Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One) (2016)

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)Rogue One

Puan 7.4 (36 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
133
9
336
68
Melkor profil resmi
Melkor
Bir koridorda 10 tane askeri elinden kaçıran Vader mı? No, sir.
(Filmi ilk izlediğimde fan servicelerin de büyük bir etkisiyle "iyi iyi fena değil" demiştim. Ancak dönüp bakınca cidden elle tutulur bir yanı yok.)
report_problem
1 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Eğer benim gibi herhangi bir star wars serisi izlemeyip sadece bu filmi izlerseniz öle savaş filmi gibi boş boş izleyebilirsiniz.
report_problem
1 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Star Wars evreni benim için hep karmaşık oldu. Balık hafızalı olduğum için genel konudan koptuğumdan her filme olumsuz beklentilerle başlıyorum. Star Wars evreninin hikayesi bence dizilerle pekiştirilmeliydi. Bunun en güzel örneğini Star Trek evreninde görebilirsiniz. Neyse filme gelirsek efektleri başarılı buldum ama hikaye ortalarda çok durgunlaştı bence. Yer yer sıkıldım ama genel olarak hakkını vermek lazım eğlenceli bir ara film olmuş. 3D olarak pek beklediğimi göremedim.
report_problem
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İnsan eskileri özlüyor ama bu filmde bir o kadar güzel olmuş. İzlerken kalbim yerinden çıkacak gibi oldu hele sonlarda... Son 15 dakikası tamamdı işte. İstenilen sahnelerdi...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Filmden keyif aldım diyebilirim. Görsel olarak da güzeldi. En sevdiğim karakterler ilginç oldukları için hep yan karakterler oldu (başta tek filmle en sevdiğim Star Wars karakterleri arasına giren Chirrut, sonra da onun ayıboğan partneri Baze, C3PO'dan bile daha sempatik K2SO ve en radikal asi Saw Gerrera); diğer yandan başroldeki iki oyuncuyu ve oynadıkları karakterleri pek beğenmedim. Film çok hızlı geçiyor, sindirmemize izin verilmiyor (malum bu da herhangi bir blockbuster girişimi). Bazı kilit sahneleri de güzel çekememişler gibi geldi bana, duygu yüklü olabilecek sahneler çok üstün körü geçilmiş gibi bir his verdi. Öteki Star Wars filmlerinden aşina olduğumuz ikonik sahneler de bu filmde pek yoktu; bir tek Chirrut'un izlemesi çok keyifli olan ilk dövüş sahnesi (Ip-Man is back!) ve Darth Vader'ın kırmızı ışın kılıcını açıp koridorda ayak üstü çektiği katliam sahnesi öne çıktılar. Bu saydığım eksikliklere rağmen film verebileceklerini iyi kötü verdi; bunu da bence en çok o ilginç karakterler üzerinden yaptı. Zaten odaklandıkları konu da Star Wars evreninin içinde çok ufak bir bölümden ibaret. "Buradan ne kadar malzeme çıkacak ki" diyerek bu zamana kadar ertelemem yersizmiş. Bu arada, sağa sola sürpriz cameo'lar ve easter egg'ler dağıtmışlar, o da iyi olmuş. Sonuç olarak; ilk filmler gibi efsaneye dönüşmesine olanak yok ama sagayı bozmayan, ona ekstra bir şeyler katabilen iyi bir eklenti olarak görüyorum Rogue One'ı. O değil de ben Boba Fett spin-off istiyorum, yok mu sesimizi duyacak bir yetkili?
report_problem
3 yıl önce
mels profil resmi
mels
Görseller,efektler,oyunculuklar filan harika müthiş! Tam Star Wars serisine uygun olmuş, çok beğendim.Ancak konu çok karmaşık işlenmemiş mi yaa?! Yoksa ben mi algılayamadım bilemedim ama filmi bunlar mı asiydi,şunlar mı imparator yanlısıydı diyerek geçirdiğimi söyleyebilirim.Ayrıca son sahne efsaneydi, konuyu harika bağlamışlar. :)
report_problem
3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Konusuna çok takılmadan izlediğim benim için Enlerin arasında olan yine serinin çok güzel bir filmiydi. Vader görmeden olmaz derken yüreğime su serpen senaristlere teşekkürler :)
report_problem
3 yıl önce
Berkan.uzunlar profil resmi
Berkan.uzunlar
İşte budur dediğim kesinlikle izlenilmesi gereken bir star wars filmi daha iyisi yapılamazdı bile diyebilirim hatta orjinal serinin son filminden daha başarılıydı da diyebilirim efektler oyunculuklar herşey harikaydı
report_problem
3 yıldan fazla önce
untildawn profil resmi
untildawn
Filmi Felicity kurtarmış gibi bişey olmuş sanki. Bir önceki filmi kesinlikle daha güzeldi 7/10
report_problem
3 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ben de herkes gibi sevdim de biraz eski kafalı olduğumdan, tüm o teknolojik gelişmeler, kullanılan muhteşem teknikler beni memnun etmedi. İnsan ışın kılıcına bile özlem duyuyor bee. Azıcık eskilere selam çakılınca kalbimiz güm güm atıyor ama yetmiyor tabii. Beğenmemek için çabaladım resmen. Her şeye rağmen çok güzeldi. Yenileri de kabullenmek lazım, giden gitti, kalan sağlar bizimdir.
report_problem
3 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Star Wars filmleri hiç sıkmayacak gibi duruyor yapıldıkça daha yenisinin yapılmasını istiyor insan . Ben yedinci filmide çok sevmiştim bu filmde çok hoşuma gitti, Bu film en sağlam temellere oturtulmuş Star Wars filmi diyebilirim senaryo açısından. Yepyeni karakterlerle karşımıza çıkıp hepsini sevdirdi bize film.Her yeni yıla yeni bir star wars filmi güzel olacak birkaç sene daha:) Filmin gittikçe artan heyecanı içinde güzel sürprizlerde eklenmiş kesinlikle izlenmeli 10 üzerinden 10 verdim bile :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Film üzerine söylenecek pek bir şey yok. Ortalama bir yapım olmuş. Serinin gideceği yol belli oldu. Ancak tüm bunların dışında Peter Cushing'i (komutan tarkin) perdede görmek inanılmazdı. Şok oldum. efektlerin bu seviyeye gelmesi inanılmaz. bir çok filmde ve dizide aktörlerin gençleşmelerine tanık olduk. Oldukçada eğlenceliydi ama bu seviyede bir oyuncu "yaratımı" gerçekten hayret verici. Tamamen filmin içinde. durumdan haberi olmayanların fark etmesi olanaksız. Bir kaç filmde bu konu irdelenmişti. (simone- congress) sanrım gittiğimiz yol orası. bakalım daha neler göreceğiz...
report_problem
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
I'm one with the Force. The Force is with me.. Bir önceki filmi sinemada izleme fırsatını kaçırıp kahrolmuş bir insan olarak büyük umutlarla aşkla şehvetle koştum sinemaya diğerini de unutturması umuduyla imax izledim hem de. Ama filmin başında istediğimi çok bulamadım. Star Wars filmi değil de sadece aynı evrenin filmiymiş havasında ve donuk geçti diyebilirim bir süre. Biraz düşüşe geçsem de neyseki çok uzamadı ve Donnie Yen'in ekrana geldiği andan sonra benim için film değişti. Sonrasını büyük bir keyifle izledim. Film Star Wars değil de bir Death Star filmi edasında daha çok diyebilirim. Filmde yine kendini çabucak sevdiren güzel karakterler var. Ama tabiki en güzeli Darth Vader. Çok çok az görsek de o soluk alış verişini duymak bile yetiyor :D ki bu da gizemli tutuluşundan dolayı aslında güzel olmuş. Film benim için gittikçe güzelleşirken finaliyle beni benden aldı. duygulandıran bir final ve çıldırtan bir final ertesiyle sinemadan çok büyük bir keyifle ayrıldım. Adından bahsetmeden de geçmeyim filmin güzel yanlarından biri de The Empire Strikes Back'in en akılda kalan sahnelerinden birinde yer alan ve son zamanlarda iki popüler filmde adı geçen (biri Civil War ama diğerini hatırlayamadım) AT-AT Walkerlardı. Neyse bu kadar boş uzatılmış yorumun ardından imax olsa bile bu film için 3d çok gerekli değil. Çok daha fazla heyecan beklesem de savaş sahnelerinde filmden önce en büyük fark önlü arkalı konuşmalardaydı sadece. Bikaç sahne dışında çok özel değil. Bir kaç da Star Wars ve sinema klişesi barındırıyor film ama herşeye rağmen bir Star Wars hikayesi izlemek çok keyifli. 9/10
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Prodüksiyon aşamasında yaşanan bütün aksaklıklara rağmen "olmuş" Star Wars filmidir. Seriyi birbirine bağlamada güzel bir ara film olmuş. Söylentilere göre, Walt Disney bu film sayesinde en az 10 farklı Star Wars filminin daha önünü açmış. Şimdiden beklentimizi yüksek tutalım bence.
Her sahnesine odaklanmanızı sağlayan bir filmdi. Ufak tefek ince göndermeler de harika oturmuş ayrıca.
Hele bir de o SON SAHNE YOK mu! :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Rogue One Star Wars ı merakla bekliyordum. Ama nasıl olacağı hep merak konusuydu. Ta ki filmi izleyene kadar. Filmi çok beğendim.Eğlenceli ve hareketliydi.Hayal kırıklığına kesinlikle uğratmıyor.Karakterlerede bayıldım.Vakit kaybetmeden hemen izlemelisiniz :))
report_problem
neredeyse 4 yıl önce