6 Güç (Shazam!) (2019)

6 Güç (2019)Shazam!

Puan 7.1 (31 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
132 dakika
60
6
151
26
phoebe profil resmi
phoebe
Aile filmlerini çok seviyorum, süper kahraman filmlerini de öyle.İkisinin birleşimi bu filmi de oldukça beğendim ben:)(:
report_problem
7 ay önce
Melkor profil resmi
Melkor
Alışıldık süper kahraman filmlerinden bir tanesi daha. Yer yer güldürüyor, aile filmi olduğunu da hiç unutmuyor Shazam. Aşinalığın getirdiği bir sıkılma yaşasam da filmin eli yüzü gayet düzgün, bekleneni veriyor. Kişisel olarak ekstradan DCEU ile daha çok bağlantı görmek isterdim ama ilerleyen filmlere artık.
report_problem
10 ay önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Filmdeki karakterler çocuk diye değil olayların basitliği ve sıradanlığı bu filmi bir çocuk filmi yapıyor. Yani bu tarz büyülü aile temalı filmlerin iyilerinden güzellerinden tonla çekilmişken ne manası var bir tane daha böyle film çekmenin anlayabilmiş değilim. Vaktinizden yemeyin eminim daha dolu bir film bulabilirsiniz.
report_problem
11 ay önce
Gencetotay profil resmi
Gencetotay
dc evreninin "çocuk filmi". fakat küçümsediğim için değil gerçekten de 14 yaşında türlü travmalar yaşamış bir çocuğun aniden çeşitli super powerlar almasından kaynaklı zibidi bir heroya dönüşmesinden. yani ne kadar eliylen otobüs falan da tutsa kafa 14 yaşında. shazam karakteri 1939da yaratılmış epey eski bir karaktermiş. dc evreninin o karanlık ve kasvetli yapısını yıkan bir film olmuş. ne yazık ki ben aşırı olgun bir errrkek olduğum için beğenmedim xd he ayrıca son after credits "aquamana kafam girsin" mottosu taşıyor galiba tam emin değilim
report_problem
11 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmi izlerken eğlendim fakat beklediğim kadar başarılı değildi. Öncelikle şunu söyleyebilirim DC'nin en iki boyutlu filmi. Yani bu neden böyle şu nasıl şöyle oldu diye sormamanız gereken hatta hedef olarak biz değil de lise öncesi kesimi hedef alan bir film olmuş. Yine de pek izlemediğimiz süper kahraman güçleri kazanan birinin o alışma sürecini izlemek çok keyifliydi. Zachary Levi'nin çocuk adam tiplemesi de çok başarılıydı. Onun dışında finali çok beğendiğimi söyleyemicem. Efektler kötü değil ama 100 milyon dolarlık bir filmin efektleri gibi de değildi. Göndermeler güzel ve eğlenceliydi. Çok büyük beklentiyle ve üzerine kafa yormadan izlediğinizde hoş vakit geçirebileceğiniz bir film. 7/10
report_problem
1 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
zachary levi'nin hatrına izledim. çocuk filmi sayılır.
report_problem
1 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Aslında beklentim daha yüksekti ama yine de eğlenceliydi heyecanlıydı. Karakterlerin yaş ortalaması 14 olduğundan bana göre biraz çocuksu geldi baxı kısımlar komik gelmedi. Ama filmde 2 after credit sahnesi var bir filmin bitiminde bir de bütün yazılardan donra bir sahne var bence bekleyin çünkü bağlantılı film mesajıydı bence en azından ben bağladım:))
report_problem
1 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Hayatımda ilk defa bir DC filminde eğlendim.o soğuk, karanlık ve kasvet dolu havasından uzak, oldukça sempatik ara ara duygusal ve anlamlı sonuçlara iten bir filmdi. Görsel olarak çok büyük bir etkileşim yoktu ama önceki DC filmlerine kıyasla her şey çok netti. Ben sevdim kahramanı. Sonu sürprizli sayılır ayrıca. Ve de en sonunda after credits var bekleyin derim. Yazılardan önce ama sonra var mı bilmiyorum onu beklemedim. Neyse filme dönelim... izleyin mutlaka eglenceli ve entersan bir film olmuş. Beğendim şahsen :)
report_problem
1 yıl önce