenmiş yıl olmuş 2018 hala aynı etkide çok güzel bir film mutlaka ama mutlaka izleyin
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Bu bir prison break iki :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Berkan.uzunlar profil resmi
Berkan.uzunlar
1 dakikasında dahi sıkılmadım konu oyunculuklar senaryo her şey müthiş
report_problem
3 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Bir film bu kadar muhteşem olabilir ....
report_problem
3 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
neden bu geç kaldım dedirten bir filmdi. hayatımda izlediğim en iyi filmdi. oyunculuklar harikaydı. arada gözlerim doldu arada tebbessüm ettim tabiki de şiddet sahnelerinde sinirlendim.hapishanedeki duygular muhteşem anlatılmış. her bir diyalog altın değerinde bir film olmuş. bu film ölmeden önce mutlaka izlenmeli.. hiç düşünmeden izleyin. imdb puanını sonuna kadar hakediyor hatta daha fazlasını :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
harika bir filmdi kült filmlerdeki mertebesini kesinlikle sonuna kadar hak eden, oyunculuklarla göz dolduran, umudun hiç bitmediğine örnek bir filmdi bu kadar geç izlediğime çok pişman oldum, mutlaka izleyin.
report_problem
4 yıldan fazla önce
feridun profil resmi
feridun
hani öyle filmler vardır ya hem etkileyicidir hemde baştan sonra soluksuz ve merakla izlettirirya hah. işte bu film öyle bir film her yönüyle her anıyla özel bir film tam 4×4'lük kült başyapıt mertebesinde ha oscar adaylıkları bolca olmasına rağmen bir tane bile alamamıştır orası ayrı mevzu ama oscar alamaması kötü film olduğu anlamına gelmez tam tersi dahada yüceltti kendini
report_problem
4 yıldan fazla önce
corpsebride profil resmi
corpsebride
kesınlıkle muhtesem
report_problem
4 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
Hapishane konulu en iyi film. O kadar iyi ki tüm filmler içerisinde hala daha dünyanın en iyilerinden biri. Herşeyiyle dört dörtlük fir film.Senaryo fazlasıyla etkileyici.Bu konuda Frank darabont'u tebrik etmek gerekiyor.Tim Robbins ,Morgan Freeman ve diğerlerinin oyunculukları tartışılmaz...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Benim efsanelerimden biri daha! :) Harika bir film!
report_problem
4 yıldan fazla önce