The Big Sick (2017)

The Big Sick (2017)

Puan 6.5 (13 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
120 dakika
19
1
66
30
M.Naci profil resmi
M.Naci
Kumail Nanjiani'nin gerçek hikayesine tanıklık ettiğimiz hoş bir film. Aslında klasik bir konusu var. Pakistan kökenli Müslüman bir aileden gelen Kumail arkadaşlarıyla birlikte bir kulüpte stand-up gösterileri yapmaktadır. Birgün gösteri sırasında Emily ile aralarında hoş bir diyalog geçer. Gösterinin ardından tanışan çiftimiz kısa zamanda kaynaşır. Ancak Kumailin çözmesi gereken büyük bir sorun vardır. Ailesi ve bizim görücü usulü dediğimiz ailenin karar verdiği evlilik kültürü. Oyunculukları gayet başarılı ve müzikleri de en az film kadar keyifliydi. İslamofobi, ırkçılık ve önyargı eleştirileri barındıran, ufak tefek de olsa hikayesi içerisinde mesajlar barındıran bir yapım. Ben izlerken keyif aldım. Sizin de eğleneceğinizi düşündüğüm hoş bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Farklı kültürler, farklı yaşamlar,karşılaşılan engeller ve önemli olan ne yapmak istediğimiz üzerine hoş bir film olmuş. İlgiyle izledim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
filmin tek etkileyici tarafı gerçek hikaye olması.Beklentiye girerek izlemeyin derim
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
ırkçılıkla ilgili vermek istediği mesajlar iyiydi.İlk yarı bayağı iyiydi ama ikinci kısım çok ağır geldi bana izlerken zorlandım açıkçası keyifli değildi,son sahneyle izleyiciyi gülümsetmek istemişler ama yemezler.içinde aşk olan filmlerin sıkıcı olmasına bir türlü anlam veremiyorum halbuki bizi çok güzel oyalayabilirler direkt duygusal moda girdiğimiz için.sinema açısından kaliteli ama benim açımdan izlemesemde olurdu dediğim filmlerden
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
ilk çeyreği fazla sevimli sonra oldukça durağan ama bir o kadar da gerçek devam etti. ben sevdim ama ilk kısım tadında devam etse daha da severdim gibi.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Stand-up tadında başlayıp biten bir film. Gerçek hayattan uyarlama olması etkileyici. Çok üst düzey bulmasam da izlemesi kolay . Holly Hunter'ı görmek güzeldi.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Konuyu okuduğunuzda klişe gibi gelebilir. Böyle konular çok işlenmedi değil ama kategorisine göre ortalamanın üzerinde bir film olmuş. Bazı yerlerde sıkılır gibi oldum ama da bir şekilde filmi izliyorsunuz. Sürprizli bir sonla güzel şaşırttı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Kendi hayatından esinlenerek yapıldığını öğrenince daha büyük bir saygı duyduğum film
report_problem
3 yıl önce