Saul fia (Son of Saul) (2015)

Saul fia (2015)Son of Saul

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
Macarca
Ülke
Macaristan
Süre
107 dakika
28
7
80
94
slymndgn profil resmi
slymndgn
Bizzat olayları kendiniz yaşıyor gibi hissettiren öznel çekimin çok başarılı bir şekilde yansıtıldığı farklı bir filmdi..
report_problem
2 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Filmin türü, hikayesi ve geçtiği dönem göz önüne alındığında; tercih edilen çekim tekniği algı açısından fazla ve gereksiz bir boşluk oluşturdu bende. Kimi zamanda kaos. Bu teknik ve anlatım birlikte çok uyumsuz- en azından benim için. Dolayısıyla beğenemedim filmi.
report_problem
4 yıl önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
bu tür filmlerde geniş açıdan alır genelde ama bu filmde bir kişinin gözünden izliyoruz olayları bu da değişik olmuş beğendim.yalnız saul ne yapmak istiyo anlamadım?
report_problem
4 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Filmi hem sevdim, hem sevmedim. Kamera çekimleri sayesinde adeta bir Saul oldum. Saul koştu, ben yoruldum, Saul ölümü bekledi,ben korktum, Saul gibi kapana kısılmış hissettim,boğuldum. Bu açıdan filmi tatmin edici buldum. Ancak kamera Saul a o kadar odaklıydı ki, etrafında gelişen olayları kaçırdım,takip etmekte zorlandım. Amaç sadece Saul un hikayesini anlatmak olabilir ama nedense ben fazlasını görmek istedim. Yakılan bedenleri görmek değil tabii amacım, sadece bu kadar çok bulanık sahne bünyeme fazla geldi. Filmi beğenme oranınız filmden beklentinize göre değişecektir, ona göre izleyin derim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Filmin çekimleri cidden kaliteli izleyeni de esir kampında dolaştırıyor. Teknik açıdan iyi olması yahudi soykırımı konusunu on beş bininci kez izletebilir
report_problem
4 yıldan fazla önce
merodesidero profil resmi
merodesidero
1 kişinin kara listeye aldığı film. Çarpılırsınız arkadaşlar :)
Filmin jeneriğinde çalan müzik hakkında bilgisi olan bu bilgiyi benimle de paylaşırsa sevinirim :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
tyler712 profil resmi
tyler712
Film Ekimi film festivalinde izlediğim en iyi üç filmden biri olan "Son of Saul" sonunda tek tük salonda da olsa vizyona girdi. Yılın en iyilerinden biri kesinlikle olacak ve Oscar'ı da bir kaza olmaz ise alacak olan bu yapıt, anlattığı hikayesi, sürekli yakın plan ve 40 mm lens ile yapılmış çekimleri, diğer boğucu teknik özellikleri ile Saul'un cehennemini(filmin teknik kısmı çok başarılı) yansıtmayı çok iyi başarıyor ve benzer filmlerden bir bakıma ayrılıyor. Yönetmenin tercih ettiği teknik birçok seyirciyi rahatsız edecektir fakat kendisinin de istediği tam olarak budur - Saul'un yaşadığı cehennemi oradaymış gibi çaresizce hissetmek- İkinci Dünya Savaşı konulu filmlerde yıllarca anılacak olan bu film şüphesiz yılın en iyilerinden
report_problem
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
O kadar dramın arasında adamın kitlendiği olay gerçekten saçmalık derecesinde. Doğal olarak etkilemekten uzak. Bunun yanında teknik açıdan da rahatsız edici. Filmin büyük bölümünde gördüğümüz tek şey yakın plan sırt ve surat. Bir şeyler duyuyoruz ama görmüyoruz ne yazık ki.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce