The King (2019)

The King (2019)

Puan 7.4 (18 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
140 dakika
33
2
85
18
.SimS. profil resmi
.SimS.
Genel anlamda görsellik açısından iyi gibi görünse de bu maalesef filmi kurtarmıyor, her açıdan çok yetersiz ve vasat kalmış bir film, her şey havada filme dair.
report_problem
9 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
İngiltere tahtına oturmuş 8 Henry'den 😃 5.sini konu alan aynı zamanda da Shakespeare 'in de oyunlarından birine ismini verdiği asi ruhlu delikanlımız HAL 'in hayatı ve İngiltere- Fransa arasında geçen Yüzyıl Savaşları'ndan bi kesit izlemekteyiz bu filmde. Tarihi çok seven biri olarak eksikleri ve mantık hataları da olsa başarılı buldum.Daima örneklerini gördüğümüz liderlerin ülkeyi kendisi yönetiyormuş gibi düşünüp bilakis onların yönetildiği gerçeğini film okkalı bir şekilde vurguluyor.
(Ayrıca filmde Johhny ve Venessa'nın kızları Lily Rose Depp'i görmek güzel oldu.Başarılarının devamını dileriz😎)
report_problem
12 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Karanlık havasına rağmen sıkmadan ilerleyen izlediğime pişman olmadığım film. Ne ara bitti dedim hatta. Şu an beğenme butonuna basıp basmamak arasında kararsızım.
report_problem
1 yıl önce
serkan2335 profil resmi
serkan2335
ingiltere ve fransa kralları bu filme göre zayıf kalmış.izlenebilr fena degil film.
report_problem
1 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Biraz yavaş ama dönemle ilgili güzel bilgiler veren tarihi bir film olmuş.
report_problem
1 yıldan fazla önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Netflix filmlerini pek sevmeyen biriyim. Haliyle bunu izlemeye başlarken de bir beğeni veya beklenti içerisinde olmadan başladım. Fakat ilk dakikadan son dakikaya kadar heyecanla kendini izletmeyi başaran bir yapım olmuş. Sonu biraz hızlandırılmış bir senaryoya sahip olsa da, işlediği dönem ve konuyu bariz şekilde iyi anlatmış.
report_problem
1 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
Sonu biraz havada kalsada, izlemeye fazlasıyla değer bir film. Oyunculuklar, kostümler ve sinematografisi son derece güzeldi. Filmde ingiliz kralını bir fransızın, fransa kralını da bir ingilizin oynaması hoş bir detaydı. Outlaw king filmini sevenler The King filminide sevebilir. Netflix bu tarz yapımlara devam etmeli.
report_problem
1 yıldan fazla önce