Yerdeki Yıldızlar (Taare Zameen Par) (2007)

Yerdeki Yıldızlar (2007)Taare Zameen Par

Puan 9.1 (35 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Hintçe
Ülke
Hindistan
Süre
165 dakika
2602
25
5420
608
Lioness profil resmi
Lioness
Yer yer ağladık yer yer sinirlendik yer yer güldük... Ders niteliğinde bir filmi daha geride bıraktık ^^
report_problem
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
ağlamamak elde değil ki arkadaş... Gerçekten güzel bir farkındalık filmi. bazen bizde olmayan bir özellik belki de farklı bir özelliğin çok gelişmesinden dolayıdır. Muhakkak izlenmesi gereken filmlerden...
report_problem
2 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
Çok tatlı bi filmdi özellikle vurgulanan sözler. Hint filmlerini sevsemde zaman bakımından aşırı uzun geliyor o yüzden hep şimdi mi izliyim sonra mı izliyim diye ertleyebiliyorum. Ders niteliğinde ki filmleri ayrı seviyorum.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
mnvvr profil resmi
mnvvr
Harikanın ötesinde bir film geç kalmışım izlemekle böyle meslektaşlara ihtiyacımız var
report_problem
3 yıldan fazla önce
Reyhunlu profil resmi
Reyhunlu
izlemeden olmeyin.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Ne yazık ki çok beklettiğim bir film. Harika, muhteşem, çok duygusal bir o kadar da eğitici bir film. Eğitimci olmanın ne kadar sabır ve emek gerektirdiğini anlatıyor. Çok beğendim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Ishaan ogrenme zorlugu cekmektedir.Ailesi kendisine surekli kizmakta ve ogretmenleride ceza vermektedir ta ki resim ögretmeniyle karsilasincaya kadar Duygusal bir hint filmi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
Ben ne yazık ki bir sürü övgülerde bulunamayacağım. Evet filmin verdiği mesaj müthiş, çok derin, oyunculuklar süpeeerrr... Fa-kat böyle bir öğretmen yok gerçeklikten çok uzak geldi bana. 2 okulda birden çalışacak onca öğrencinin içinden birinin sıkıntısını araştıracak, üşenmeyip yarım gün uzaklıktaki ailesiyle konuşacak, ailesinin tüm gereksiz tepkilerine karşın, çocukla her boş zamanında ilgilenmeye devam edecek.... Enteresan(!) Bundan da geçtim, Aamir Khan filme girene kadar müthiş sıkıldım. Tamam çocuk problemli de bunu bize yarım saattede anlatabilirlerdi. Saatlerce problemli bir çocuğun şımarıklığını huysuzluğunu aksiliğini izledik ( aslında öyle değil ama ilk 2 saatte öğretmeni henüz çocuğun bu tavırlarına neden olan rahatsızlığı keşfetmediği için izlerken şımarık huysuz bir çocuk izliyormuş gibi oldu tabi) Ayrıca 1 öğretmenin(Aamir Khan) çok çok özverili oluşu anlatılmış da ,onunla karşılaşana kadar geçirdiği okul yıllarındaki diğer öğretmenleri tam bir malmış demek ki...Neyse verdiği mesaj çok anlamlı ve derin bu yüzden izlenmeli!
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Aamir Khan zaten ayrı bir dünya. En sevdiğim yapıtlarından biri oldu bu film. Çok etkili. Ders verir nitelikte şahsen. Biz insanlar hayatın akışına kapılıp asıl yaşamamız gereken ve önemli olması gereken bir çok şeyi göz ardı edebiliyoruz. Farkındalık yaratan bir filmdi. İzlenmeli kesinlikle.
report_problem
5 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Sevgi , inanmak , güvenmek aamir khan dan bir başyapıt daha
report_problem
5 yıldan fazla önce
10ur profil resmi
10ur
film ilk olarak Aamir Khan yapımı olduğu için izlenmeli tek dezavantaji izleyiciyi biraz sıkabilir süresi uzun ama kurgusu ve olaylar mükemmel izlenmeye değer bir film
report_problem
5 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Güzel bir film fakat gereksiz uzundu. Bir buçuk saatte anlatılabilirdi bu film. İki buçuk saat uzatılması gereksiz olmuş.
report_problem
5 yıldan fazla önce
melisakbaba profil resmi
melisakbaba
Gözyaşlarım dinlemedi Aamir Khan imzalı şahane bir film
report_problem
5 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Gerçekten her çocuk kıymetlidir...
report_problem
6 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
O kadar üzülmüştüm ki başroldeki çocuğa. Aamir Khan'la karşılaşana kadar tabii :) Engelleri aşan, çocukları anlayan, topluma kazandırmanın önemini vurgulayan en güzel filmdir bence.
report_problem
6 yıl önce