Sofra Sırları (2017)

Sofra Sırları (2017)

Puan 6.8 (27 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
103 dakika
58
6
173
36
arifcicek profil resmi
arifcicek
İçerisindeki bolca mantık hatasını bir kenara koyarsak sinema filminden ziyade tiyatro oyunu gibiydi. Performans filmiydi. Demet Evgar dışında onun rolünü başkası bu kadar iyi oynar mıydı bilemedim...
report_problem
4 gün önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Mantarlı mantııı...Allah'ım beni burdan bile yakaladı film ☺gerçekten çok güzel başladı, aktı gitti ...Demet ahhh Demeeet rolünün hakkını vermiş başarılı kadın...Hakikaten her sofranın muhakkak bir sırrı vardır ama gelin bir de Demet'in sofrasına buyurun...
report_problem
6 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Demet Evgar'ın yaşayarak oynadığı film. Avlu'daki Deniz'i gördüm çokça. Çok iyi kurgu, çok iyi oyuncular. Sondaki müzik ayrı güzel. Neden bu kadar az izlenmiş? Çokk tavsiye ederim, iyi izlemeler ;)
report_problem
6 ay önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Yalnızca mutfakta kimlik kazanan bir kadın, stresini de, şefkatini de, şiddetini de mutfak üzerinden yansıtabilir. Hayatının iplerini eline aldığındaysa buyurun bakın nasıl acımasız bir hale evrilebilir. Filmin eksiği ise progresif olmayışı. Film içinde çok mikro duygu değişimleri var fakat karakterin çözümlendiği veya bir kırılma yaşadığı bir bölüm yok. Bütün bunlar filmin çok başında olup bitiyor. Sonrasında film bir ivme kazanmıyor, dolayısıyla da başarılı bir iş olmasına rağmen etkileyiciliğini kaybediyor. Bunun yanında toplum bağlamında bir yeri olduğu için bir sanat filmine göre daha az imge barındırmasını da olumlu bir durum olarak gördüm, filmin hangi tür olacağına karar veremediğini düşünenlerin aksine. Ortalama bir film, süresi de gayet uygun, beğenmeseniz bile izlediğinize pişman olmazsınız.
report_problem
1 yıl önce
Melkor profil resmi
Melkor
Türk sinemasında görmek istediğim farklı yapımlara güzel bir örnek olmuş. Klasik aptal komedi filmlerinden ötürü sinemamızdan soğumuşken böyle filmler tekrar ümitlendiriyor şahsımı. Başta Ümit Ünal'a ama bir o kadar da Demet Evgar'a tebrikler. Çok iyi bir iş çıkarmışlar. Oyunculukları ve kurguyu da özellikle beğendim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Ümit Ünal izlicem diye yola çıktıysan ürpermeyi göze alıp filme başlaman gerekiyor. Korku değil 'ürperti'. Bu duyguyu çok iyi yansıtan yönetmenlerden biri örneğin Nar filmini sırf bu yüzden yarıda bıraktım hala izlenmeyi bekliyor. Fakat bu film için bu durum tadında ve izlenebilir derecedeydi. Filmi çoğunluğun aksine sevenlerdenim. Bir kadın nasıl yerin dibinde hissettirilir, konuşmaya bile erindiğin bir varlık olarak görülür. Bu kısımları yansıtan güzel durumlar seçilmiş, insanı rahatsız edecek derecede. Kadının sığındığı tek limansa yemekleri, mezeleri... Olaylar ve yemek tarifleri arasındaki bağlantı güzeldi ve farklı bir dil oluşturularak yansıtılmış (yemek programı kısımları) benim çok hoşuma gitti. Demet Evgar çok çok iyiydi. Sırf onun oyunculuğu için bile izlenebilir. Filmde polisin suçluyu yakalamış olması için bariz açık noktalar varken yakalayamayışı, gaye su akyolun şarkısının dinlediği sahneler filme iyi yedirilememiş gözüme batan kısımlar oldu. Genel olarak sevdiğim bir iş.
report_problem
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Farklı bir film ve farklı bir tat yakalamaya çalıştıkları bir yapım olmuş. Oldukça durağan işliyor ve işlenişi biraz değişikti. Bu yüzden çok farklı görüşler olacaktır. Benim için ise vasata yakın bir film.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi. Durağan olsa da merak ettirip izletiyor kendini. Demet Evgar da çok başarılı bence yine 7/10
report_problem
2 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
Burdaki çoğunluk yorumların aksine ben oldukça beğendim filmi. Değişik konusu enteresan bilgileriyle sıkılmadan izledim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
TheBride profil resmi
TheBride
Demet Evgar deyince aklıma direkt 1 Kadın 1 Erkek gelirdi ama bu filmde onu unutturdu ve Neslihan rolü ile Demet Evgar'ı çok başarılı buldum. Güzel, derin anlamlar içeren bir filmdi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
FundaHiraAkkaya profil resmi
FundaHiraAkkaya
Demet Evgar bile filmi kurtaramamış :(
report_problem
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Demet Evgar için izlenecek bir yapım onun dışında sıkıcı boğucu kasvetli bir film
report_problem
2 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Sinirlerim bozuldu ama tadını sevdim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Demet Evgar'ın filmi tek başına göğüslediği; germeyi, güldürmeyi ve düşündürmeyi başaran güzel bir film.
Film öncesi yönetmen ile söyleşi yapılması, filmin hikayesinin nasıl doğduğunu öğrenmeme vesile oldu. Ümit Ünal, İngiltere'de olduğu ve ülkesine geri dönmek isteyip parasız kaldığı bir dönemde yemek yapmaya sarmış. Bir gün akşam yemeği hazırlaması gerektiğini düşünürken birden bir ampul yanmış ve bu harikanın tohumları ekilmiş. Bu nedenle kendisi otobiyografik bir film olduğunu söylüyor. Demet Evgar buna çok gülmüş. Yönetmen öyle dedi. Yemek kadın işi ya :))
Demet Evgar'ın bürünüp de altından kalkamadığı bir rol oldu mu bilemiyorum. Ben şahit olamadım. Kadın resmen kariyerinin zirvesini yaşıyor. Uzun zaman böyle gider umuyorum. Daha çok izler, daha çok sever ve daha çok büyüleniriz.
Filmin hikayesi ne kadar yüze çarpan bir gerçekçilik sunuyor olsa da Demet Evgar oynamasa bu kadar etkili olur muydu bilmiyorum. Harika bir buluşma olmuş bu nedenle. Neyse uzadı, beğendik. (Annem de çok hoştu, deyip durdu da. Onur Ünlü'den sonra anlaşılır geldi herhalde:D)
Teşekkürler İzmir Büyük Şehir Belediyesi, teşekkürler İzmir Kültürpark Yaz Sineması etkinliği... ^^
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Film ilerledikçe mesajlar veren insanın üzerinde kaygıyı, üzüntüyü, hataları .. birçok duyguyu, nedeni barındırıyor. Sadece biraz arada kalmış bir film olmuş. Demet Evgar'ın oyunculuğu çok çok iyidi...
report_problem
2 yıldan fazla önce