Kızıl Serçe (Red Sparrow) (2018)

Kızıl Serçe (2018)Red Sparrow

Puan 5.5 (34 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
140 dakika
45
15
192
60
Selenora profil resmi
Selenora
Elimden geldiğince filmlere önyargı ile yaklaşmamaya çalışırım. Filmin başlarında rahatsız olsam da şans verip izledim ama sanırım yarısına bile yetişmemişken bıraktım. Açık sahnelerin ötesinde eleştirebileceğim onca unsur barındırıyordu ki bir dakikamı daha heba edemezdim
report_problem
1 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Gayet de sürükleyiciydi ☺️
report_problem
1 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
şahsen çok beğenerek , zevk alarak izledim . jennifer'ın oyunculuğu da gayet güzeldi .tavsiye ederim.
report_problem
5 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Rahatsız edici unsurlar var olmakla birlikte ben de dil olayına takıldım madem o kadar milliyetçi geçiniyorlar neden hep ingilizce konuşuyorlar. Neyse ben genel itibariyle pek tat alamadım filmi yarıda bıtraktım.
report_problem
1 yıldan fazla önce
leo14 profil resmi
leo14
rahatsız edici bir film yarıda bıraktım
report_problem
1 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
eh işte idare eder.. çok fazla durağan bir film.. puanım : 6.7
report_problem
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
"Jennifer Lawrence bu işi biliyor." dedirten bir film olduğunu düşünmekteyim. Soğuk falan buluyorum ama yapmış olmuş gibi. Sanırım Alaycı Kuş serisi hariç filmlerini izleyip karar vereceğim. :)

Filmin kurgusu da iyiydi bence. Belki bu tarz filmleri hatim etmiş olanlar sonu tahmin edebilirdi ama ben edemedim. ay layk it!
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
casusluk değil de daha çok intikam filmi olmuş, güzel kurgulanmış bir intikam filmi diyelim.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Emrex profil resmi
Emrex
Jennifer bir erkekle konuşur, biri ölür, jennifer soyunur, jennifer bir erkekle konuşur, biri ölür, jennifer soyunur. Filmin genel gidişatı :D Hanımla birlikte seyrettik hanım gayet beğendi fakat benim aklımda tek bir soru vardı. Bu Red Sparrowcular Rusya şöyle yaşasın Rusya, en güçlüyüz çok Rusuz çok pis Rusuz deyip neden İngilizce konuşuyorlardı? Ben filmlerde şu dil olayına çok takılıyorum ya :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
cheshirecat profil resmi
cheshirecat
bu kadar konuşulmasının tek sebebi lawrence 'in oyunculuğu sanırım. casusluk filmlerini severek izlerim ama durağanlıktan istediğim tadı alamadım.
report_problem
2 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Soluksuz izledim.Çok fazla eleştirildi beklentisiz izlememin etkisi de olabilir film bu türde En'lerim arasına girdi.Filmin senaryosu,işlenişi,heyecanı,entrikaları,oyunculukları harikaydı.Her filmde donuk bakışlarını sevmesem de(bu filmde olmuş ama)Jennifer Lawrence efsane güzel kadınsın,böyle bir senaryoya başka oyuncu olmazdı zaten.Açık sahneler çok fazla değil,zaten filmin konusu belli bu yüzden rahatsız olmak saçma.Bide Jeremy Irons ın(büyük hayranı ve aşığıyım kendisinin) filmdeki karakterini es geçemem çok iyiydi,şaşırttı,cooluğu hayran bıraktı:D Üçleme romanın ilk kitabından uyarlanmış,devamı gelir:) gelmeli:)
report_problem
2 yıl önce
dilber34 profil resmi
dilber34
film durağan olsa da merak ettirerek izlettiriyor kendini. sırf sonu nasıl bitecek diye izliyorsunuz ve filmin sonu da filmin akışına göre oldukça başarılı. onun dışında kesinlikle aksiyon değil.
report_problem
2 yıl önce
Hermione profil resmi
Hermione
ABD, yaptığı filmlerde kendini masum, iyi kalpli, doğruyu yapan olarak çok güzel gösteriyor. Bu film de böyle işte :D Onlar dışında kalan tüm güçler (Rusya) kötü, iğrenç, yanlış ve acımasız ama ABD bir melek, ABD bir kurtarıcı :) Elimizde bir adet yakışıklı beyaz amerikan erkeği, bir adet cinsel obje olarak eğitilen kadın Rus ajanı, bir miktar da kalpsiz Rus erkekleri var :) Ha bir de bu Ruslar hep sapık hep uçkur peşinde ama beyaz Amerikan erkeği namus timsali, maşallah :) Film için, Soğuk Savaş'ın sinema perdesindeki yansımalarından biri ya da İki ülke arasındaki atışmalardan biri diyebiliriz bence.
Jennifer hatırına gittim, oyunculuğu çok başarılı ve cesurdu. Kesinlikle büyük bir alkışı hak ediyor. Ama filmin geri kalanı ''Amerika bizi korusun!!'' diye bağırıyor. Amaç zaten bu. Amaçlarında da çok başarılı olmuşlar. Merakla izleten bir film, özellikle ikinci yarısı çok hareketli ve heyecanlıydı. Şiddet, vahşet, kan doluydu ve bunlar gayet gerçekçiydi.
Ne izlediğinin farkında olan biri için zaman geçirmelik güzel bir film; ne izlediğinin farkında olmayan biri için de tehlikeli bir film :) Sinemadan CIA ajanı olmak isteyen biri olarak çıkabilir, hatta kendinizi Ruslardan nefret ederken bulabilirsiniz :D Aman diyim :D Ha bir de ilk defa sinemada yaşımı sordular, haklı olarak. Çünkü ben vahşet kaldıramam diyorsanız izlemenizi tavsiye etmiyorum :)
report_problem
2 yıl önce
aylinaykut profil resmi
aylinaykut
Her yerde o kadar reklamını gördükten sonra gideyim de izleyeyim dedim, kasıntı bir film tadından başka hiçbir şey yoktu. Senaryo kısmı olarak filmin son kısımları güzel olabilir. Ama gerçekten sıkıcı ve sinemada izlenilmesi gereken bir film olmamış...
report_problem
2 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
sanıldığı gibi bir aksiyon filmi değil. bunu bekleyenler başka filmlere yönelsinler. evet vurdu kırdı var ama olaylar daha çok entrika şeklinde ilerliyor. ayrıca cinsellik ve çıplaklık bu tarz, geniş kitleye hitap eden diğer filmlere nazaran aşırı fazla. hem nitelik hem de nicelik olarak. tümüyle kusursuz olan bir film değil ama uzun süresine rağmen bayağı zevk aldım ben. sonu da fazlasıyla tatmin edici.
report_problem
2 yıl önce