Suyun Sesi (The Shape of Water) (2017)

Suyun Sesi (2017)The Shape of Water

Puan 7.2 (62 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
123 dakika
136
17
367
123
arifcicek profil resmi
arifcicek
Değişik bir film. Dilsiz bir kadının insandışı bir varlıkla iletişimi ve birbirine bağlanmaları... Anlamsız bir duru güzelliği vardı filmin. İzletti kendini.
report_problem
10 ay önce
satir.arasi profil resmi
satir.arasi
Bu film nasıl Oscar almış anlamadım dediğim filmlerden biri oldu.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film öyle aman aman bir film değil öncelikle söylemekte fayda war . mutlaka izlenmesi gereken filmlerden de değil ama kötü filmde değil gayet farklı bir konusu we iyi bir işlenişi war tabi çok yetersiz oscar için bence çünkü işleyiş we konusu her ne kadar güzel olsa da o büyü o insanı içe çekme ws biraz bile yok . ortalama bir yapım bana göre
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
hexagon profil resmi
hexagon
filmin tuhaf bir şekilde kendini içine alan merak uyandıran bir havası var..oscarlık olmasa da fantastik,güzel ve çirkin havasında bir film..
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
cidden üzüldüm bu filmle oscar mı alınırmış be :/ nereye baksam bir ara bu film çıktı şahane şahane yorumlar bir de... iki saatimi heba edecek ne günah işlemiş olabilirim diye kara kara düşünüyorum :(
report_problem
3 yıl önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Sıkılmadım izlerken fakat ahım şahım bil filmde demedim. Guillermo Pan'ın Labirenti ile oscarı sırtlasa daha iyiydi
report_problem
3 yıl önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Guillermo del Toro Oscar'ı Pan's Labyrinth ile almalıydı, bu film hem hikayesi hem kurgusu hem de oyuncularıyla ziyadesiyle vasat. Başarılı olan tek şey görüntü yönetmenliği.
report_problem
3 yıl önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Ben anlayamadım herhal, zira çok uzun zamandır bir filmi ortasında bırakmamıştım. Kızın yaratığa üç yumurtayla iki sahnede nasıl bağlandığını bile hissedemedim. Ki Sally Hawkins'i çok severim. Maudie filmi buna beş bin basar. Girişi tam Amelie tarzıydı, oradan azıcık heveslendim ama cık.. benlik değil diyelim :)
report_problem
3 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
tuvaletteki el yıkama repliği için izlenebilir onun dışında balon bir film.
report_problem
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Atmosfer iyi film ise eh işte... Oscar almasına şaşırdım. Yönetmenin Pan'ın Labibirenti filmi buna on basar bence...
report_problem
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filme bayılmadım açıkcası ama konusu ve içindeki aşk da ilgimi çekti. Sıkılmadan izlediğim bir filmdi 7/10
report_problem
3 yıl önce
zevdush profil resmi
zevdush
Tüm yönleriyle vasat olduğunu düşündüğüm bir film. Hatta o derece vasat ki normalde hiç bir yere yorum yapmayan ben sinirlenip şuraya yorum yazıyorum. Senaryosu bomboş, hiçbir yaratıcı yeni öge yok. Şuraya dilsiz/temizlikçi bir kadın, best friend rolünde bir siyahi, gay bir ressam ve dışlanan ezilen bir yaratık koyalım gerisi kendiliğinden gelir diye düşünmüşler heralde. Cidden artık gına geldi böyle filmlerden. Sürekli aynı konuları işleyen, inceden inceden mesaj verdiğini zanneden ama aslında filmin tamamı mesaj vermekten ibaret olan. Bir de işin komik yanı kadının aşık olduğu yaratık 1.90 boyunda, göğüs kasları var, atletik yapılı falan. Hadi yiyorsa 1.50 boyunda tıknaz göbüşlü bir yaratığa aşık ol. Cidden yeter gına geldi artık. Bari ödül vermeseydiler. Nys...
report_problem
3 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Yani çokta yönetmencilik yapmayayım ekibi toptan kutlayayım ama ...Evet şurası kesin bu Del Toro kişisi bu işi çok iyi yapıyor.Hangi işi şu hatta şunlar;iyi film seçiyor yapımcılıkta,iyi bir gözü var müthiş bir anlatımı var yönetmenlikte,izleyiciyi yakalarken edebi yanını kaybetmiyor senaristlikte...elindeki malzemeyi sanatla birleştirip yüceltiyor.Daha ne diyem işte:))Hala favori filmim three bilboards gerçi ama yine de bir kaç dalda alacaktır diye tahmin ediyorum.
report_problem
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
2018 Oscarlarında adını çok duyduğumuz film gerçekten başarılı. Elbette Del Toro'nun o eşsiz Pan'ın Labirenti değil fakat bu da bir zirve film. Fantazya ile gerçekliği güzel bir biçimde bir araya getiren Del Toro! Sen çok yaşa e mi?
report_problem
3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Yönetmen koltuğunda Guilermo der Toro' nun oturduğu, yine olağandışı bir film var karşımızda. Zaten normal bir film çıksaydı yadırgardım. Yine akıcı, sürükleyici ve ilginç karakterlerle dolu bir yapım. Gizli bir laboratuvarda temizlik görevlisi olarak çalışan, konuşma engelli Elisa birgün özel bir canlının getirilişine tanıklık eder. Gizliden gizliye canlıyı gözlemler ve iletişim kurmaya çalışır. Bir yandan da işyerinde dönen pis işlere ve yapılan deneylere tanıklık eden Elise bir şeyler yapmaya karar verir. Aşkın, şekilciliğin dışına çıktığı, fazla dolu bir bardak gibi taşıp durduğu hoş bir yapım. Filmin görsel açıdan da hoş bir havası var. Kasvetli gibi görünse de aslında derin suları temsil ettiğini düşündüğüm bir hava. Esrarengiz, bulanık ve yeşilimsi. Filmin harika müzikleriyle birlikte sanki suyun üstüne uzanmış ve derin denizden gelen sesleri dinliyormuş hissine kapılacaksınız. Filmin bir diğer özelliği de karakterlerin genel olarak duygusal yoğunluğa sahip olması. Bu bazen sevgi, bazen yalnızlık ve bazen de hırs ve öfkeyle karışık bir korku olarak karşımıza çıkıyor. Bu yoğun duygu trafiğini başarılı bir şekilde yansıtan oyuncuları da takdir etmek gerek. Özellikle Sally Hawkins in saf ve duygusal hallerinin bu duygu trafiğindeki payı oldukça büyük. Hemen ardın da Richard Jenkins yalnızlık üzerine hissettirdikleriyle bence ikinci sırada. Ek olarak Michael Shannon da bence çok iyi bir performans sergilemiş. Filmin müzikleri içinse şunu söylemeliyim, bence film bittikten sonra hepsini olmasa da birkaçını indirip arşivinizde saklayacaksınız. Filmin birkaç eksisi de mevcut tabi. Özellikle cinsel içerikli birkaç sahneyi çok ama çok gereksiz buldum. Bunun dışında gözardı edilebilir mantıksal hatalar da mevcut. Özetle bazı yönleriyle harika, bazı yönleriyle de hoş bir film. Aşırı abartılacak bir yapım da değil tabi. Benim için Guillermo del Toro dendiğinde hala El Laberinto del Fauno(Pan's Labyrinth) birinci sırada. Beklentinizi aşırı yükseltmeden hoş vakit geçirmek adına izleyebileceğiniz bir film. Ben izlemenizi tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
3 yıl önce