Son imparator (The Last Emperor) (1987)

Son imparator (1987)The Last Emperor

Puan 8.9 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Gerçekçi, Kült
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
163 dakika
62
2
167
78
Rainbow profil resmi
Rainbow
Yaşarken ölmek denilen bu olsa gerek. O kadar gerçek bir şey izliyorsunuz ki süresini bile fark etmiyorsunuz. Çok çok başarılı, hüzünlendiren, düşündüren tarihsel bir drama. ( İzlerken aklıma Osmanlı 'nın son dönemleri geldi. Teşbihte hata olmaz 😊 )
report_problem
27 gün önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vayy, her açıdan doyurucu bir film olmuş. Öğrenme ihtiyacınızı da karşılıyor, sanat arayışınıza da cevap veriyor, iyi vakit geçirtmesi de cabası.Yasak şehirde çekilmesine izin verilmesi o kadar da kolay değil, Çin hükümeti de filmin değerini önceden tahmin etmiş olmalı. Gerçekten büyük emek var filmde. 9 değil 19 Oscar alsa yetmez kanımca. Bertolucci her bir karesini titizlikle düşünmüş. Helal olsun, son zamanlarda izlediğim en iyi film olDu kendisi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Çocukluğumun efsane filmlerinden biridir The Last Emperor. Kaç kere izledim tam hatırlayamıyorum bile ama ekranda her rastladığımda mutlaka izlerim tekrar tekrar. Çin İmparatorluğunun son hanedanı Puyi'nin biyografisi niteliğindeki film, aynı zamanda Çin İmparatorluk tarihine, siyasi ve kültürel yapısına ışık tutacak türden. Mutlaka izlenmeli.
report_problem
6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
çin kültürüne ilgi duyanların özellikle izlemesinin gerektiği film. 10000 yıllık bir imparatorluğun son veliahtı...
report_problem
6 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Çin ' in son imparatoru Pu Yi ' nin biyografisi . Çin hükümetinin yasak şehir içinde çekilmesine izin verilen ilk batılı film olması gibi bir etiketi de var . Özellikle Çin medeniyetinin bilinilirliği açısından çok başarılı bir film .
report_problem
6 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Seneler sonra tekrar izledim, tekrar beğendim. İzlenmeli..
report_problem
neredeyse 7 yıl önce