Tabutta Rövaşata (Somersault in a Coffin) (1996)

Tabutta Rövaşata (1996)Somersault in a Coffin

Puan 8.3 (23 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Kült, Absürt, Sanat Eseri
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
76 dakika
449
12
1259
401
arifcicek profil resmi
arifcicek
çekildiği dönem zor şartlarda çekilmiş ve iyi bir performans filmi olmuş. Belki film yıllar sonra izlenildiğinde bu kadar beğenilmesinin bir anlamı olmadığı düşünülebilir ama 96 yılı için iyi filmdir. Ahmet Uğurlu iyi bir oyunculuk sergilemiş.
report_problem
2 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
96 yılı Rumelihisarı sokakları..Yoksulluğu,evsizliği,kimsesizliği yüzünden çeşitli suçlar işleyen Mahsun'un hikayesi..Türk sinemasının en gerçekçi filmlerinden..Ne denilebilir ki insanın böyle hayatlara içi gidiyor.
report_problem
5 ay önce
vitocorleone profil resmi
vitocorleone
Derviş Zaim yönetmenlik ve senaryo dışında yapımcılığı da üstlenmiş ancak yeterli parayı bulamadığı için oyuncular hiçbir ücret almadan bu filmin çekilmesini sağlamış. Tabutta Rövaşata’nın daha yapım aşamasında bile böyle bir hikayenin olması bu filmin diğer filmlerden ne kadar farklı niyetle bizlere sunulduğunu gösteriyor.
Mahsun karakterinin tamamen kurgu değil de aynı semtte 28 yıl önce yaşayan Dursun Tokta’dan esinlenmiş olması benim kanaatimce bu eseri ete kemiğe bürümüş.Mahsun Süpertitiz’in varoluş savaşını izlerken hiç tatmadığınız bir seyir zevki tadacağınıza emin olabilirsiniz.
report_problem
1 yıl önce
Celestine profil resmi
Celestine
Ben mi beklentimi yüksek tuttum bilemiyorum. Sevemedim filmi
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film değil ama öyle çok akılda uzun süre kalacak da bir şey bulamadım. Gerek yorumlar gerek de puana bakıp yüksek beklentiye girmiştim. Orta halli iyi oyuncuların olduğu donuk bir hikayeye sahip film 5,5/10
report_problem
3 yıl önce
mels profil resmi
mels
Çok ağır ilerleyen bir film bence. Bitiremedim. İlerleyen zamanlarda izlemeyi tekrar deneyeceğim.
report_problem
3 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
aksiyon filmleri dışında film izlemeyen abimin en sevdiği film tabutta rövaşata.İzlemeye başladığımda bu durağan fimi nasıl sevmiş dedim Ama hikaye,oyunculuklar,müzikler,tavuskuşu herşey çok özeldi.Türk sinemasının ennnn iyilerinden şüphesiz.Gerçek bir hikayeden uyarlanması ise cabası
report_problem
3 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Çok ama çok güzel bir filmdi. Mahsun çok içten bir karakterdi. Eski İstanbul görüntülerini görmek hoşuma gitti
report_problem
4 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Döneminde para buldukça adam gibi bişiler yapmaya çalışalım diyen küçük bütçeli bir film... AMA ARKADAŞLAR İYİDİR ... der Ahmet Uğurlu karakterini iyi izleyin.... İmkansızlıklar içinde çekilmiş bir film... Hala izletiyor kendini...
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÇOK KÖTÜ. Yine msj verme kaygılı bir yerli yapım. Ve işte sonunda da böyle sıkıcı bir film. Çok yavaş ilerliyor. Zor bitirdim!
report_problem
5 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Film gerçek diye söylentiler var. Postcredits (filmin sonundaki yazılar falan) denen bölümü herzaman okurum. Orada 'Bu film bütünüyle gerçektir. Çünkü onu biz uydurduk.' yazıyor. Her yönüyle filmin amacını anlamak zor gibi gibi. Ama ahmet ugurlunun oyunculuğu süperdi.
report_problem
5 yıldan fazla önce
mstfnr profil resmi
mstfnr
Kısa film tadında..
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
thirdman profil resmi
thirdman
tabutta rövaşata ne demek? bir kere tabut dardır, rövaşataya kalkamazsın. ya da gider ayak son bir numara çekmek "wayy bea" dedirtmek midir? ya da "an gelir tabutta bile röveşata çekilir" demek mi? ölürayak azrailin popişine atılan bir pandik mi? ben numaramı en son yapacam beklentisi mi? esere verilen isimi sorguladığınızda izlemeseniz bile her şeyi anlayabileceğiniz bir film.. tıpkı ingvar ambjörnsen'in "beyaz zenciler"i gibi adıyla müsemma bir yapıt... bitmiş insanların hayatını izleyip içiniz burkuluyorsa bu kendi halinizi bilmediğiniz içindir, oysa bu eseri kendi hayatımızla özdeşleştirip bir yerlere varmalıyız, bunu yapmayan kendini kandırır... çıkma ekmek isteyip açlıktan tavuskuşu yemiyor olmanız sizin daha iyi bir konumda olduğunuzu göstermez
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Ahmet Ugurlu'nun oyunculugu ve o karakterin masumiyeti.. ne denir ki muthiş
report_problem
6 yıl önce