Başlat (Ready Player One) (2018)

Başlat (2018)Ready Player One

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
140 dakika
191
4
389
55
eminuk profil resmi
eminuk
Baya iyiymiş ya bu film. Bilim kurguda saçmalamak ve filmin bir anda kotu bir komediye dönmesi an meselesidir. Bu filmde o yaşanmadi. Aksine filmin konusu , işlenişi, dayandırdıkları hikaye çok güzeldi. Klişe de çok vardı yine de rahatsız olmadım. Mantığıma bariz ters gelen sahneler yok denecek kadar azdi. Önyargılı olarak uzun süredir bekletiyordum.Haksizlik etmişim. Ha bir de film göndermelerini çok sevdim, o sahnelerde ekstra eğlendim.
error_outline
5 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Sanal gerçeklik filminin olması yanı sıra film içerisinde eksi dünya gerçeklerine yapılan göndermelerle kurulan bağ hoş olmuş. Filmden keyif almak için ek olarak birden fazla genel kültüre sahip olmalısın. Bol aksiyon ve heyecan dolu filmdi.
error_outline
9 ay önce
Siriuss profil resmi
Siriuss
Alışılagelmişliğin ve sıradanlığın dışında bir bilim kurgu filmi olmuş. Her yaşa hitap eden ve aslında güzel bir ders veren senaryosu var. Tavsiye edilebilinecek bir film, zamanınızı boşa harcamamış olmaktan memnuniyet duyulacaği kesin :)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
MevaKurt profil resmi
MevaKurt
çok çok beğendim. Harika görsel şov, farklı senaryo, sürükleyici, gözlerimi ayıramadan izledim. hiç bitmesin istedim. Gereksiz hiç bir şey yoktu. Kötüler bile iyi kötülerdi çok zevkli, harika bir bilimkurgu. BAYILDIM... 9,5/10
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Keşke daha önce izleseydim dedim. Spielberg yine döktürmüş. Müzikler şahaneydi. Daha filme başlar başlamaz havaya sokuyor sizi. Acayip gönderme vardı. Çok çok beğendim. İzlemeyi düşünüp yorumlara bakiyorsaniz bırakın okumayı açın izleyin. Net
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
dilber34 profil resmi
dilber34
filmdee yok yoktuu inanamıyorum çokk iyiydi yaa sinemada izlemediğime çok üzüldüm. neyse ki geç de olsa izledim ve bu zevki kaçırmadım..
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Bir çok göndermesi ve başarılı efektleri olan izlerken çok keyif aldığım muhteşem bir filmdi. Çok beğendim.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hem oyun hem de sinemasever biri olarak bu filmden gerçekten çok keyif aldım. Sinemasever yanımla girecek olursam Spielberg'ü başarılı bir bilim-kurguda yeniden görmek gerçekten çok çok değerli. Film normal sinema izleyicisine ne kadar hitap eder bilmiyorum çünkü film kesinlikle bir geek filmi. Yani filmin sesini kısıp tekrar izlerse iyi bir geek arka planda rahatlıkla yüzden fazla easter egg'e rastlayacaktır ve yine geeklerin ilgi duyduğu filmlerde, kitaplarda, çizgi romanlarda pek tabiki oyunlarda ne kadar bilgi sahibiyseniz filmden o kadar fazla keyif alacaksınız. Filmin de ana konusunun zaten easter egg'e ulaşmak oluşuyla muhteşem bir uyum sağlamış. Easter egglerin bir kısmı ise şöyle Batman, The Flash, Robocop, Marvin the Martian,Friday the 13th, Duke Nukem, Nightmare on Elm Street, HALO,Eraser, Starcraft, Back to the Future, Han Solo ve pek tabi bolca Star Wars asiler devreye girdiğinde çalınan müzikten de anlaşılacağı gibi :) Hello Kitty, Battleborn, Mad Max, Christine, Ryu, A-Team, Knight Rider (nam-ı diğer Kara Şimşek) Tomb Raider, Gears of War, Pole Position Formula, Akira, Jurassic Park, Gotham City, King Kong, Superman (ki üç dört farklı yerde mevcut), The Gremlins, Battlestar Galactica, Alien, Cowboy Bebop, The Breakfast Club, Godzilla, The Arkham Knight, Beetlejuice, Supergirl, Mortal Kombat, Deathstroke, Conan the Barbarian, Chun-Li ve Blanka, Mass Effect, Harley Quinn ve Joker, Lazer Tag, Blade Runner, Dungeons & Dragons, Ninja Kaplumbağalar, Optimus Prime, Overwatch, BloodRayne, Spawn,He-Man, Chucky, The Iron Giant, The Shining ve daha eminimki yüzden fazlası vardır. Ve son ilginç bir bilgi daha filmin posterindeki ismin yazdığı kısım(ki bu sitedeki değil açık renkli olanlarda) aslında bir labirent oyunu :) R'den başlayıp O'nun içindeki easter egg'e ulaşmaya çalışıyorsunuz. Çok enteresan ve güzel bir detay olmuş bu da. 8,7/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Son zamanlarda keyifle izlediğim en güzel bilim kurgulardan birisiydi. Tam kararında olmuş. Çok beğendim. Gelecek için sanal gerçeklik beni korkutup, ürkütsede insanın hayal gücü bambaşka bir şey... Umarım devam filmleri gelir.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Harika film, özellikle türü sevenler için. Filmi izlerken bildiğiniz filmlere gönderme sahneleri yakaladıkça daha da keyifleniyorsunuz. İzlenmeli :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Filmi izleyin diye ''Kafanıza girmek için, kalbinizi hacklemem gerekmiyor''...🙂 Harikaydı 🏆
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ned profil resmi
Ned
Aşırı keyifli bir filmdi. Görsellik ve konu harika. Düşünmeden açın izleyin. ^^
error_outline
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
harika bir film.. efektleri çok çok başarılı.. puanım : 8.3
error_outline
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Son zamanlarda kurgu filmlerin popülaritesi baya arttı. Zamane online oyun oynayan ergenlere hitap eden bir film olmuş. film olarak güzel, kurgu olarak güzel. çok spoiler vermemek için çok eleştiremiyorum.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Beklentim normaldi. İzlemeye başladıktan sonra her saniyesinde geçmişe göndermeler olduğunu görünce keyfim arttıkça arttı. Yaratılan dünyayı çok beğendim. Umarım 2. ve 3. filmde gelir. Steven Spielberg hala ben de iş var açılın bakayım demiş. Bu kadar harika bir senaryoyu bu kadar göndermelerle harmanlamak her babayiğidin harcı değil. 3D olarak izleme imkanınız varsa tercihiniz 3D olsun. Ben beğendim 3D performansını. Film bittiğinde önceden günde 8 saat bilgisayar oyunu oynadığım zamanlar aklıma geldi. Özlemişim oyun oynamayı. Geçmişi de özlemişim. Bir nebze özlem gidermiş oldum. Christopher Nolan, Robert Zemeckis, Matthew Vaughn, Peter Jackson ve Edgar Wright filmi yönetmesi düşünülen diğer yönetmenlermiş. Gönderme yapılan bazı yapımlar ise şunlar; King Kong, It's a Wonderful Life, Batman, The Man with the Golden Gun, The Muppet Show, Suspiria, Star Wars, Battlestar Galactica, Superman, Mad Max, Alien, Friday the 13th, The Shining, Raiders of the Lost Ark, The Evil Dead, Star Trek, Blade Runner, The Thing, TRON, Knight Rider, The A-Team, He-Man and the Masters of the Universe, Gremlins, The Terminator, A Nightmare on Elm Street, Dune, Back to the Future, Predator, Innerspace, RoboCop, Beetlejuice, Who Framed Roger Rabbit, Akira, Child's Play, Jurassic Park, Judge Dredd, Scream, Spawn, The Matrix, The Iron Giant , Doctor Who, Death Note, Cloverfield, Scott Pilgrim vs. the World, Sword Art Online, Captain America: The Winter Soldier, Teenage Mutant Ninja Turtles, Chappie, Deadpool, Zootopia, Suicide Squad, Justice League.
error_outline
2 yıldan fazla önce