Taksi Soförü (Taxi Driver) (1976)

Taksi Soförü (1976)Taxi Driver

Puan 9.0 (24 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Kült, Suç, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
480
11
1245
264
Bingewatch profil resmi
Bingewatch
Hikaye basit, işleniş iyi, De Niro oyunculuğu harika. Kimse bahsetmemiş sanırım ama bence filmin en güzel yanı 1976 yılında ABD'nin kenar mahallelerini, yoksul sokaklarını o kadar güzel resmediyor ki anlatamam, ben en çok bunu izlemekten keyif aldım, öyle ki taksi sürerken gösterilen şehir manzaları ve Harlem bataklığından kesitlerin hiç bitmemesini istedim. Film olarak muhteşem değil ama dönemi yansıtma becerisi açısından şaheser diyebilirim. Yönetmen Scorsese ise sanki Tarantino'nun biraz daha merhametlisi gibi geldi bana. Herkesin beğeneceği bir film değil ama 'iyi filmleri' izlemeyi sevenlere öneririm, pişman olmazsınız.
report_problem
21 gün önce
deathmetalburock profil resmi
deathmetalburock
u talking to me?
report_problem
9 ay önce
dai profil resmi
dai
izlediğim en berbat filmler listesinde ilk üçe girer
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Açık konuşmak gerekirse hikaye bakımından çok da şahane bir filmdi diyemem. Yani sıradan ve basit bir olay örgüsü var. Aksiyon filmi çerçevesinden izlenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bence aksiyon filmi olamayacak kadar durağan bir film. Daha çok psikolojik bir değişim sürecini izliyoruz. Oyunculuk açısından bakarsak da kesinlikle kötü diyemem. Robert De Niro faktörü var sonuçta. Her zamanki gibi şahane bir oyunculuk sergilemiş. Karakterin duygusal çöküntüsünü ve psikolojisini çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Herkesin seveceği bir film değil izlemek isterseniz izleyin diyeyim :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
BOZO profil resmi
BOZO
Robert De Niro ' nun oyunculuk dersi verdiği film...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhteşem bir film. Robert De Niro ile keyfine doyum olmayan seyir vakti.
report_problem
4 yıl önce
lews profil resmi
lews
Çok övülen , çok duyduğum bir filmdi , ama beklediğim kadar iyi çıkmadı, tamam çok çarpıcı sahneleride var çok derin konular aslında yine de senaryo tam oturmamış . De niro'nun muhteşem performansına sözümüz yok tabi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Büyük hayallerle izlediğim fakat hüsranla sonuçlanan film.Oldukça basit bir konu üzerinde ilerliyor film.Amerika'nın yetmişlerin başında bozulmaya başlayan toplum düzeninde cinnet geçiren onlarca insandan birini konu alıyor.Burada filmi kurtaran da Robert De Niro'nun insan üstü güçlerini kullanarak ibretlik bir oyunculuk yapmasıdır.Cinnet halini başından sonuna kadar en iyi şekilde anlatmış.Seviyoruz seni De Niro
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
film olayını sanat olarak görüyorsanız belkide 10 üzerinden 10 vereceğiniz filmlerden.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
İzlemeyenler açısından acilen izlenilmesi gereken filmlerdendir.!!1!
Bir ruh hastasını adım adım katil olamaya götüren sosyal iletişimsizlik üzerüne kurulu bir filmdir. Sosyal iletişimsizlik diyorum çünkü travisin aynada kendine silah dogrultup "are you talking to me??" bunu destekkler nitelikte. 8,5/10
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Böyle iyi bir yönetmen ve sağlam kadrodan bu kadar saçma bi film beklemiyodum.Bi kaç akılda kalıcı kültleşmiş sahnesi dışında bomboş bir film.Çok ağır ilerliyor ve anlamsız BOMBOŞ sahneleri var,çok fazla fast forward yapmak zorunda kaldım.
report_problem
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Gerçekten güzel bir filmdi. Konusu, müzikleri, yönetmenliği ve oyunculuk performanları mükemmeldi( özellikle Robert Deniro nun). Travis karakteri muhteşem.
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
ne kadar övsem az! bir çıldırış hikayesi. bir yalnız erkek hikayesi. new york'ta tek tabanca deniro, patlamaya hazır bir bomba gibi!
report_problem
6 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin Amerika'daki etkisi şaşırtıcı oldu. John Hinckley isimli bir seyirci, filmde hayat kadını rolünü oynayan Jodie Foster'ı kurtarma planları yapacak, kendini Travis'in yerine koyacak ve dönemin ABD başkanı Ronald Reagan'a tuzak kurup üzerine kurşun yağdıracaktır.
Reboert De Niro filmdeki karakterine uyum sağlayabilmek uğruna tam 17 kilo zayıfladı, sokaklarda taksi sürdü ve Vietnam Yeşil Bereliler üzerine ne kadar kitap çıkmışsa, hepsini okudu.
report_problem
6 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
muhteşem bir film.. Robert De Niro'nun oyunculuğuna ve Travis karakterine hayran kaldım.
report_problem
6 yıldan fazla önce