Tarzan Efsanesi (The Legend of Tarzan) (2016)

Tarzan Efsanesi (2016)The Legend of Tarzan

Puan 6.8 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
110 dakika
75
15
305
53
Sefa profil resmi
Sefa
Alexander role çok yakışmış. Genel olarak akıcı bir yapımdı. Çok başarılı bulmasamda beğendim.
report_problem
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film olmamış. Kendini izlettiriyor ama CGI'lar dizi kalitesinde. Çok başarısız buldum bu konuda. Bunun üstüne biraz daha düşülse daha güzel birşey çıkabilirmiş ortaya. Ama yine de hoş vakit geçirtebilecek bir film macera severlere.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Eh, beklediğimden iyi sayılır. Bazı sahnelerde aşırı sırıtan CGI'yı (özellikle o leopar hiç olmamış) ve filmin oldu bittiye geldiğini bir kenara koyarsak çok da olumsuz değilim. Seyir keyfi ve atmosferi iyiydi. Samuel L. Jackson'ın karakteri filme büyük renk katmış, ciddiyetin yanına espriyi getirmiş. Tarzan rolündeki arkadaşı ise ben pek beğenmedim, suratındaki ruhsuz ifade izlerken beni baydı. Kısaca; önemli zayıflıkları olsa da hoş ve keyifli vakit geçirmek için izlenebilecek tip filmlerden, kolay kolay pişman etmez.
report_problem
3 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
güzel, ilk başlarda biraz sıksa da sonradan baya sarıyor.. izlenebilecek bir film.. ayrıca Alexander Skarsgård tarzan rolüne yakışmış.. puanım : 7.0
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Farklı bi uyarlama izlenirmi derseniz boş vakitte evet .. aksiyon sahneleri daha iyi olabilirdi 10/5,5
report_problem
4 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Tam bir görsel şölendi gerçekten. Görüntü efektleri ve kullanılan müzikler şahaneydi. Filmin sonunda yanımdakilere "Ne kadar az konuşma vardı farkında mısınız?" diye sormuşum şaşkınlıkla. Buna rağmen hiç sıkılmadan izledim. Tarzan geçekten bir efsanedir diyorum. İyi seyirler...
report_problem
4 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Tarzani severim oyununu çizgi filmini kısacası her halini. Biraz fark lazımdı aynı konuda tekrar tekrar ne izliycez iyiydi işte. Bunu da sevdim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
sedd1 profil resmi
sedd1
bazı ufak tefek detaylar hoşuma gitti aslında. fena değildi :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama olaylar çok hızlı gerçekleşti ve tek düzeydi yaşandı bitti saygısızca resmen. Sosyal mesajlar hoştu ama tarzan konseptinden biraz uzaklaşılmış, orjinalitesini yitirince de bu çağda sığ kalan bir film olmuş. Efektler de biraz sırıtıyor yer yer ama çokta gözü rahatsız etmiyor. King kongtan sonra bu filmi izleyince goril sempatisi başladı bende.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Aslında bildiğimiz hikayeyi güzel bir şekilde sevdirmeyi başardılar. Detaylar ve efektler gayet iyiydi. Sıkıldığım sahneler olmadı değil ama Tarzan gerçekten yıllar sonra aynı konu ve farklı tekniklerle karşımıza tekrar çıksa yine izlenir sanki :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Daha önce Tarzan'ın hikayesi hiç ilgimi çekmezdi, zaten bu tarz filmler çoğu zaman ilgimi çekmez. Sinemaya da beklentimi alçak tutup gittim zaten ama çok beğendim. İlla ki mantık hataları olacaktır çünkü hikaye zaten oldukça ütopik o kadar hatacıklar da olsun. Fakat genele bakınca orta hallinin bi tık üstü güzel bir film olmuş bence. . :) En çokta John'un aslanlarla karşılaşıp kafa kafaya selamlaştıkları sahneyi sevdim, çok samimiydi. :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
O son sahne var ya :) hani 1 yıl sonra diye devam eden. Eee her hayvan doğal ortamını,çiftleşme mevsimini yada yerini bulur öyle velet sahibi olur. Tarzan insan mı ki şehirde çocuğu olsun :) olmadı da zaten. :)
Sahne seçimlerini beğenmedim maalesef. Daha çok orman sahnelerine yer ayırmalıydı. Mantık hatası gırla. Okadar yıl intikam için bekleyen(ki biz ailemizin ölümünü unutuyoruz bir de sen hayat mücadelesi veriyon orda)ve arazideki elmaslarla diş fırçaladığını zannettim(değerini de biliyor üstelik)şefe mi, herkese dolanan tesbihe mi, savaş gazisi olan ve kendini affetmeye çalışan doktorun neredeyse tarzanla aynı özelliklere sahip olması mı. Aklımda kalan birkaçı. Bütün olarak film çok iyi hayvan ve tarzan etkileşimleri güzel bağlanmış. Yalnız bu zaten tarzan filmi insan hayvanının doğada büyümüş hali. Arkadaşlarıyla hasret gidermekten başka şeyler de yapmalıydı hiç savaşa çağırmadı arkadaşlarını. Ve 2 kez duyabildik meşhur bağırışı. 3 müydü yoksa. Okadar silikti ki. Tarzan efsanesi olup bu kadar az tarzan izleten başka film yoktur herhalde.
Görseller zaten iyi tarzan çekiyon kasımda aşk başkadır değil. Boş söz denk gelmedi senaryoyu beğendim. Kötü adamımız dandik olmuş. Sadece izlenir tarzan deyince aklıma bu film gelmesede alexander gelebilir yakışmış.
report_problem
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
senaryo kurgusunu hikaye akışını pek beğenmesem de oyunculuklar we görsel efektlerle beğendiğim bir film oldu bazı yönlerden wasat kalsa da yine de aksiyon sahneleriyle güzeldi orta halli diyelim genel yorumuma :D
report_problem
4 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
O Tarzan, ormanın çocuğu ne ara bu kadar centilmen, süper İngilizce konuşan bir aşk çocuğu oldu anlamadım. Iıh olmamış, kadro güzel de kurtarmaya yetmemiş filmi. Basit intikam filmi halinde sevmedim ben bu filmi. Çocukken ilk sinemada izlediğim film Tarzan dı, o yüzden özel bir yere sahip bu hikaye benim için. Birkaç orman sahnesi haricinde benim sevdiğim hikayeden eser yoktu. Hadi bunu da kara listeye almıyorum da öylesine bir film işte.
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Gerçekten çok üst düzey bi oyuncu kadrosu var. Film diğer tarzan yapımlarına göre daha karanlık bir havada işliyor. Bazen King Kong izlenmiş hissine kapıldım nedense. Cgi da beklediğimden çok daha güzel ve işlevsel kullanılmış. Yani hızlıca geçiştirmek için yapılmamış. Biraz beklentinin altında kaldı ama.
report_problem
4 yıldan fazla önce