Orman Çocugu (The Jungle Book) (2016)

Orman Çocugu (2016)The Jungle Book

Puan 6.9 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
106 dakika
110
4
323
122
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
basit bir konu, basit bir senaryo.. abartılı yorumları saçma buluyorum.. ben filmi beğenmedim, hatta çoğu yerinde sıkıldım.. resmen çocuk filmiydi.. ben daha gerçekçi, gerçek hayvanların kullanıldığı bir film olmasını isterdim eğer öyle olsaydı efektleri de başarılı olsaydı beni baya etkilerdi.. mesela "life of pi" adlı film beni çok etkilemişti muhteşem bir filmdi.. bu filminde life of pi gibi bir film olmasını isterdim ama malesef beni zerre etkilemedi.. orman çocuğu filmine puanım : 10 üzerinden 6

report_problem
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Animasyonu muhteşem olan film. Bir ara gerçekten kendimi kaptırdım diyebilirim. İçinde çok insan olmaması ayrı bir güzel olmuş. Yılan Kaa'nın sahnesinden neden bu kadar etkilendiğimi düşünüyordum ama seslendirenin Scarlett ablamız olduğunu öğrenince o konuyu da anladım. Kesinlikle çocukların izlemesi gereken bir animasyon filmidir. Alın çoluk çocuğunuzu yanınıza izletin.
report_problem
2 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
İşleyişi, efektleri, görsel tasarımı, seslendirme kalitesi vs. Her şeyiyle çok beğendim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok çok keyifli bir macera filmiydi. Çoğu yerde görüntünün büyüsüne kapılıp belgesel izler gibi izledim ama maceranın akışı da görselliği kadar etkileyiciydi. Ailecek izlenebilecek çok iyi bir macera filmi olmuş ayrıca Favreau hep gözümde komedi oyuncusu olarak kalmıştı bu filmle biraz yönetmenlik mertebesine de yükseldi :D
report_problem
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Görselleriyle büyüleyen bir film. Çekim kalitesi, efektler çok güzel. Bazı kısımlar o kadar gerçekçi ki izlerken belgesel izliyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Filmin arkaplanında oldukça başarılı filmlere imza atmış isimler bulunuyor bu da filmin kalitesini arttıran en önemli unsur bence. Ayrıca seslendirmelerde çok iyi. Ailecek izlenebilecek keyifli bir film. 8/10
report_problem
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Çok keyifli ve güzel bir animasyondu. Hayvanlar çok gerçekçi ve tatlıydı. Özellikle Baloo, Raksha, Bagheera :) Animasyon izlemeyi sevenler kaçırmasın derim.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
Hikaye tanıdık, Disney'in görsel şöleniyle yine ölümsüzleşmiş. Harika görüntüler. Yazılar çıkar çıkmaz kapatmayın, kitabın içinde birşeyler daha var.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
CGI nasıl bir şeymiş öyle? Gerçekten çok gerçekçi bir animasyon olmuş. Bir solukta izletiyor. Keyifli...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çok tatlı, sıkmayan, hoş ve eğlenceli bir film. Her yaşa hitap eder.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İzlemeye başlamadan önce beklentim büyüktü. Bu nedenle film bittiğinde biraz hayal kırıklığı oldu tabi. Yine de eğlenceli bir filmdi. Filmin tamamıyla CGI olmasındansa araya gerçek sahneler de sıkıştırılabilirdi. Bu konuda hala en başarılı film Life of Pi.
report_problem
4 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Çok keyif alarak izlediğim kaliteli bir yapımdı. pek bir beklentiyle izlememiştim ancak bayağı beğendim. Tekrar tekrar izlemelik.
report_problem
4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Çok sevmiştim. Bir ara yine izlemeyi düşünüyorum. Animasyon daha bi iyi olmuş sanki :)
report_problem
4 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Gerçekliği sorgular derecede başarılı bir animasyon... Hayranlıkla izledim ...
report_problem
4 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Ekim ayı izlenecekler listemin 3. Filmiydi kafa dağıtmadık orta karar başarılı bir film olmuş animasyon izlemedim gerçekti sanki ...
report_problem
4 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
görselleriyle beni büyüledi diyebilirim. ayrıntılar müthişti. orman çocuğu hakkını vermiş. filmde fillerin koyulduğu yer çok hoşuma gitti. kesinlikle izlenmesi gerek.
maymun kralın hırsı çok tanıdık geldi. nede olsa orangutanlar insana en yakın varlıklar olarak kabul edilirler. yoketme konusunda bizden örnek aldığı kesin. istekleriyse fazla insancıl. mogli den bile fazla.
genelde hep insanlar kendilerini zekası sebebiyle hayvanlardan ayırdığını düşünürdüm fakat filmi izleyince onlar bizi kendilerinden dışlamış gibi hissettim. sanki dünya onların da biz gelip almışız gibi..uzaylı insanlık.
sahneler oldukça iyiydi. hızlı bölümleri yormadı. sonunda zeka farkıyla kazanılması hoşuma gitmedi. insan, ormanın kurallarının üzerindeymiş hissi verdi. belki de bunu istediler ya neyse.
shere khan ve maymun kralın motivasyonu eksik bırakılmış. intikam almayı düşünebiliyor ama saldıranın kendisi olduğunu yaşlılıktan mı unutmuş. kaplan yavrusuna zarar verildiği bir sahne olsaydı tamamlanırdı bence. maymun kral sa ateşi istiyor en güçlü olmak için ama insanlar varken nasıl olacaksa. bir de insanın ormana zarar verebilmesi için ateşe ihtiyacı olmadığı vurgulansaydı tam olurdu :-)
report_problem
4 yıldan fazla önce