Schindler'in Listesi (Schindler's List) (1993)

Schindler'in Listesi (1993)Schindler's List

Puan 9.2 (47 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
195 dakika
2798
40
6262
1479
.SimS. profil resmi
.SimS.
her açıdan oldukça güzel ve anlamlı bir yapımdı , yaşanmış olması ise insanı daha çok etkiliyor , mutlaka izlenmesi gereken filmlerden kesinlikle .
report_problem
2 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Süresi yüzünden ertelediğim izledikten sonra kend kendime lanet ettiğim o güzel film beni affet ^^ Her türlü duygu geçişini yaşadım. Öyle kızdığım zamanlar oldu, umutlandım finalde ne tuttuysam hepsi aktı gitti.. Listenizdeyse keinlikle zaman ayırıp izleyin pişman oluysunuz beklettiğinize, listenizde değilse 3 saatinizi ayırın gerçekten değicek.
report_problem
1 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
Steven Spielberg'in bir insanlık dramını gözler önüne seren Oscar ödüllü başyapıtı. Liam Neeson olağanüstü performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olmuştur (Philadelphia/1993 filmiyle Tom Hanks kazanmıştır). Ben Kingsley ve Ralph Fiennes'in (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adayı olmuştur ,The Fugitive/1993 filmiyle Tommy Lee Jones kazanmıştır) mükemmel oyunculuklarıyla, acımasızlığın ve çaresizliğin anlatıldığı, 3 saatin su gibi aktığı kült bir film.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Süresinden ötürü bu zamana kadar ertelemiştim. Birçok Yahudi katlimını işleyen film izledim ama izledikten sonra bambaşka yer edindi. İnsanın etkilediği birkaç sahne olur ya da içi yanar ya her anında içim yandı. Diyecek çok şey olsada Schindler'in dediği gibi "...bir insan daha kurtarabilirdim." Ne diyeyim...
"İnsan, insan derler idi
İnsan nedir şimdi bildim." dediğim ikinci bir film oldu.
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bu liste hayatın kendisi ve kenar boşluklarında ölüm kol geziyor...
report_problem
3 yıl önce
tugaykoybasi profil resmi
tugaykoybasi
İzlemeyenlerin mutlaka izlemesi gereken salt dram filminin başyapıtı savaşın nasıl kötü olduğunu iyi ile kötüyü ayıran çizginin olmadığını bir kez daha göstermekte filmin son sahnelerinde çocukları alıp götürmeye çalışmaları kitlendiğim yerdir..
report_problem
3 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Bu filmi izlememin üzerinden yıllar geçti ama burada görünce yorum yazamadan duramadım. Ne yalan söyleyeyim, o izlediğim gün, film bittiğinde bende bitmiş olduğumu hissettim. Gözümün kenarından süzülen o bir damla yaşa engel olamadım. 3-4 gün boyunca da filmin etkisinden kurtulamadım. Hala izlemeyen, izlemeyi düşünen arkadaşlar varsa bu filmi sakın ertelemesin.
report_problem
3 yıldan fazla önce
SNOWS profil resmi
SNOWS
uzun olduğu için sürekli erteledim keşke daha önce izleseydim. savaşın gerçek yüzünü göstermiş bir başyapıt...
report_problem
4 yıl önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
Bu bir savaş değil, bu bir katliam... Nazi ordusu Yahudileri katletmiştir... Savaşın getirmiş olduğu bu ortamı kendi işi için kullanmak isteyen bir adam: Oskar Schindler. Yahudileri çok ucuz maliyete çalıştırıp, onların içinde bulunduğu durumu kullanarak fabrikasını işleten bir adam tarihe geçebilir mi? Tabi ki hayır ama nasıl olur da bir adam Yahudilerin en çok sevdiği birisi olarak tarihte anılır? Almanlar ülkedeki tüm Yahudileri birer birer katletmeye başlar ancak bir grup hariç: Schindler'in listesindekiler... Film yaşananları müthiş şekilde anlatmıştır. Liam Neeson, Ben Kingsley ve Ralph Fiennes muhteşem oyunculuk çıkarmışlar. Yaşanan acılar çok iyi aksettirilmiş ve insana o psikolojiyi hissettiriyor.Usta yönetmen Steven Spielberg yine unutulamayacak bir iş ortaya çıkarmış. Müzik, çevre, oluşturulan ambians, kıyafetler.. hepsi mükemmeldi. Savaşın içinde bir insanın hayatı o kadar güzel anlatılmış ki. Uzun soluklu bu filmi, çok uzun diye ertelemeyin ve bir yolunu bulup izleyin.
report_problem
4 yıldan fazla önce
DUA profil resmi
DUA
izlediğim en güzel film ... tek geçerim ...
report_problem
4 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Harikaydı.. Etkiledi resmen o günlere aldı götürdü o kadar güzel işlenmiş ki o konu yaşamış gibi oldum.. Vicdan insana neler yaptırırbu filmle görüyoruz mutlaka izleyin ...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Çok etkileyici bir filmdi. Mutlaka izlenmeli her "insan" tarafından.
report_problem
4 yıldan fazla önce
ozgurema profil resmi
ozgurema
dinine ırkına bakmadan yaşanmış bir olayı ve insanlardaki ruhu hissetmeye çalıştım. bu bir kahramanlık ve önderlik öyküsüydü.
report_problem
4 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Herkes izlemeli. Çok etkilendim . Başyapıt.
report_problem
4 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
savaşı en iyi anlatan filmlerden birisi. bir başyapıt..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce