Sans soleil (Sans Soleil) (1983)

Sans soleil (1983)Sans Soleil

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
104 dakika
14
0
35
70
kallehari profil resmi
kallehari
Güneşsiz bir gölge nasıl mümkünse, zaman da o denli mümkün sanırım. Schlemihl'in gölgesiz adamı burada köpek ve deniz buluşmasını anlatıyor enfes bir Japon ayini bütünselliği içinde; ''zamana'' meydan okuyarak. Ne dense yersiz ne dense fazla: https://www.youtube.com/watch?v=f7QrCys_Q_M
report_problem
25 gün önce
eminuk profil resmi
eminuk
Neden bilmiyorum, belgesel içimde bir boşluk bıraktı, neye uğradığımı şaşırdım. Oldukça şiirsel bir dili var, ve itiraf etmem gerekirse çok tercih ettiğim bir dil değil. Ben duyguların da oldukça düz, ve direk anlatılmasından yanayımdır ama burada başka bir şey gördüm. Görüntüler oradan oraya akarken kelimeleri takip etmemeye başladım, sadece görüntüler bana çok farklı hikayeler anlattı. Yani bu filmde içindeki afilli sözcüklerden değil de görüntülerin akışından etkilendim. Etkisinden de henüz kurtulabilmiş değilim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
"bu sabah, bir adam toplumdan intikamını, kavşakta trafiği yönlendirerek aldı."
report_problem
5 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
"Dünyayı defalarca dolaştım ve artık sadece banallik ilgimi çekiyor, diye yazdı. Bu yolculukta banalliğin izini bir ödül avcısının merhametsizliğiyle sürdüm… "diye başlayan, insanı bldiğini sandığı bir çok yere götürüp sonra hiç bir şey bilmez halde orada bırakan, defalarca izlenmesi gereken hüzünlü şahaser. Sinema tarihinde bu filmle kıyaslanacak bir yapıt bilmiyorum... İzleyin sonra tekrar izleyin ve gene izleyin….
report_problem
6 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Uzak ara izlediğim en iyi belgesel(?)!
report_problem
6 yıldan fazla önce