Experiment (The Experiment) (2010)

Experiment (2010)The Experiment

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
73
4
298
42
Lioness profil resmi
Lioness
İnsanlıktan çıkmanıı engeleyen kurallar bir anda içinde çıkmak isteyen canavara kapıyı aralarsa tek kurtuluşun o canavarı dizginleyecek iradeye sahipmisin!! Bence izlenmeli alman versiyonunu izlemedim bir ara ona da göz atıcam ama bu da gayet başarılı.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
karakterli bir insan gerçek anlamda en zor bulunan şeydir. arıyorsanız illa insan olması gerekmez. insanın mahçup ve ezik halinden cani canavara nasıl döndüğünü anlatan en iyi film. hafızalardaki yerini kazıyarak edinir. güç kime gideceğini bilmez, buna karar vermek için bazılarımıza beyin verilmiştir. yanlış kararlar sonucu varacağımız yeri göstermek için yapılmış bir film.
error_outline
4 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
bence bu filmi herkes mutlaka izlemeli, filmin vermek istediği mesajlar tam yerinde. bir insanın neler yapabileceği tam olarak işlenmiş. çoğu kuramcının görüşleri açıkça yer almış filmin her sahnesinden ayrı bir değerlendirme yapılıyor. hiç düşünmeyin izleyin :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Filmi biraz önce izledim. ilginç bir senaryo ve film. paraya ihtiyacı olan bir grup insan psikolojik bir deney için denek olurlar kimisi mahkum kimisi gardiyan.. bir deney nasıl gerçeğe dönüşür? para uğruna insan neleri yapar yada yapmaz? sorular ve cevapları. whitaker ve brody.nin üst düzeyde oyunculuk sergilediği psikolojik bir film. başarılı desek yeridir.

Filmde ben kendi anladığımı SOPHOKLES 'in bir sözü ile paylaşmak isterim.

"Bozulunca, insandan daha korkunç bir yaratık yoktur."
error_outline
5 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
insan psikolojisi insan değişimi üzerine düşünürsek çok iyi film !
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
asilzade profil resmi
asilzade
bi senaryo ancak bu kadar bok edilebilir, başka bir yapımını izleyin efenim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
mmtfb profil resmi
mmtfb
Bir grup insan para karşılığı bir binaya kapatılırlar ve çıkış yasaktır ve kurallara uyma zorunluluğu vardır bir kişi dahi kuralları çiğnese kimse para alamayacaktır ... insan psikolojiisini çok güzel işlemiş bir film. tavsiye ederim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce