Lütfen beni öldürme (Stranger Than Fiction) (2006)

Lütfen beni öldürme (2006)Stranger Than Fiction

Puan 7.5 (12 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
113 dakika
231
5
585
195
Zkanklc profil resmi
Zkanklc
çok eğlenceli farklı bir konuya sahipti.
report_problem
4 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
''İnsan öleceğini gerçekten anlayınca , gerçekten yaşamaya başlıyor sanki '' dünyanın bütün kurabiyelerini yemek istedim :) Bu film Will Ferrell'i sevme nedenim oldu :) Bana ilginç bi film lazım diyenlere göre bi film :)
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Konusu özgün, işleyişi ve oyunculuklar da iyi sadece bir sahnede öpüşme var ailece de izlenebilir bence :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Bunun darkness versiyonu Supernatural'da işleniyor arkadaşlar,oraya da bekleriz.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Başta, sazan gibi atlayıp hemen Truman Show'un uzantısı dedim. Orta kısma geldiğim de ise filmin başka hiçbir şeye benzemeyen, özel bir film olduğunu anladım. Kendine has olan uslubu sizi sürekli Will Ferrell 'in peşinden koşturuyor. Nedenlere hiç takılmadım. Yani fantastik tarafını hiç sorgulamadım. Eminim siz de sorgulamayacaksınız. Filmin sonu ise tartışmalı. Mutlu son için zorlama olmuş. Ama iyi ki olmuş.
report_problem
4 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
film kurgu ile gerçekliğin ustaca harmanlanmasıyla gerçek hayatta farkına varılmayan noktalara da üstü örtülü mesaj niteliğinde olmuş ortaya özgün çok özel bir film çıkmış. Hakikaten de filmi izlerken bu kadar obsesif bir insanın kafasının içinde duyduğu seslerle yaşamının akışının şekillenmesiyle çevresindeki değişime önayak olması bir nevi kaderci anlayışa ters düşmesi bir şeyleri değiştirme çabaları övgüye değeer..
report_problem
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Hayatta gerçekten istediğiniz şeyleri yapmaya başlamak için, hayatınızı yazanın kulağınıza ''öleceksin'' diye fısıldamasını beklemeyin diyen ve bu mesajı birçok sembol üzerinden veren bir film.Bence yazar kaderi, kitabın kahramanı ise insanı simgeliyor.Kaderin değiştirilemez olduğuna ilişkin cümlelerle birlikte, finaliyle bunun tam tersine işaret ediyor ve bence bu ikilik içinde şahane bir mesaj ve bütünlük var.Sadece verileni alıp rolümüzü mü oynamalıyız, yoksa hayatımızın dümenini elimize mi almalıyız.Hayatımız bir komedya mı olacak, yoksa bir trajedya mı..İzlediğim en güzel, içsel ve düşündürücü filmlerden biri oldu.Dustin Hoffman'ın konuşmaları terapi gibi geldi, Emma Thompson da her zamanki gibi rolünün hakkını vermiş.2 ana karaktere gelince, bir filmin güzel olması için illa süper güzel bir kadınla, süper karizmatik bir adamın başrolleri paylaşması gerekmiyormuş,sıradan da güzel olabiliyormuş ;)
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
tek kelimeyle ÖZGÜN
report_problem
6 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Bence efsane bir film .En başta yazar ile kahramanı diyaloğa sokarak farkını ortaya koydu ve beni benden aldı . Bir işe başlamak kadar bitirmenin de önemini , roman yazmanın ne zorlu bir süreç olduğunu anlatan , yer yer komik , bazen romantik , fantastik , dramatik ... Kısacası el üstünde tuttuğum bir filmdir .
report_problem
6 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Özellikle dış ses ve ana karakter arasındaki etkileşime odaklanan sahnelere çok güldüm. Will Ferrell'dan haz etmeyenlerin bile hayran kalacağını düşünüyorum.
report_problem
7 yıl önce