Büyük Budapeste Oteli (The Grand Budapest Hotel) (2014)

Büyük Budapeste Oteli (2014)The Grand Budapest Hotel

Puan 8.6 (44 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
99 dakika
1242
45
2875
671
Geotitan profil resmi
Geotitan
Öncelikle Çevirmen:nazo82 ye teşekkür ederim .
Film bir başyapıt. Hem eğlendirici hem düşündürücü hayattan parçalar barındırıyor buda filmi gerçek ci kılıyor . Film yıldızlarla dolu tam saymadım ama 10-12 tane tanıdık film yıldızı vardı sanırım . Film oldukça samimiydi diyebilirim hiç sıkılmadan izledim karakterler oldukça etkileyici bir oyunculuk sergilemişler .
report_problem
8 ay önce
yelizcakra profil resmi
yelizcakra
Film çok hareketli çok güzeldi gözümü bile kırpmamışım izlerken gözüm acıyor şimdi 🙂
report_problem
1 yıl önce
Selenora profil resmi
Selenora
hah! Çok hoşuma gitti, tatlı dokunuşlu bir masal gibiydi.
report_problem
2 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
filmi beğenmedim sadece hikayesi beni sarmadı onun dışında her şey güzeldi
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Bu fimin neresi komedi. Güzel bir film değil demeyeceğim. Ama beğeneceğim bir tarz değil.
report_problem
3 yıldan fazla önce
sertbugra profil resmi
sertbugra
Tek kelime ile mükemmeldi. Filmin akıcılığına kendinizi kaptırıyorsunuz. Oyuncu kadrosunun kalitesini söylemiyorum bile.
report_problem
4 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
O kadar alışmışım ki dram filmleri izlemeye açıklamayı okuyunca direkt öyle düşünmüştüm.Bu kadar sevimli bir film izlemek sürpriz oldu.En sevdiğim yerden bilet bulabildiğim bir oyunu izliyormuş gibi hissettim.Renklerin,mekanın şahaneliğini yazmaya gerek bile yok.Wes Anderson'un ilk filmi bu izlediğim belli ki sonda olmayacak :)
report_problem
4 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
İnsani mutlu eden samimi bir filmdir. Muhtesemdir.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Kevlar profil resmi
Kevlar
Wes Anderson'dan yine bir görsel şölen - başyapıt. Konu ne olursa olsun masal gibi anlatmayı başarabilen ve renkleri mükemmel uyum içinde kullanabilen bir yönetmene sahip olmamız sinemaseverler olarak bizim için büyük şans. Her şeyin ötesinde ilginç ama bir o kadar da güzel mizah anlayışına bayıldım.
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Wes Anderson'un elinden çıktığını 1 kilometre öteden anlaşılan film. Harika bir masal dünyasına geçiyor sanki film. Standart Wes Anderson simetrisini ve pastel renklerini filmde bolca görüyoruz. Hikaye anlatım tarzı ile de film kendine aşık ediyor resmen. İzlerken zevk alınan sayılı filmlerdendir.
report_problem
4 yıldan fazla önce
elganja. profil resmi
elganja.
muazzam bir film. başta johny deep'in oynaması düşünülmüş, oynasa da olurmuş ama oynamasa da olmuş. bay gustav karakteri müthiş bir duygusal zekaya sahip olan karakter. gerçekten böyle insanlar var dünyada. bu türden insanları dünyanın sahipleri olarak görüyorum ben, zira onlar zafer yada mağlubiyet için yaşamıyorlar, sadece kendileri için yaşayan, dünyayı güzelleştiren nezaketlikle dolu, empatiyi kendilerine zirve yapmış ve o zirveyi sığınağı haline getirmiş insanlar. Güzel hislerle uyumak veya gününü güzelleştirmek isteyenlerin izlemesi gereken film
report_problem
4 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Her şey boş aslında, hayat göz açıp kapayıncaya dek geçiyor. Bir bakmışsın, vücudun kaskatı kesilmiş. Ah, iyiler nasıl da hep genç yaşta gidiyor.''Wes Anderson'ın simetri takıntısı bu filme ayrı bir güzellik katmış. Anderson yaratıcı bir yönetmen olmanın yanında filmlerindeki mizah herkese hitap etmiyor.Eğlencesi bol,bol yıldızlı bir kadrosu,rengarenk sahneleri ile göz ziyafeti çekeceğiniz mükemmel bir film :))
report_problem
4 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
mu-az-zam
report_problem
4 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Uzuuuun zamandır izlerken en çok sıkıldığım film unvanını verdim.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
mels profil resmi
mels
Masalsı, tatlı bir filmdi. Sadece küçük bir öneri: Siz siz olun tren sahnelerinin nasıl çekildiğini filmi izlemeden önce izlemeyin. :D Bütün film boyunca aklımda dönüp durdu :D Tavsiye edilir.
report_problem
5 yıl önce