Dünyali (The Man from Earth) (2007)

Dünyali (2007)The Man from Earth

Puan 8.4 (50 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
87 dakika
876
28
2227
530
Pangilin profil resmi
Pangilin
Hayatımda izlediğim en iyi filmdir.
report_problem
2 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
O kadar sade ve güzel ki... sanki o odada oturup sohbete eşlik ediyormuşsun hissini veriyor. Tıpkı, odadakiler gibi 'acaba mı? ' hissini kendinde buluyorsun.
report_problem
5 ay önce
Kevlar profil resmi
Kevlar
İnsanlar bu filmden neden bu kadar çok etkilenmiş anlayamadım, tamam kötü değil, ama bu kadar övülecek bir yanı da yok, birkaç tane iyi tarih kitabı okumuş herkesin bileceği şeyleri anlatıyor, özünde dinlere karşı ateistlerin düşüncelerini aktarıyor. Zeki insanlar arasındaki diyalogları her zaman sevmişimdir, birbirlerine sundukları tezler, anti-tezler, birbirinin savlarını çürütmeleri bunlar filmin güzel tarafıydı. Yalnız film boyunca aman aman etkileyici bir nokta bekledim o nokta hiç gelmedi, sanki bir tarih hocası derste tarih anlatıyor biz de dinliyoruz, hepsi bu.
report_problem
8 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kitap gibi soran, sorgulatan etkileyici bir filmdi. Uzun uzun yazmak yerine hatta arkadaş ortamıyla izlenip saatlerce tartılışabilecek filmlerde birisi...
Müthişti..
report_problem
1 yıl önce
Kayaonur profil resmi
Kayaonur
DEVAM FİLMİNİ İZLEYİP BÜYÜSÜNÜ BOZMAYIN...
report_problem
1 yıldan fazla önce
vitocorleone profil resmi
vitocorleone
film çıktığı zamanlarda o kadar çok korsan yayınlanmış ki internette en çok izlenen film olma özelliğini taşımıştır.hatta bir rivayete göre filmin yönetmeni korsan olarak çıkaran ilk siteye teşekkür bile etmiştir.tek bir odada geçen 87 dakikanın 87 saniye gibi geçmesini sağlayan,akıl ve hayal gücü dolu,mükemmel bir filmdir.izleyin,izlettirin.
bu arada senarist hakkında bilgi vermek istedim.jerome bixby maalesef film çekilmeden 7 yıl önce ölmüştür,film için senaristlik yapan aslında oğlu emerson bixby'dir ve aynı çocuk 2017de the man from earth:holocone filmine senaristlik yaparak devam filmini çekmiştir.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Çok beğendim. O kadar sade, fakat bir o kadar da kalabalık bir filmdi. Sorular ve onlara verilen cevaplar harikaydı. Başucu filmlerimden olacak gibi görünüyor. Şu anda bile tekrar izlemek istiyorum. İyi seyirler...
report_problem
3 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bir kere izlemenin yetmediği filmler kategorisinde bu film zirveye oynar. Her cümle bir bilim dalıyla ilgili tespit her kelime üzerine düşünülmesi gereken bir felsefe kitabı. İlk izleyişim olduğu için de film hakkında çok fazla yorum yapamıyorum izleyip izlememekte kararsız olanlara sadece şunu tavsiye edebilirim; hareketli aksiyonu bol bir film arıyorsanız uzak durun, izlerken bir cümleden sonra durdurup üstüne saatlerce düşünebileceğiniz kadar ağır bir şeyler arıyorsanız BINGO
report_problem
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Bilimlerin dansı... Bu film için bunu söyleyebilirim. Özellikle arkeoloji, antropoloji ve tarih kısmı benim baya ilgimi çekti ilgi alanım olduğu için. Filmde yukarda saydığım ve biyoloji, dinler tarihi, psikoloji gibi bilim dallarıyla ilgilenen bi kaç bilim adamının olağanüstü bi olay karşısında şaşırıp kalmaları ve buna açıklık getirmeye çalışmaları işleniyor. Bazı bölümlerde sıkıldığımı ve ne zaman bitecek bu film dediğimi itiraf etmeliyim fakat genele baktığımızda, filmi başarılı buldum. Diyaloglar baya güzeldi. İkinci yarısı fazla abartılıydı bence. Yukarıda saydığım bilim dallarıyla ilgilenenlerin izlemesi gerekenlerden...
report_problem
3 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
"garip" bir filmdi. Sadece 1 oda ve konuşmalardan ibaret. Durum hikayesi vardır ya bu da durum filmi olmuş. Ama bunlar eksi olarak algılanmasın. İlk dakikalarından ilgimi çekti. Konuşmalar ilginç, farklı ve ilgi çekiciydi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Çok çok çooook ilginç bir film. Ölüm, sonsuzluk, zaman, yaşam, din ve daha bir çok şeyi sorgulayan ve sorgulatan bir film. Düşüncelerin dansını izlemek gibiydi.. Bazı noktalarda çok aşırıya kaçması yüzünden kendimi bi an Supernatural izliyormuş gibi hissettim orası ayrı.. Yine de çok güzel noktalara parmak basan, çok güzel mesajlar içeren bir film. Bence izleyin :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Presciante profil resmi
Presciante
Film 1,5 saat boyunca tek odada geçse de hiç sıkılmadım diyebilirim.
report_problem
4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Diyalogların derinliği insanın acizliği çaresizliği ve inanma iç güdüsü üzerinden derin sorgulama sebep olan eşsiz bir yapım..
report_problem
4 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Sıradaki film değişik film arayanlara gelsin (: izlenir...
report_problem
4 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
12 angry man tadinda olabilir mi dedim.. sonra filmi actim ve yarisinda kapadım. zamanim olursa tekrar izleyecegim.
report_problem
5 yıl önce