Casus Oyunu (Spy Game) (2001)

Casus Oyunu (2001)Spy Game

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
126 dakika
78
2
325
45
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Polisiye roman gibi filmdi. Sıkmayan kurgusu, ağır ilerleyen ama akıcı temposu, müziklerindeki zarafet ve aktörlerdeki karizma.. Bir iki sahnesinde gözlerim doldu. CIA gibi topluma hizmet ettiği düşünülen bir örgütün ayrıcalıklarını kişisel bir amaç uğruna kullanmak.. Tadından yenmiyor. Bir iki sahnede Çinli ötekileştirmesi yapsa da Amerika'lıların kullanma durumunun eleştirisini yaparken bir yandan da yarısı yanmış Amerika bayrağı ile onurun nasıl ayaklar altına alındığı eleştirisini veriyor. İnsanlık dışı eylemleri ile bir amaç uğruna milyonlarca hayal katletmek şerefsizliğin daniskası olsa gerek. Dostluk, aşk olmazsa olmazımız, pişmanlıklar, ikili kurmaca, ters köşe ve ironi leziz bir emekliye ayrılma yemeği... 24 saat içinde sadakatin, özverinin yükselişi ve bencilliğin, kalleşliğin kefaretinin ödenişi..
report_problem
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
bir sahnede ''ringo ringo şişeler'' çalıyor.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
CIA'de 30 yıl boyunca başarıyla görev yapan Nathan Muir, emekli olmanın hazırlıklarını yapmaktadır. Eşyalarını toplamak için son kez ofisine gelen Muir, daha önce Vietnam, Berlin ve Beyrut gibi birçok bölgede birlikte çalıştığı Tom Bishop'ın Çinliler tarafından yakalandığını ve 24 saat içinde idam edileceğini öğrenir.
Bishop hakkında bilgi vermek için CIA'in üst düzey yetkilileri ile toplantıya katılan Muir, üst yönetimin Bishop'ı harcamaya karar verdiğini anlar. Görünüşe göre Çin hükümeti ile ilişkilerin bozulmaması için bir ajanın hayatı feda edilecektir. Bunun üzerine Muir, yıllarını birlikte geçirdiği ve neredeyse tüm bilgilerini aktardığı ortağını kurtarmak için harekete geçer.
report_problem
6 yıldan fazla önce