Arinma Gecesi (The Purge) (2013)

Arinma Gecesi (2013)The Purge

Puan 7.0 (20 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç, Absürt
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
85 dakika
101
12
463
53
tugberto profil resmi
tugberto
Farklı bir film olduğu kesin, ama senaryoda onaylamadığım çok şey oldu.
report_problem
9 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Hmm.. Evet değişikti ama eksikti sanki. Tam olarak tanımlayamıyorum, sadece film bittiğindeki "Wow" gelmedi.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Melkor profil resmi
Melkor
İyi başlamış ama aynı iyilikte devam edememiş bir senaryo. Oyunculukta da Ethan Hawke'dan ziyade Lena Headey ön planda performansıyla. Yer yer gerilimleri güzel ancak çok büyük bir beklentiyle izlenirse keyif vermeyeceğini düşünüyorum.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Ethan Hawke'e güvendim ters köşe yaptı adam. Hayatımda izlediğim en saçma film. Yani senaryoydu oyunculuktu onlardan önce konu çok saçma arkadaşlar. Vallaha sinilerim bozuldu gece gece. Lanet Amerikalılar ya gerdiler beni. Nesini beğendiniz bu kadar allah aşkına.
report_problem
4 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
konusu güzel ama güzel senaryo zayıf kalmış biraz
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Mükemmel ötesi bir yapım ve senaryo. Amerika açgözlülüğü ve vahşiliğini en iyi şekilde anlatmış. Filmde gerilim son sınırında izlerken kendinizi çok kasıyor ve tetikte bekletiyorsunuz. Gerilmek ve çaresiz hissetmek istiyorsanız bu yapımı izleyin
report_problem
4 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
konusu gerçekten çok güzel ve her an kendine bağlayan bir film kesinlikle izlenmeli ikincisi daha da heyecan dolu :)
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
cheshirecat profil resmi
cheshirecat
konu bakımından merak uyandırıcı bi film. bu merakla ben de izledim ve iyi bir gerilim filmi olduğunu söyleyebilirim. bana black mirrorı anımsattı konu olarak. tek eleştirim filmin kocaman bir evde geçmesine rağmen boğacak kadar dar açıdan çekilmiş olması. bir evde bu kadar insan birbirini nasıl bulamaz ve bu kadar büyük bir ev ise neden bu kadar alan kısıtlanmış. bu durum film boyunca beni rahatsız etti.
report_problem
5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Konu çok orjinal ve güzeldi . 2. film bu filmden daha güzel bu filmde zaman zaman cok basit ve sıkıcı sahneler , klişeler mevcut . Yinede bu 3 lemenin ilk filmi . 3. film bu sene vizyona girecekmiş . Yüksek beklentiye girmeden izlenecek bir film .
report_problem
6 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
gerçekten farklı ve ilgi çekici bir konusu var. insan düşünmeden de duramıyor acaba böyle bir şey gerçekte olsaydı neler olurdu, ben ne yapardım insanlar ne yapardı diye.
gerilimi oldukça yüksek olmasına rağmen ben yer yer sıkıldım. sıra dışı konusuna ve verilen emeğe diyecek bir sözüm yok ama bir şeyler eksikti sanki ya da ben büyük bir beklenti içerisindeydim bilemiyorum.
report_problem
6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmde üst tabaka gayet elit insanların bir gecede psikopat ve serin kanlı seri katil psikolojisine girmesi çok saçma gelse de konusu fena değildi. Oyunculuklar da çok üst düzey değil fakat süresinin kısa denilebilecek kadar oluşu da sıkılmadan izlemenizi sağlıyor. Çok yüksek beklenti olmadan izlenebilecek bir film diyebilirim.
report_problem
6 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
konu ilgi çekici ancak iyi işleyemediklerini düşünüyorum. üstelik çoğu yer komikti ve mantıksızdı. suç işlemek yasalken kafalarına taktıkları maskelere bir anlam veremedim en başta mesela. ve psikopat grubumuz bu kadar katliam yapmaya meraklıysa niçin tek bir kişiyle o kadar vakit kaybediyorlar ve boş boş bahçede şizofrenik hareketlerle bekliyorlar. evdeki aile desen psikolojileri ne olduğu belli değil. hele sonda söylenilen öldürme nedenleri tam komediydi.. ayrıca oyunculukları da beğenmedim. benim için her yönden çok kötü bir filmdi
report_problem
6 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Amerikan hükümetinin başı suçlular ve hapishanelerle derttedir. Cezaya çarptırılan suçluların sayısı kontrol altına alınamamakta, bu nedenle de hapishaneler kapasitelerinin bir hayli üzerinde sayıda suçluyu barındırmaktadır. Bu soruna çözüm olabilecek son çare ise son derece ilginçtir.Yılda bir gece 12 saat boyunca suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. Polise başvurulmayacak, hastanelerden de yardım istenmeyecektir. Bu 12 saat boyunca suçlular, bir şekilde suçtan etkilenen insanlar ya da sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. James ve Mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, merhamet dolu kızları sokakta savunmasız bir adamı eve alır ve ailenin başına çokl büyük bela açar... İşler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır..
report_problem
6 yıldan fazla önce