Oyun (The Game) (1997)

Oyun (1997)The Game

Puan 8.3 (28 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
863
19
2577
606
tugced profil resmi
tugced
Ağır işleyen bi film son 30 dakikası baya izlettirdi değişik bi kurgu ne varsa eskilerde var :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Muhteşem senaryoya ve oyunculuklara sahip harika bir film. Sonunda olanlar ise çok şaşırtıcıydı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Şimdi bir Türk geleneksel duası olarak ''Allah kardeşin de hayırlısını versin '' :) demek geldi içimden
report_problem
3 yıl önce
Selenora profil resmi
Selenora
bunlar kesinlikle ruh hastası ! İzlerken o kadar gerildim ki '' yeter artık izlemeyeceğim'' dedim ama o kadar merek ettim ki kapatamadım. Sonuna ise kalakaldım. Şunun garantisini verebilirim ,tahmin edemeyeceksiniz. Ha izlerken küfür edip sinirlenebilirsiniz de. Bana olan buydu çünkü.Kesinlikle hayatımda olmasını istediğim en son ''oyun'' bu. Ama harika bir film !! Türünün hakkını fazlasıyla vermiş.
report_problem
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Abi çok iyi yaa.. Nasıl bi kafayla yazıyosunuz bunları dediğim bir film daha. Mükemmel bir kurgusu var. Hatta şöyle ifade edeyim, öyle çok ters köşeye yatırdı ki yatacak köşe kalmadı. Gerek müzikleriyle, gerek oyuncularıyla gerçekten kaliteli bir film. Adeta bir bilinmezlik denizinde yüzmek gibiydi. Sonuna kadar gizem perdesini kaldırmayı geçtim aralamanıza dahi izin vermiyor. Film boyunca nefes almak da yok. Sürekli bir aksiyon, sürekli bir gerilim, sürekli bir gizem... Mutlaka izleyin. Son olarak ifade etmek istiyorum ki "NİYE BU KADAR BEKLEDİM?" acaba izlemek için! :D

(Dipnot:Böyle bir kardeşim olsa kesinlikle öldürürüm.)
report_problem
3 yıldan fazla önce
marshMELOw profil resmi
marshMELOw
defalarca ters köşe eden bi senaryo.son anına kadar şaşırtan film.. ayrıca soundtrack olarak white rabbit şarkısını seçmiş olmaları beni benden aldı:)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Defalarca izlenecek cinsten. Senaryosu akıl almaz derecede akıl alır.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Senaryosunu şeytanın veya üstün bir varlığın yazdığına inandığım film. Yok böyle bir kurgu. Yönetmen zaten manyak. David Fincher insanın aklıyla oynamayı pek sever. Tam da istediği senaryoyu bulmuş. Filmin anlatılacak bir yanı yok. Hani bazı şeyler için anlatılmaz yaşanır denir ya bu film o deyimi tam karşılıyor.İzlerken yaptığınız her tahmin boşa gidecektir.Bunun size %100 garantisini verebilirim.Eğer yanılırsam sizi Master Yoda olarak kabul edebilirim:D
Film içerisinde fazlaca paranoya barındırıyor ve bu size de bulaşıyor.Sürekli acabalar beyninizin içinde dolanıyor.Bir süre sonra karakter gibi sizde kimseye güvenmemeye başlıyorsunuz.Bu manyakça rolün de üstesinden anca Michael Douglas gibi bir usta gelebilirdi.Cidden rolün hakkını çok güzel vermiş.O keşmekeşin içinde yaşanılan ruhani değişimleri birebir yansıtabilmiş.
Ustaca yazılmış,kurgulanmış,yönetilmiş ve canlandırılmış bir film.Memento bu filmin tahtını biraz sallamıştı ama hala yerini koruyor.Herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film.
Filmin sonun da cast akarken hala acaba çekiyordum.:D
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Senaryo olarak bağımsız filmi tam çözdüm derken aslında öyle olmadığını anlıyosunuz film size iki kere şok yaratıyor kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film..
report_problem
4 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
tekrar tekrar izlenesi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
öyle bir şey ki filmin sonunda kafayı yemediğiniz için yoğun bir şükür seansına başlamak mümkün. son dakkasına kadar bu doğru mu peki yoksa yine mi oyun demekten kendinizi alamıyorsunuz.belki ben daha önceden hareket eder ve herkesi öldürmüştüm.adam çok bile dayandı.beyin yakan bir filmdi şiddetle tavsiye ederim
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ucurtma profil resmi
Ucurtma
O kardeşi kesin öldürurdum.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
filmin hikayesini sevdim fakat anlatım şekli daha doğrusu filmin kurgusu hiç sürükleyici gelmedi bana.ara ara sıkldım.
report_problem
5 yıl önce
MeKa profil resmi
MeKa
Bir öyle bir böyle diye düşünürken su gibi akıp giden film
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
HARİKA BİR SENARYO Sean Penn yine müthiş. Yer yer oyunuyla Michael Douglas ı ezmiş bile. Bir senaryo var...gel de izleme )
report_problem
5 yıldan fazla önce