Sessizligin Bakisi (The Look of Silence) (2014)

Sessizligin Bakisi (2014)The Look of Silence

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Oyuncular
Yönetmen
Dil
Endonezya
Ülke
Danimarka
Süre
103 dakika
22
0
40
61
eminuk profil resmi
eminuk
Bu belgeseli izleyene kadar böyle bir katliamdan haberim bile yoktu. Belgeselde tek bir ailenin dramına odaklanıldığından, ülkedeki genel durum hakkında ufak tefek şeyler görebiliyorsunuz. Ancak bu bile ülkedeki vahşeti anlamanız için yeterli olacaktır. Yine de izleyeceklere tavsiyem konu ile ilgili ne olup bittiğini anlayacak kadar araştırma yapmanız. Bu sayede kafanızda soru işareti kalmamış olur.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
şu sıra izlenebilecek iyi bi belgesel
report_problem
4 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
İki fil (rusya amerika) tepiniyor çimenler ise eziliyor. Komünist rusya ile kapitalist amerika'nın soğuk savaşı bir çok ülkede milyonların ölümüne sebep oldu. Vietnam, kore, türkiye, endonezya hatta şu anda bile suriye. Neyse filme gelecek olursak gayet etkileyici. Kurban yakınlarının katillerle yan yana gelip sakin kalmalarına şaşırdım. Ben olsam o katillerden daha vahşileşebilirdim. Neyse bu film izlenmesi gereken belgesellerin başında bir yapım.
report_problem
5 yıl önce
lews profil resmi
lews
Soğuk savaşın vietnamdaki pis yüzü, etkileyici bir yapım.
report_problem
5 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
aynı trajedinin daha çarpıcı versiyonu için ' the act of killing ' tavsiyedir.
report_problem
5 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
İzlerken ve sonrasında sinirleriniz bozulabilir.
report_problem
5 yıl önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Tarih boyunca insanın insana yaptığı eziyeti başka hiçbir canlı yapmamıştır.Bu eziyetleri yapanların yaptıklarını çok normal bir şey gibi anlatıyor olmaları,bunlarla gurur duymaları insanı dehşete düşürüyor.Yakın zamanda izlediğim Experimenter filmiyle ve Milgram'ın otoriteye itaat deneyiyle oldukça bağlantılı.Çok üzücü, hatta yıpratıcı ama çok başarılı bir belgesel.Adi'nin annesinin "Vicdan azabı duysalardı belki onları affedebilirdim" cümlesi en can acıtan cümleydi.İnsan olmanın gereği vicdan ve insanları kötülük yapmaktan kurtaracak tek şey farkındalık.
report_problem
5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yakın dönemde yaşanmış bir katliamın oldukça sert belgeseli olmuş. Olayın başrolleriyle yapılan sohbet ve onların rahat tavırları ve kendilerine haklı sebepler buluşları da bir o kadar çarpıcı.
report_problem
5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Shindler's List aklıma geldi izleyince. Bu dünya çok pis derdim hep bunu kanıtlar nitelikte bir belgesel. Gerçekten zor izledim.
report_problem
5 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
çok etkileyici bir başyapıt... yüreği dayanan izlesin...
report_problem
5 yıl önce