Tibet'te yedi yil (Seven Years in Tibet) (1997)

Tibet'te yedi yil (1997)Seven Years in Tibet

Puan 8.0 (10 kullanıcı)
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
136 dakika
368
13
1411
577
Rainbow profil resmi
Rainbow
Batı'nın hor gördüğü Doğu...Öyle bir gün geldi ki etkilendi ,hayran kaldı .Şu işe bak :) Tamamen farklı kültürlerin birbiriyle fikir alış verişi yapması,kendilerini geliştirmeleri, Himalaya manzaraları güzel aktarılmış.Dağcı Henrich Harrer'in 4 ay diye çıkıp 7 yılına mal olan gerçek yaşamından uyarlanmış ve 89 Nobel Barış Ödülü'nü de Dalai Lama almış. Bize de keyifle izlemek düştü :)
report_problem
3 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
filmden beklemediğim şekilde güzel ve sürükleyiciydi , akıcı ve güzeldi , konu ve oyunculuklar da gayet güzel , mesajlar da oldukça anlamlıydı .iyi film.
report_problem
6 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
filmdeki mistik hava sizi içine alıyor ve savaşa bakış açınızı değşitiriyor etkileyeciydi.
report_problem
1 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kendini dünyanın merkezinde hisseden bir adam her konuda zirvede olmak ister ancak Budizm inancına göre kişi kendi egosunu terk ettiğinde kendi kurtuluşunu gerçekleştirmeye bir adım atmış olur. Bu sürecin tamamlanışı kendini gerçekleştirme eyleminin tamamlanışıdır. Antikomünist bir film bunu söylemek lazım. Avrupa ve Asya'da yaşayanların da sadece bir insan olduklarını ve bazı zor durumları yaşadıklarında kendi rahatlarından vazgeçebileceklerini savunan bir film. Asya'yı bir çocuk gözünden Avrupa'yı ise cömert ve sadık bir milletmiş gibi aktarıyor tabi ki Hollywood efekti oldukça sık kullanılıyor. Kendi tarihlerinde sömürgeleşmeyi destekleyen kolonileri kuran bir toplum olarak duyarlı bir film elde edilmeye çalışılmış ancak gene bir kahramanlık hikayesine dönüşmüş bu da pek elde edilemeyen bir başarıdır bence. En etkilendiğim sahne Dalai Lama ile birlikte coğrafya üstüne çalışırken çocuğa İngiltere neresi diye sorduğunda Kundun'un kendi bulundukları bölgeyi göstermesi ve Heinrich'in ise bunu alaya alırcasına gülmesi ya da küçümsemesi idi; gerçekten yürek sızlattı. İngiliz ve Amerikan emperyalizmine bir göndermeydi. Ben bu tokadın ağırlığını hissettiysem kim bilir belki de bundan sorumlu hisseden kendi egolarını terk edebilmiş bireyler kendi tarihlerini yüceltmek yerine belki de savunmasızın yanında olmayı öğrenmişlerdir.
report_problem
2 yıldan fazla önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
yalnız arkadaşım hd izle nedir.
report_problem
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Özellikle başlangıçtaki dağ sahneleri size yükseklik korkusunu an be an yaşatmakta... Ayrıca Pitt'in Çin'e girmesi de yasaktır. Neden? Bu film yüzünden...
report_problem
5 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SIKICI Brad Pitt inanç reklamı yapmış.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Brad Pitt faktörüyle izleyiciyi sinemaya çeken yapım gerçek hayat hikayesi izlemeyi sevenler için ideal. Tibet'in muhteşem görüntüleri eşliğinde akıp giden uzun süresi dengeli ayarlanmış temposu sayesinde keyifli bir seyirlik haline getiriyor. Türkiye'de oldukça ilgi gören film gösterime çıktığı hafta oynadığı her salonda ortalama 2700 adet ilet sattırmayı başarmıştı.
report_problem
6 yıldan fazla önce