Rusalka (Mermaid) (2007)

Rusalka (2007)Mermaid

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Rusça
Ülke
Rusya
Süre
115 dakika
34
0
63
56
thirdman profil resmi
thirdman
filmin ilk yarısını çok güzel bulmuştum, kent yaşantısının anltılmya başlanmsıyla filmdeki renklilik ve o masalsı havanın kaybolmasıyla beraber izleyicide bir düşüş yaratıyor... yine de izlemenin sıkıcı ve ya kötü olmadığı 2. bölüm olmasa film ilk yarıdaki atmosfer ve tema üzerine şekillendirilmiş olsa daha başarılı olurdu... bu yazdıklarım olumsuz bir eleştiri olarak algılanmasın rusalka'yı severek izledim hatta 2 ve ya 3 kere izlemiş bile olabilirim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
justdoit profil resmi
justdoit
Haksızlık edilmiş bu filme çok kıyıda köşede kalmış böyle bi film alınıp bağıra basılır arkadaş.Sıkılmadan izledim eğlendim,ağladım,özendim Alisa karakteriyle umut yedim onu filmden daha çok sevdim. Senaryosu,filmdeki renkler,efektler, müzikleri, oyunculukları tek kelime ile havikaydı. Masal tadında ama sonu hüzünlü olanından. Ah bi de 'mucizelere inanmak' var sonucu iyi ya da kötüki filmde kötü olduğu anlar vurgulanmış bu hoşuma gitti. Keşfedilesi izlenilebilecek tavsiye filmlerinden :')
report_problem
5 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
iç ısıtan masalsı bir hikaye; favorilerime girmese de izlemek keyif verdi aslında. rahatsız eden iki şey oldu. ilki finalinin finali, madem "hayat devam ediyor" du söylemek istediği, neden film boyunca tersi işlendi. ikincisi ise gişeye oynadığını çok fazla belli etmesi. öyle ki, insana bir filmde hissedebileceği her şeyi sistematik bir şekilde hissettiriyor. filmle ilgili bir yerde "rus amelie" diye bir yorum okumuştum; kesinlikle katılmıyorum.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Tebessüm,hüzün,masal hepsi beraber. Arada içinde olmak isteyebilirsiniz.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce